Хлорити - водні алюмосилікати магнію і заліза. Хімічний склад складний і непостійний.
Фізичні властивості. Блиск скляний, перламутровий. М'які або середньої твердості, 2 - 3. Колір світлий трав'яно-зелений, темний трав'яно-зелений, фіолетовий, рожевий. Риска біла, зеленувато-біла, або риски нема. Кристалічна структура хлоритів схожа на кристалічну структуру слюди. Кристалічна решітка хлоритів складаються з шарів складу Mg3Si3Al010(OH)2, між якими знаходяться прошарки складу Mg2Al(OH)8. Слабкі зв'язки гідроксилів цього шару і визначають такі характерні особливості хлоритів, як низька твердість (хлорит м'який), наявність досить досконалою спайності, листуваті, лускаті агрегати. Листочки гнучкі, але не пружні.
Відмінні ознаки. Для хлоритів характерний неметалічний блиск, невелика твердість (не дряпають скло), зелений колір, що спостерігається у більшості хлоритів, дуже досконала спайність і листуваті, лускаті агрегати.
Різновид. Хромовий хлорит (кеммереріт) - фіолетового, рожевого кольору. Містить хром. Зустрічається з хромітом.
Генезис. Хлорити утворюються в основному за рахунок біотиту, флогопіту, рогової обманки, авгіту і інших мінералів в результаті метаморфічних змін останніх під дією високого тиску в зоні метаморфізму. Утворення хлоритів в зоні контакту також обумовлено розкладанням алюмосилікатів і дією високого тиску.