Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контроль у сфері оподаткування доходів громадян від заняття підприємницькою діяльністю.

Контрольна робота податкових інспекцій у сфері оподаткування доходів від підприємницької діяльності полягає у реєстрації та обліку громадян, що здійснюють підприємницьку діяльність, перевірці поданих ними декларацій, обстеженні доходів від підприємницької діяльності, перевірці своєчасності і повноти сплати до бюджету нарахованих податків.

При традиційній системі оподатковування оподатковуваним доходом громадян від підприємницької діяльності вважається сукупний чистий доход, тобто різниця між валовим доходом (виторгу в грошовій і натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов’язаними з одержанням доходу. Якщо ці витрати не можуть бути підтверджені документально, то вони враховуються податковими органами при проведенні остаточних розрахунків за нормами, визначеними ДПАУ, Міністерством економіки України, а також Державним комітетом України по сприянню малим підприємствам і підприємництву, які встановлені у відсотках до отриманого доходу.

Механізм розрахунку податку заснований на формі Книги обліку доходів і витрат, що зобов'язані вести підприємці за формою та в порядку, встановленому Міністерством фінансів України. Книга заповнюється щодня, з підведенням місячного, квартального й річного підсумків.

Умовно всі витрати підприємця ділять на 7 класів:

1) собівартість виготовленої продукції, виконаних робіт і послуг (вартість сировини, матеріалів, напівфабрикатів, що комплектують виробів, витрати на оплату праці й ін.)

2) загальновиробничі витрати (на керування виробництвом, на обслуговування виробничого процесу, охорону праці, на опалення, висвітлення, водопостачання й ін. утримуванню приміщень);

3) адміністративні (відрядження, організаційні, на винагороди за консультації, оплата послуг зв'язку, розрахунково-касове обслуговування та ін.);

4) витрати на збут (пакувальні матеріали, ремонт тари, на

рекламу,транспортування, гарантійний ремонт та ін.);

5) інші операційні витрати (по операціях в іноземній валюті, втрати від

курсової різниці, сума нарахованих податків і зборів та ін.);

6) фінансові витрати (витрати на нарахування відсотків за користування кредитами й позиками);

7) інші витрати (сума коштів, добровільно перерахованих неприбутковим організаціям, видатки природоохоронного значення, на придбання ліцензій).

Річна сума податку розраховується по ставці 15% від сукупного чистого доходу без надання соціальних податкових пільг. На розраховану суму податку платникові виписується платіжне повідомлення, а в секторі обліку відкривається особовий рахунок форми №1.

Обчислений у такий спосіб податковими органами податок сплачується в бюджет протягом звітного календарного року авансовими платежами щоквартально по 25% річної суми податку, обчисленої за доходами за попередній рік, а платниками, які вперше залучаються до сплати податку,

- 25 % суми, обчисленої їм податковими органами за оціночним доходом на поточний рік. Для сплати авансових внесків податку встановлено такі строки протягом року: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня й до 15 листопада.

У випадках значного збільшення або зменшення протягом року доходу платника – СПД, податковими органами може бути зроблений перерахунок сум податку по строках, що не наступили.

Суми податку, сплачені протягом року у вигляді авансових платежів, пред’явлених податковими органами, враховуються при остаточному розрахунку суми податку на підставі документального підтвердження факту такої сплати.

Контрольна робота податкових інспекцій у сфері оподаткування доходів від підприємницької діяльності полягає у виявленні, реєстрації та обліку громадян, що здійснюють підприємницьку діяльність, перевірці поданих ними декларацій, обстеженні доходів від діяльності з виконання робіт, виготовлення продукції, надання послуг, у перевірці своєчасності і повноти сплати до бюджету нарахованих сум податків.

Реєстрація платників здійснюється на підставі дозволу Державної адміністрації на заняття підприємницькою діяльністю.

По кожному підприємцю ведеться «Справа», де зберігаються всі необхідні документи і матеріали з питань підприємництва і оподаткування отриманих доходів, а саме: дозвіл на заняття підприємницькою діяльністю, декларації про отримані доходи, документи, що підтверджують витрати, безпосередньо пов’язані з виконанням робіт, виготовленням продукції і наданням послуг.

Інспекторами ДПІ здійснюється перевірка поданих підприємцями декларацій. При перевірці звертається увага на такі питання:

1) своєчасність подання Декларації;

2) правильність заповнення всіх реквізитів;

3) відповідність зазначених у декларації даних про зроблені витрати,

що відображені в доданих на підтвердження документах.

На основі поданої декларації податковим інспектором розраховується

податок і виводиться сума, яку потрібно доплати до бюджету чи навпаки – повернути платникові.

Протягом року працівники органів ДПС обстежують доходи від підприємницької діяльності за місцем виконання робіт, виготовлення продукції, надання послуг. Перевірці підлягає книга обліку доходів та витрат, у якій відображаються обсяги виготовленої та реалізованої продукції, ціна одиниці реалізованої продукції, виручка від реалізації.

Метою перевірки є встановлення правильності ведення обліку доходів і

витрат, а також відповідності даних, відображених у книзі, фактичним обсягом виготовленої та реалізованої продукції, виручці від її реалізації.

На основі книги обліку складається декларація про отримані доходи. У разі виявлення розбіжностей коригуються валовий дохід і сума податку.

Методика обстеження доходів має свої особливості залежно від виду підприємницької діяльності та способу реалізації продукції. Якщо виготовлена продукція реалізується через магазини торговельної мережі, то факти приймання і реалізації засвідчуються у відповідних документах, а відомості про виплачені громадянинові доходи подаються податковій інспекції. За цими відомостями встановлюються фактичний обсяг реалізованої продукції та фактично отримані доходи.

Перевірці підлягають також документи, що підтверджують витрати, безпосередньо пов’язані з підприємницькою діяльністю. Встановлюється відповідність даних, зазначених у документах, аналогічним даним, відображеним у книзі обліку доходів та витрат.

Якщо підприємець залучає найманих працівників, то обов’язково перевіряються правильність нарахування та своєчасність сплати до бюджету податку з їхнього заробітку.

За результатами перевірки складається акт за встановленою формою.


Читайте також:

  1. I. Аналіз контрольної роботи.
  2. I. Контроль і закріплення знань учнів
  3. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  4. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  5. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  6. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  7. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  8. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  9. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  10. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  11. III. Контроль знань
  12. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ




Переглядів: 334

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Контроль утримання податку на доходи фізичних осіб у джерела виплати доходів | Перевірка нарахування та сплати єдиного податку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.