Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організаційно-господарські договори

Законодавче визначення організаційно-господарського договору в ГК України відсутнє. З аналізу положень чинного законодавства щодо органі­заційно-господарських зобов’язань опосередковано можна зазначити, що організаційно-господарські договори виникають з організаційно-господарських зобов’язань суб’єктів господарювання у процесі управління господарською діяльністю і оформлюються у вигляді договору між суб’єктом господарювання та суб’єктом організаційно-господарських повноважень, в силу яких зобо­в’язана сторона має здійснити на користь другої сторони певну управлінсько-господарську (організаційну) дію або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов’язаної сторони виконання її обов’язку (ст. 176 ГК України «Організаційно-господарські зобов’язання»).

Договірне оформлення організаційно-господарських зобов’язань може здійснюватися учасниками господарських відносин як на основі вільного волевиявлення сторін, так і на основі примірних договорів, якщо укладання таких договорів передбачено відповідними нормативно-правовими актами. Спрощений спосіб укладання організаційно-господарських договорів не допускається (ст. 186 ГК України «Укладання організаційно-господарських договорів»).

Найбільш поширеними організаційно-господарськими договорами є договори між непідпорядкованими суб’єктами господарювання. Найчастіше вони укладаються у сфері перевезення вантажів різними видами транспорту та сфері електроенергетики, що зумовлюється особливостями господарської діяльності, пов’язаної з необхідністю планування господарської діяльності в цих галузях, причому в багатьох випадках обов’язковість укладення таких договорів передбачено законодавцем. Наприклад, вантажовідправник і пере­візник у разі необхідності здійснення систематичних упродовж певного строку перевезень вантажів можуть укласти довгостроковий договір, за яким перевізник зобов’язується у встановлені строки приймати, а вантажовідправник – подавати до перевезення вантажі у погодженому сторонами обсязі (ч.3 ст.307 ГК України «Договір перевезення вантажу»). Якщо законодавством не передбачено укладення організаційного договору певного виду, сторони можуть укласти його на основі вільного волевиявлення і самостійно визначати його положення та приписи, що містяться в ньому. Невиконання приписів організаційно-господарського договору, за чинним законодавством, не тягне за собою негативних наслідків, крім зазначених у самому договорі. Організацій­ний договір має бути укладений у вигляді єдиного документа.


Читайте також:

  1. Бойові дії 1618-1652 рр. Зборівський та Білоцерківський договори.
  2. В залежності від підстав укладеннядоговори поділяються на вільні та обов'язкові.
  3. В залежності від того, хто може вимагати виконання договору,останні поділяються на договори, що укладаються на користь їх учасників, та договори на користь третьої особи.
  4. Вербальні договори
  5. Воєнні дії під керівництвом Б.Хмельницького в ході Національно-визвольної війни українського народу 1648-1653рр.Зборісвький та Білоцерківський договори.
  6. Воєнні дії під керівництвом Б.Хмельницького в ході Національно-визвольної війни українського народу 1648-1653рр.Зборісвький та Білоцерківський договори.
  7. Господарські договори
  8. Господарські договори
  9. Господарські договори в Україні регулюються
  10. Господарські договори на проведення науково – дослідних робіт, порядок їх укладання.
  11. Господарські договори у сфері інноваційної діяльності
  12. Договори (статті) гетьманів України з московським царем як кроки на шляху обмеження автономії України в другій половині XVII – XVIII ст.




Переглядів: 2426

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ГОСПОДАРСЬКЕ ПРАВО | Засоби державного регулювання господарської діяльності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.