Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Приклад

Аналіз отриманих показників (табл. 2.3) свідчить про незначне зниження фінансової автономії підприємства (данні щодо розрахунку наведені у додатку 5).

Таблиця 2.3

Розрахунок коефіцієнтів капіталізації і покриття

Показник На початок звітнього періоду (за 2009 р.) На кінець звітнього періоду (за 2010 р.) Відхилення 2010р. до 2009 р. (+/-)
Коефіцієнт фінансової автономії 0,41 0,37 -0,04
Коефіцієнт фінансової залежності 2,44 2,73 +0,29
Коефіцієнт фінансового ризику 1,44 1,73 +0,29
Коефіцієнт маневреності власного капіталу -0,17 -0,05 +0,12
Коефіцієнт структури покриття довгострокових вкладень 0,1 0,13 +0,03
Коефіцієнт довгостро-кового залучення коштів 0,11 0,12 +0,01
Коефіцієнт фінансової автономії капіталізованих джерел 0,89 0,88 -0,01

 

 

Про це свідчать наступні показники: коефіцієнт фінансової автономії в поточному році знизився на 4%, а коефіцієнт фінансового ризику зріс на 0,29 процентних пункти. У той же час підприємство відрізняється дуже низьким рівнем маневреності власного капіталу.Однак, відбувається його ріст на протязі періоду, що досліджується.

Ріст коефіцієнту маневреності свідчить про збільшення гнучкості використання власних коштів підприємства і скорочення рівня їхньої капіталізації. Його від’мне значення, у першу чергу, пов'язано з від’ємним значенням власного оборотного капіталу (-122150 тис. грн. на кінець звітного періоду).

Ріст коефіцієнта структури покриття довгострокових вкладень (на 0,03) і коефіцієнта довгострокового залучення позикових засобів (на 0,01) свідчить про збільшення частки фінансування капітальних вкладень за рахунок залучених джерел, і про орієнтацію підприємства на стабілізацію фінансового стану за рахунок балансування показників фінансової залежності і фінансової автономії.

Важливе значення при аналізі фінансово-господарської діяльності підприємства має рівень ефективності використання ресурсів підприємства.

За допомогою коефіцієнту оборотності активів (коефіцієнта трансформації) оцінюється ефективність використання підприємством усіх наявних ресурсів не залежно від джерел їхнього залучення. Розрахунок цього коефіцієнта виробляється по формулі:

 

 

(2.8)

 

Коефіцієнт трансформації показує, скільки разів за звітний період відбувається повний цикл виробництва чи скільки грошових одиниць реалізованої продукції принесла кожна грошова одиниця активів.

За коефіцієнтом оборотності дебіторської заборгованості (інша назва цього коефіцієнта – коефіцієнт оборотності за розрахунками, або коефіцієнт інкасації) судять у скільки разів у середньому за звітний період дебіторська заборгованість перетворилася в кошти.

 

 

(2.9)

Для аналізу оборотності дебіторської заборгованості використовується також показник тривалості обороту дебіторської заборгованості. Його часто називають терміном кредитування. Період оборотності дебіторської заборгованості в днях можна одержати таким чином:

 

. (2.10)

 

Коефіцієнт оборотності кредиторської заборгованості доповнює попередній коефіцієнт. Коефіцієнт показує, скільки оборотів необхідно компанії для оплати наявної заборгованості

 

 

 

(2.11)

 

Для аналізу оборотності кредиторської заборгованості використовують показник періоду обороту кредиторської заборгованості:

 

. (2.12)

Деякі аналітики для оцінки платоспроможності і фінансової стійкості не тільки розглядають співвідношення між поточними активами і поточними зобов'язаннями, але і відокремлюють також їхню різницю.

Різниця між поточними активами і поточними зобов'язаннями складає чистий робочий капітал підприємства (Рк), що також можна використовувати як міру платоспроможності і фінансової стійкості підприємства. Наявність чистого робочого капіталу свідчить про те, що підприємство здатне не тільки оплатити поточні борги, - воно має у своєму розпорядженні фінансові ресурси для розширення діяльності і здійснення інвестицій. Приведемо формулу визначення чистого робочого капіталу, що розраховується на підставі даних Балансу:

Оптимальний розмір чистого робочого капіталу залежить від сфери діяльності, обсягу реалізації, кон'юнктури ринку. Для оцінки достатності чистого робочого капіталу можна провести його порівняння з аналогічним показником інших підприємств.

(2.13)

 

Для характеристики ефективності керування запасами використовуються коефіцієнт оборотності запасів і показник тривалості обороту.

 

 

(2.14)

 

Показник показує скількох оборотів за рік зробили запаси, тобто скільки разів вони перенесли свою вартість на готові вироби.

Показник тривалості обороту запасів можна розрахувати таким чином:

 

. (2.15)

 

Цей показник характеризує період, протягом якого запаси перетворюються в реалізовані товари. У цілому, чим вище коефіцієнт оборотності запасів, а отже, менше період обороту запасів, тим більше ліквідну структуру мають оборотні кошти, і тем стійкіше фінансовий стан підприємства.

Показник тривалості операційного циклу показує, скільки днів у цілому потрібно для виробництва, продажі й оплати продукції підприємства. Розраховується цей період таким чином:

 

(2.16)

 

Логіка розрахунку показник тривалості обороту оборотного капіталу зводиться до наступного: якщо його значення позитивне, то підприємство відчує потребу в коштах; негативне значення показника свідчить про те, що підприємство має в безкоштовному користуванні чужі гроші.

 

(2.17)

Крім розглянутих основних коефіцієнтів ділової активності, часто розраховується також коефіцієнт оборотності основних засобів (чи фондовіддачу).

 

(2.18)

Підвищення фондовіддачі, крім збільшення обсягу реалізованої продукції, може бути досягнуте як за рахунок невисокої питомої ваги основних засобів, так і за рахунок їхній більш високого технологічного рівня. Її велич коливається в залежності від особливостей галузі і її капіталомістькості. Однак загальні закономірності тут такі: чим вище фондовіддача, тим нижче витрати. Дані для розрахунку показників ділової активності отримують з «Звіту про фінансові результати» і «Балансу».


Читайте також:

  1. Абсолютні синоніми (наприклад, власне мовні й запозичені) в одному тексті ділового стилю вживати не рекомендується.
  2. Алгоритм однофакторного дисперсійного аналізу за Фішером. Приклад
  3. Аналіз структури та динаміки необоротних активів за даними Ф№1 «Баланс» (на прикладі ВАТ «Горизонт»)
  4. Базові та прикладні класифікації
  5. В Додатку до диплома (приклад)
  6. В процесі читання виділіть маркером або підкресліть приклади дії променів на живі організми.
  7. В чому полягає явище тунелювання через потенціальний бар’єр, наведіть приклади.
  8. Визначення і приклади
  9. Виокремте з обраної програми концептуальну ідею, мету, наведіть 1-2 приклади форм і методів її реалізації.
  10. Вільсон О. Г. Охорона праці в галузі (на прикладі будівництва). Навчальний посібник. – К.: «Основа». 2006. – 204 с.
  11. ВПРАВА 11. Ознайомтеся з фрагментами наукових текстів, знайдіть приклади для характеристики синтаксичних особливостей викладу інформації українською мовою.
  12. Врахування витраті втрат електроенергії. Приклад складання електробалансу.




Переглядів: 522

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Приклад | Приклад

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.