Визначення масо-габаритних параметрів і конфігурації друкованої плати
На цьому етапі визначається форма і розміри ДП. Якщо в завданні на проектування вказана конструкційна система, в якій має бути виконаний пристрій, або задані габарити ДП, то необхідно вибрати форму і розміри ДП, прийняті в цій системі або вказані в завданні.
Габаритні розміри ДП повинні відповідати ДСТУ (ГОСТ10317) при максимальному співвідношенні сторін 5:1. Рекомендується розробляти ДП простої прямокутної форми. Конфігурацію, відмінну від прямокутної, слід застосовувати тільки в технічно обґрунтованих випадках. Типорозміри ДП можуть бути обмежені типовими несучими конструкціями вищих структурних рівнів (блок, апарат, стійка). У практичній діяльності потрібно керуватися вибраним варіантом компоновки пристрою в цілому, а при виборі габаритних розмірів слід керуватися лінійними розмірами, встановленими ДСТУ (ГОСТ10317 — 79*) (Додаток З).
З декількох варіантів співвідношень сторін ДП вибираємо плату з наступними розмірами:
, (2.3)
де
а – довжина друкованої плати;
b – ширина друкованої плати.
Згідно ДСТУ (ГОСТ10317) , розміри сторін які не перевищують 100 мм повинні бути кратні 2,5 мм, від 100 до 350 мм повинні бути кратні 5,0 мм, від 350 до 470 мм повинні бути кратні 10,0 мм. Причому співвідношення сторін повинне бути обмежене відношенням 1:3.
На горизонтально розташованій платі довжина і ширина ширині друкованого вузла будуть відповідно дорівнювати довжині та ширині плати .
Висота друкованого вузла:
hДВ = max he + hДП , (2.4)
де max hе – висота найвищого елементу на платі,
hДП – товщина друкованої плати.
Маса друкованого вузла складається з маси друкованої плати і маси елементів, розташованих на ній.
mДВ = mДП + Smi , (2.5)
де mДП = ρ×V – маса друкованої плати, кг,
ρ – щільність матеріалу плати, кг/м3 ( Додаток Е)
V – об'єм друкованої плати, м3
mi - маса кожного елементу (представлена в таблиці 2.1)