й можуть виступати на форумах за умови, що вони акредитовані ЕКОСОР.
Інший приклад: Конвенція про права дитини була розроб-ена і проведена через ООН польським професором, представником неурядової організації.
До сьогодні спірним питанням залишається те, чи транснаціональні корпорації (ТНК) є суб'єктами міжнародного пра-
У 60-80-х рр. було дуже багато позовів щодо їх міжнародної правосуб'єктності. Найгостріше це питання виникає при націоналізації ТНК, коли вони стверджують, що є суб'єктами міжнародного права, а не національного, а отже, їх не можна націоналізувати. Юристи намагаються аргументувати правосуб'єктність ТНК, опираючись як на міжнародні договори, так і на звичай (звичаєва норма компенсувати за експропріацію -швидка, адекватна та реальна (ейесііуе) компенсація, повна, яка включає втрачену вигоду). Ця норма (еіїесііуе сотреп-заіїоп) завжди включалась у Кевіаіетепі; оі Гогеі£п Ьаш, И8А, однак в останньому її немає. Професори з Гарварда стверджують, що можна говорити тільки про справедливу компенсацію (Іизі; сотрепзаііоп).
У результаті корпорації залишаються майже повністю залежними від своїх держав, що підтверджує, що вони не мають міжнародної правосуб'єктності.
Фізичні особи в останні десятиліття набули міжнародної правосуб'єктності. Аргументами на користь цього є:
1. Індивідуальна відповідальність у міжнародному праві, починаючи від Нюрнберзького військового трибуналу;
2. Індивіди можуть звертатися з позовами до міжнародних контрольних та правозахисних органів.
Отже, визначення міжнародного права як права міждержавного в останні десятиліття було розвінчане набуттям міжнародної правосуб'єктності міжнародними організаціями та індивідами.