Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Заповнення трудових книжок

До трудових книжок вносять відомості про:

· працівника (прізвище, дату народження, рівень освіти, дата заповнення, особистий підпис, печатка);

· про роботу (дата прийому, переведення,звільнення);

· про нагородження і заохочення (нагородження державними нагородами та відзнаками України, заохочення за успіхи в роботі відповідно до чинного законодавства України);

· про відкриття на які було видано дипломи, винаходи та раціоналізативні пропозиції та виплачені у зв’язку з цим нагороди.

Відомості про стягнення до трудової книжки не заносять. Записи нумерують арабськими цифрами, число і місяці двозначними, засвідчують записи про звільнення, нагородження та заохочення печаткою.

З кожним записом, який вноситься до трудової книжки підприємство забов’язане ознайомити працівника під розписку в особовій картці. Відомості про працівника записуються на першій (титульній) сторінці трудової книжки. Після зазначення дати заповнення працівник своїм підписом засвідчує правильність внесення відомостей, потім сторінку підписує особа, яка відповідає за видачу трудових книжок після чого ставиться печатка підприємства, яке вперше заповнювало трудову книжку.

У графі „Відомості про роботу” у вигляді заголовка записується найменування підприємства, під заголовком у графі 1 ставиться порядковий номер, 2 – дата прийому, 3 – призначення на посаду із зазначенням її найменування, роботи, професії, посади тощо, 4 – підстава на якій здійснено попередні записи.

Якщо працівникові присвоюється черговий розряд, в трудову книжку робиться запис про це. Про роботу за сумісництвом, яка оформлена в установленому порядку, запис вноситься окремим рядком на бажання працівника. Переведення на іншу постійну роботу оформлюється як і прийняття на роботу. Якщо працівник виходить на пенсію за віком на пільгових умовах запис робиться на підставі наказу з посиланням на „Списки професій, посад, показників”, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.

Якщо за час роботи працівника змінюється назва підприємства про це у графі 3 окремим рядком робиться запис „Підприємство (Назва) з (дата) перейменовано на (назва). В графі 4 зазначається підстава для перейменування (наказ, розпорядження, його дата і №).

Для студентів, слухачів курсів, учнів аспірантів, клінічних ординаторів, які мають трудові енижки, навчальний заклад (наукова установа) вносить записи про час навчання на деннихвідділеннях в тому числі підготовчих.

До трудової книжки за місцем роботи вносяться такі записи:

· про тривалість служби у складі збройних сил України та інших військах із зазначенням дати призиву й дати звільнення зі слудби;

· про тривалість навчання у професійних навчальво – виховних та інших заходах

· про тривалість навчання у вищих навчальних закладах, про перебування в аспірантурі

· про час догляду за інвалідом 1 гр., за дитиною інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, за престарілим, який досяг 80-го віку

· про період одержання допомоги у зв’язку з безробіттям запис в трудову книжку вноситься центром державної служби зайнятості населення.

У разі відновлення в установленому порядку безперервного стажу у графі 3 за останнім місцем роботи вноситься запис „Безперервний трудовий стаж відновлено з ...”, у графі 4 – робиться посилання на постанову президії відповідної ради.

Трудові книжки громадян, які працювали за діловими договорами в іноземних представництвах зберігаються: в місті Києві в генеральній дирекції Київської Державної адміністрації по обслуговуванню іноземних представників. У республіці Крим та по областям по департаменту зовнішніх зв’язків обласних державних адміністрацій. Записи зроблені іноземними представниками на території України не дійсні.

До трудових книжок осіб, які перебували на виправних роботах без позбавлення волі підприємство за місцем роботи вносить в графу 3 – в розділу „Відомості про роботу” запис: „Тривалість роботи в цей період не зараховано до загального і безперервного стажу”. Зарахування цього терміну до загального трудового стажу здійснюється рішення суду після закінчення терміну виправних робіт. Такі записи вносяться до трудової книжки за довідками МВС України.

При звільнені засудженого з роботи і влаштуванні на нове місце роботи записи до трудової книжки вносяться тим підприємством, яке прийняло або направило засудженого. Підставою є наказ керівника підприємства виданий згідно з вироком або ухвалою суду.

 


Читайте також:

  1. Аналіз трудових ресурсів на підприємстві.
  2. Аудит використання трудових ресурсів і розрахунків з оплати праці
  3. Баланс трудових ресурсів
  4. Блок 6. Соціально-психологічний клімат у трудових колективах.
  5. Ведення трудових книжок
  6. Види злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина та їх загальна характеристика.
  7. Глобалізація як чинник трансформації соціально-трудових відносин
  8. Дозволяється заповнення розрахункового документа від руки (кульковою ручкою, чорнилом темного кольору).
  9. Етап — узгоджуються дві частини балансу. Розрахунок ресурсної частини балансу трудових ресурсів
  10. ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ
  11. За організаційними формами виділяють такі типи сощально-трудових відносин: партнерство, патерналізм, конкуренція, солідарність, субсидіарність, дискримінація та конфлікт.
  12. Загальна характеристика соціально-трудових відносин.




Переглядів: 670

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості ведення та збереження трудових книжок. | Оформлення дублікату трудової книжки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.