Основні види даних в економетриці. Розподіл ймовірностей і його параметри. Параметричні і непараметричні методи. Неперервні дані. Рахункові дані. Дискретні дані. Бінарні дані. Категорійні дані. Щільність функції ймовірності. Нормальний розподіл. Математичне очікування. Варіація. Скошеність (skewness). Ексцес (eccess kurtosis). Q-Q графіки. Кореляція Спірмена. τ-коефіцієнт Кендалла.
Рекомендації щодо порядку опрацювання навчальних матеріалів та підготовки до практичного заняття
1. Опрацюйте лекційний матеріал та рекомендовану літературу.
2. Ознайомтесь з основними програмними комплексами, що будуть використовуватися на практичних заняттях, а саме: Gretl та SPSS (Statistica).
Мета заняття: ознайомитися із основними видами даних у економетриці; розглянути поняття нормального розподілу та його параметри; навчитись проводити тести на нормальність розподілу; ознайомитися з сутністю параметричних та непараметричних методів в статистиці.
Методи оцінювання: письмове опитування (виконання практичної роботи №1).
Результати навчання: знання основ функціонування програмних комплексів Gretl та SPSS (Statistica); формування навичок ідентифікації нормальності розподілу статистичних даних (або його відсутності) за допомогою побудови Q-Q графіків, гістограм та оцінювання щільності розподілу; уміння тестувати нормальність за допомогою окремих параметричних та непараметричних тестів.