- збирати анамнез у дітей із гломерулонефритом та хронічною нирковою недостатністю;
- збирати сімейний анамнез у родичів хворої дитини;
- проводити об'єктивне обстеження дитини з гломерулонефритом та хронічною нирковою недостатністю з урахуванням вікових особливостей дитячого організму;
- проводити оцінку отриманих результатів лабораторних та інструментальних методів дослідження (загального аналізу крові, загального аналізу сечі, аналізу сечі за Зимницьким, біохімічного аналізу крові, коагулограми, визначення електролітів крові, результатів ультразвукового обстеження органів черевної порожнини у дітей);
- на підставі отриманих даних клінічного, лабораторного та інструментального обстеження дитини проводити базисну та медикаментозну терапію при гломерулонефриті, визначати показання для проведення замісної терапії.
Особливості обстеження хворих з гломерулонефритом та хронічною нирковою недостатністю.
- При опитуванні батьків дитини – визначити особливості розвитку та вигодовування дитини у ранньому віці, стану здоров’я батьків та родичів дитини, генеалогічний анамнез, наявність перенесених інфекцій або вакцинація за 2-3 тижні до захворювання, наявність у дитини артеріальної гіпертензії, швидкої надбавки у масі, зміни кольору сечі.
- Фізікальне обстеження – оцінка стану фізичного розвитку дитини, огляд та обстеження стану роботи основних органів та систем (дихальної системи, травного каналу, серцево-судинної системи та сечовивідної системи).
- Діагностика гломерулонефритів та хронічної ниркової недостатності – використання сучасних методів лабораторного та інструментального дослідження.
- Лікувальна тактика – призначення базисної та вибір оптимальної схеми медикаментозної терапії при гломерулонефриті та ХНН у дітей; визначення показань для проведення діалізу при ХНН.