Визначення, етіологія, патогенез, класифікація, клініка, діагностика, лікування, профілактика та прогноз дисметаболічних нефропатій у дітей.
2. Актуальність теми.
Дисметаболічні нефропатії займають одне з провідних місць у структурі уро- та нефрологічних захворювань у дітей. За останнє десятиріччя захворюваність дітей на дисметаболічні нефропатії зросла майже удвічі. За даними В.Г. Майданника, в Україні приблизно у кожної третьої дитини дошкільного віку виявляється оксалатно-фосфатно-кальцієва кристалурія. Тривала кристалурія призводить до відкладення кристалів у нирковій тканині та розвитку інтерстиціального процесу, утворення конкрементів, сприяє розвитку мікробнозапальних захворювань нирок і сечовивідних шляхів, порушенням уродинаміки. Своєчасна діагностика дисметаболічної нефропатії та її адекватна терапія дають можливість стабілізувати обмін речовин у дитини, призупинити розвиток ускладнень та запобігти їм.
3. Кінцеві цілі.
· Вибирати з анамнезу, скарг дані, що відображають наявність у дитини дисметаболічної нефропатії.
· Аналізувати й зіставляти анамнестичні й дані об'єктивних методів обстеження, видокремлюючи підтверджувальні й суперечливі діагнозу синдроми.
· Запропонувати оптимальний обсяг і послідовність допоміжних методів обстежень.
· Складати індивідуальний план лікування.
· Здійснювати прогноз життя при дисметаболічних нефропатіях у дітей.
· Запропонувати схему диспансерного спостереження для хворого з дисметаболічною нефропатією.
Мета заняття
Навчити студентів на підставі отриманих знань щодо етіологічних та патогенетичних факторів аналізувати типову клінічну картину дисметаболічних нефропатій у дітей, складати план обстеження, аналізувати дані лабораторних та інструментальних обстежень та володіти основними принципами лікування, реабілітації і профілактики дисметаболічних нефропатій.