У першому питанні висвітліть соборницькі устремління українців у 1917-1918 рр. Участь делегатів Західної України на Національному конгресі. Східногалицьке питання під час Брест-Литовських переговорів 1918 р.
Чому західноукраїнські політики вже на перших порах Української революції ставили проблему соборності на перше місце? Назвіть причини соборницьких переговорів ЗУНР і гетьмана Скоропадського. Чому переговори велися з представниками Директорії.
Конгрес трудового народу і проблема соборності. Прослідкуйте хронологію появи гасла соборності в українському середовищі. “Передвступний договір, заключений дня 1 грудня 1918 р. в м. Фастові між УНР і ЗУНР про маючу наступити злуку обох українських держав в одну державну одиницю” (дайте характеристику). Чи справедливим є висновок М.Шаповала, що соборність виявилась “більше теоретично-юридичною, ніж фактичною”? Назвіть перешкоди на шляху об’єднання української держави.
Висвітліть історичні чинники, що не сприяли реалізації Акту злуки: внутрішнього і зовнішнього характеру. Наприклад, різна позиція у вирішенні земельного итання, зовнішньополітичних орієнтирів тощо. Складіть хронологічну таблицю "Антисоборницькі сили 1918 – 1919 рр."