Розрахунок вежі виконують як решітчатого бруса, закріпленого в основі. Від кожного навантаження знаходять зусилля M,N,Q для розрахункового перерізу; отриманні данні заносять до таблиці 4.1. (В курсовій роботі розрахунковий переріз знаходиться на рівні опорної частини вежі).
При одночасній дії кількох навантажень розрахунок конструкцій виконують на дію найнесприятливішого їх поєднання. Ймовірність одночасної дії найневигідніших значень окремих навантажень враховують за допомогою коефіцієнта сполучень y[2,п.1.12].
На вежу можуть діяти такі поєднання навантажень (рис.4.1):
1) вертикальні F1-F4 та горизонтальні Т1,Т2 в процесі СПО та спуску обсадної колони; при цьому вітрове навантаження на нижню бокову поверхню w0=250 Па (Рис.4.1,а);
2) вітрове навантаження на низ вежі w0=700 Па при повному пакеті свічок за пальцем, гак не завантажений, діють навантаження F1,F4,T2(Рис.4.1,б);
3) навантаження на вежу F1,F4 при СПОта вітровому навантаженню w0=150 Па(Рис.4.1,в);
4) максимальні навантаження на гаку F1,F2,F3 при усуненні прихватів, аварій тощо і вітровому навантаженні w0=150 Па(Рис.4.1,а).
В другу частину табл.4.1 заносять розрахункові зусилля для чотирьох варіантів поєднань навантажень з урахуванням коефіцієнта сполучень y.
Таблиця 4.1Розрахункові зусилля в вежі
№
Навантаження
Зусилля
Позна-
Назва
М,
N,
Q,
п.п.
чення
Кнм
Кн
Кн
F1
Вага талевої системи
F2
Максимальне навантаження на гак
F3’
Вертикальна складова натягу ходового та нерухомого кінців канату при нерухомому гаці
F3’’
Вертикальна складова натягу ходового та нерухомого кінців канату при русі гака
F4
Власна вага вежі
F5
Вага кронблоку
Т1’
Горизонтальна складова натягу ходового та нерухомого кінців канату при нерухомому гаці
Т1’’
Горизонтальна складова натягу ходового та нерухомого кінців канату при русі гака