Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Підкуп особи, яка надає публічні послуги - ст. 368-4.

1. Пропозиція аудитору, нотаріусу, оцінювачу, іншій особі, яка не є державним службовцем, посадовою особою місцевого самоврядування, але здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних послуг, у тому числі послуг експерта, арбітражного керуючого, незалежного посередника, члена трудового арбітражу, третейського судді (під час виконання цих функцій), надати йому/їй або третій особі неправомірну вигоду, а так само надання такої вигоди за вчинення особою, яка надає публічні послуги, дій або її бездіяльність з використанням наданих їй повноважень в інтересах того, хто пропонує чи надає таку вигоду,або в інтересах третьої особи -

караються штрафом від п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи організованою групою, -

караються штрафом від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

3. Одержання аудитором, нотаріусом, експертом, оцінювачем, третейським суддею або іншою особою, яка провадить професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних послуг, а також незалежним посередником чи арбітром під час розгляду колективних трудових спорів неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вчинення дій або бездіяльність з використанням наданих їй повноважень в інтересах того, хто надає таку вигоду, або в інтересах третьої особи -

карається штрафом від п'яти тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

4. Діяння, передбачене частиною третьою цієї статті, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб чи поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, -

карається штрафом від дванадцяти тисяч до вісімнадцяти тисяч еоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

5. Особа, яка пропонувала або надала неправомірну вигоду, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо стосовно неї були вчинені дії щодо имагання неправомірної вигоди і після пропозиції чи надання неправомірної вигоди вона до повідомлення їй про підозру у вчиненні нею злочину добровільно заявила про те, що
сталося, органу, службова особа якого згідно із законом має право повідомляти про підозру.
{ Кодекс доповнено статтею 368-4 згідно із Законом N 3207-VI ( 3207-17 ) від 7.04.2011; із змінами, внесеними згідно із Законами N 4025-VI ( 4025-17 ) від 15.11.2011, N 221-VII ( 221-18 ) від 18.04.2013 }

За своєю юридичною природою склад злочину аналогічний до ст.368-3 ”Підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми ”,але є своя особливість , яка полягає у суб’єкті цього злочину – особи, що здійснюють свою професійну діяльність з наданям публічних послуг. Це - аудитор, нотаріус, оцінювач, інша особа, яка не є державним службовцем, посадовою особою місцевого самоврядування, але здійснює професійну діяльність, пов'язану з наданням публічних послуг, у тому числі послуг експерта, арбітражного керуючого, незалежного посередника, члена трудового арбітражу, третейського судді (під час виконання цих функцій).

Як і ст.368-3 аналізуємий склад злочину за своєю об’єктивною стороною передбачає два окремих видів основних складів злочину.

Так,частина перша - пропозиція, або надання неправомірної вигоди вищевказанимсуб’єктам за вчинення дій чи бездіяльність з використанням наданих їй повноважень в інтересах того, хто надає чи передає таку вигоду, або в інтересах третіх осіб.Суб’єктом злочину є будь яка особа , тобто суб’єкт загальний.

Частина третя – одержання неправомірної вигоди. Суб’єкт є спеціальний , а саме особи,що вказані в диспозиції цієї правової норми .

Частини друга та четверта цієї статті є кваліфікованими складами злочину ,обтяжуючими ознаками яких є : повторність,вчинення злочину за попередньою змовою групою осіб (ч.ч.2,4), чи організованою групою(ч.3) чи поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч.4), а частина п ’ята– заохочувальною нормою,аналогічно з ч.5 ст.368-3.

 

2.8.5. Пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі- ст.369

1. Пропозиція службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує або обіцяє неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища -

карається штрафом від двохсот п’ятдесяти до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Надання службовій особі або третій особі неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, -

карається штрафом від п’ятисот до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

3. Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене повторно, -

карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років із штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та з конфіскацією майна або безтакої.

4. Діяння, передбачене частиною другою або третьою цієї статті, якщо неправомірна вигода надавалася службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинене за попередньою змовою групою осіб, -

карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

5. Діяння, передбачене частиною другою, третьою або четвертою цієї статті, якщо неправомірна вигода надавалася службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, або вчинене організованою групою осіб чи її учасником, -карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

6. Особа, яка пропонувала, обіцяла чи надала неправомірну вигоду, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо стосовно неї були вчинені дії щодо вимагання неправомірної вигоди і після пропозиції, обіцянки чи надання неправомірної вигоди вона до повідомлення їй про підозру у вчиненні нею злочину добровільно заявила про те, що сталося, органу, службова особа якого згідно із
законом має право повідомляти про підозру.
{ Стаття 369 із змінами, внесеними згідно з Законом N 1508-VI ( 1508-17 ) від 11.06.2009 - зміни втратили чинність на підставі Закону N 2808-VI ( 2808-17 ) від 21.12.2010; в редакції Закону N 3207-VI ( 3207-17 ) від 07.04.2011; із змінами, внесеними згідно із Законом N 4652-VI ( 4652-17 ) від 13.04.2012; в редакції Закону N 221-VII221-18)від18.04.2013}

Наданнянеправомірної вигоди за цим складом злочину нерозривно пов'язано з його одер­жанням і полягає в передачі службовій особі матеріальних ціннос­тей, права на майно або у вчиненні на її користь дій майнового ха­рактеру за виконання (невиконання) в інтересах того, хто дає неправомірну вигоду або третіх осіб, дій з використанням службового становища.

Обов'язковою ознакою цього складу злочину є особа ,яка отримує неправомірну вигоду Це службова особа , яка є суб'єктом ст.368 КК, тобто представники влади чи місцевого самоврядування, службова особа юридичної особи публічного права. Якщо пропозиція чи надання неправомірної вигоди має місце стосовно службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми або особи,що надає публічні послуги,то дії винного треба кваліфікувати відповідно за ч.1 ст.368-3 або за ч.1 ст.368-4 КК.

Предмет надання ( ст..369 ) і одержання ( ст..368 ) неправомірної вигоди повністю співпадає. Неправомірна вигода може передаватися в будь-якій формі – відкритій або завуальо­ваній.

Об'єктивна сторона цього злочину полягає в дії – пропозиції ( ч.1 ) або наданні неправомірної вигоди (ч.2 ) і вичерпується самим фак­том такої пропозиції чи її передачі . Тому для кваліфікації не має значення, хто є власником предмету неправомірної вигоди - чи той, хто його дає, чи інші особи; діє він з власної ініціативи або від імені (за дорученням, проханням) та в інтересах інших осіб; чи є ці особи фізичними або юридичними. Якщо предмет неправомірної вигоди викрадений або здобутий іншим злочинним шляхом, дії того, хто дає таку вигоду , кваліфікуються за сукупністю злочинів .

Надання неправомірної вигоди є закінченим злочином з моменту прийняття службовою особою неправомірної вигоди хоча б її частини. Якщо запропонована неправомірна вигода не прийнята, відповідальність настаєпо ч.1 ст.369 КК.

З суб'єктивної сторони злочин вчиняється тільки з прямим умислом, причому винний усвідомлює, що передає винагороду саме як неправомірну вигоду . Мета – вчинення чи не вчинення службовою особою певних дій в інтересах вигододавця.

Суб'єктомцього злочину може бути як приватна, так і службо­ва особа. Якщо остання використовує для надання неправомірної вигоди своє службове становище, вона несе відповідальність і за ст. 364 КК.

Кваліфікуючими ознаками аналізуємого складу злочину є :

- повторність (див. п.2 примітки до ст.354) – ч.3;

- надання неправомірної вигоди службовій особі,яка займає відповідальне становище(див. п.2 примітки до ст.368 КК – ч.4);

- за попередньою змовою групою осіб- ч.4;

- надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище( див. п.2 примітки до ст.368 КК –ч.5);

- вчинене організованою групою осіб чи її учасником- ч.5 ;

У ч. 6 ст. 369 сформульовані умови звільнення від кримі­нальної відповідальності особи, яка надала неправомірну вигоду ( заохочувальна норма ). Закон називає дві такі умови: 1) якщо стосовно особи, яка надала неправомірну вигоду мало місце її вимагання (див. п. 3 примітки до ст. 354) ; 2) якщо після пропозиції,обіцянки чи надання неправомірної вигоди особа до письмового повідомлення їй про підозру у вчиненні нею злочину добровільно заявила про те ,що сталося , органу, наділеному законом правом на таке повідомлення .

{ Стаття 369-1 втратила чинність на підставі Закону N 2808-VI ( 2808-17 ) від 21.12.2010 }

 


Читайте також:

  1. Аудиторської фірми/аудитора про виконані роботи/надані послуги за 200_р.
  2. Банківський кредит надається грошовим капіталом
  3. Безкоштовні послуги та подарунки
  4. Біженці, вимушені переселенці та переміщені особи, трудові мігранти
  5. Взаємовідносини Нацбанку з комерційними банками (послуги) та органами державної влади.
  6. Види економічної діяльності та послуги рослинництва
  7. Впізнання поза візуальним спостереженням особи, яку впізнають
  8. Готівкові розрахунки – платежі готівкою за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги).
  9. Дебітори –це юридичні та фізичні особи, які внаслідок минулих подій, заборгували підприємству певні суми грошових коштів, їх еквівалентів та інших активів.
  10. Держава надає якомога широкий вибір для захисту тих, хто його потребує.
  11. Деякі протоколи і послуги Рівня застосувань.
  12. Динаміка індексів цін реалізації сільськогосподарської продукції та на промислові товари і тарифи на послуги, спожиті аграрним виробництвом, 1991 – 2003 рр., разів




Переглядів: 1592

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Службова недбалість - ст. 367 | Зловживання впливом – ст.369-2

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.