Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лекція 7

ВИСНОВКИ

Державний контроль у сфері торгівлі

 

Торговельна діяльність здійснюється відповідно до Порядку заняття торговельною діяльністю і Правил торговельного обслуговування населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р.

Додержання правил торгівлі забезпечується належною організаційною діяльністю центральних і місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також ефективним державним і громадським контролем за діяльністю підприємств і організацій торгівлі.

Контроль в торгівлі здійснюється Міністерством економікита з питань європейської інтеграції України,управліннями, відділами торгівлі місцевих державних адміністрацій, адміністрацією організацій і підприємств торгівлі. Так, вказаними органами здійснюється контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності норм і правил торгівлі. Контрольні функції в торгівлі забезпечують і органи державної податкової служби. Вони власне стосуються порядку розрахунків із споживачами з використанням контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та за її використанням для розрахунків за товари, роботи, послуги.

Контроль у торгівлі здійснюють також органи державної контрольно-ревізійної служби в Україні, органи і установи, що здійснюють державний санітарний нагляд, органи державного контролю за цінами, органи Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України, органи внутрішніх справ та ін.

Особлива роль у системі державного контролю за додержанням правил торгівлі належить органам захисту прав споживачів. Відповідно до ст. 5 Закону України "Про захист прав споживачів" та Положення про обласні, Головне Київське та Севастопольське міські управління у справах захисту прав споживачів Державному комітету стандартизації та його органам надані широкі права, а саме: перевірка якості товарів у господарюючих суб'єктів у сфері торгівлі, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки товарів, а також додержання правил торгівлі; проведення контрольних перевірок правильності розрахунків із споживачами за реалізовані товари (порядок проведення таких перевірок встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 1994 р.).

Посадові особи Державного комітету мають право:

1. припиняти реалізацію товарів, що не відповідають вимогам нормативних документів, до усунення виявлених недоліків;

2. забороняти реалізацію товарів, на які в законодавчих актах встановлено обов'язкові вимоги щодо забезпечення безпеки життя, здоров'я, якщо ці товари не мають сертифікатів відповідності;

3. приймати рішення про тимчасове припинення діяльності підприємств торгівлі (секцій, відділів), складів підприємств оптової і роздрібної торгівлі незалежно від форм власності, що систематично реалізують недоброякісні товари, порушують правила торгівлі;

4. вилучати неякісні товари;

5. накладати на винних осіб адміністративні стягнення та ін.

Захист прав споживачів здійснюють місцеві ради, їх виконавчі органи, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, інші органи виконавчої влади, на які покладено здійснення контролю за якістю і безпекою товарів, призначених для споживачів, а також суд.

З метою захисту своїх законних прав та інтересів громадяни мають право об'єднуватися на добровільних засадах у громадські організації споживачів(об'єднання споживачів). Об'єднання споживачів повинні сприяти державним органам у здійсненні контролю за якістю товарів, торговельного обслуговування; проведенні експертизи та випробування товарів; вивченні споживчих властивостей продукції; попиту на неї; проведенні опитування населення для виявлення громадської думки про якість товарів, що випускаються і реалізуються, та ін.

1. Державне регулювання у сфері торгівлі здійснюється за декількома напрямками діяльності — власне торговельний, зовнішньоекономічний, побутового обслуговування населення. Воно здійснення регулюється на основі Конституції України законами, актами Президента України, Кабінету Міністрів України та іншими нормативно-правовими актами.

2. Систему державних органів, які здійснюють державне регулювання у сфері торгівлі складають: Кабінет Міністрів України, Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України, місцеві державні адміністрації у межах підвідомчої їм території та деякі їх управління та відділи, діяльність яких пов'язана з регулюванням сфери торговельних відносин.

3. Значну роль у регулюванні торгівельної сфери здійснюють органи місцевого самоврядування, повноваження яких поширюються практично на всі відносини в цій сфері.

4. Підприємство торгівлі — це самостійний суб'єкт господарської діяльності, зареєстрований у встановленому законом порядку, що здійснює торговельну діяльність на основі власного статуту та відповідно до законодавства України.

5. Торговельна діяльність підлягає контролю з боку державних органів, які здійснюють її регулювання, а також галузевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, що здійснюють контроль за дотриманням правил торгівлі та вимог чинного законодавства

Тема: ПРОБЛЕМИ ОХОРОНИ РОСЛИННОГО ТА ТВАРИННОГО СВІТУ

План

1. Поняття про біологічне різноманіття.

2. Рослинний світ та його охорона:

а) значення рослин у біосфері і житті людини;

б) антропогенний вплив на рослинний світ;

в) охорона рослинного світу.

3. Тваринний світ та його охорона.

а) місце і роль тварин у природі;

б) антропогенний вплив на тваринний світ;

в) охорона тваринного світу.

4. Природно-заповідні території та Червона книга в системі збереження біологічного різноманіття:

а) природно-заповідна справа в Україні;

б) природно-заповідний фонд України;

в) Червона книга, її роль в збереженні біологічного різноманіття.

 


Читайте також:

  1. Вид заняття: лекція
  2. Вид заняття: лекція
  3. Вид заняття: лекція
  4. Вид заняття: лекція
  5. Вид заняття: лекція
  6. Вступна лекція
  7. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
  8. Клітинна селекція рослин.
  9. Колекція фонограм з голосами осіб, які анонімно повідомляли про загрозу вибуху
  10. ЛЕКЦІЯ (4): Мануфактурний період світової економіки
  11. Лекція - Геополітика держави на міжнародній арені
  12. Лекція 02.04.2013




Переглядів: 762

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Адміністративно-правовий статус торговельного підприємства | Поняття про біологічне різноманіття

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.