Тривалість перебування населення у зоні радіоактивного зараження може бути визначена за таблицею 4.3 за допомогою коефіцієнта а. Де а -це відносна величина, яка залежить від рівня радіації на одну годину після аварії, заданої дози опромінення і коефіцієнту послаблення:
а = Р1 / (КПОС. * ДДОП.)
Це завдання може бути вирішене і за допомогою графіку тривалості перебування населення в зоні зараження в залежності від початку опромінення і величини а.(рисунок 4.2)
Приклад 4.2.3Команді ЦО належить виконувати роботу на об’єкті в зоні зараження. Час прибуття на об’єкт - 12 годин після аварії, умови перебування на об’єкті – в одноповерхових житлових цегляних будинках, допустима доза опромінення за час роботи – 20 рад. Рівень радіації, який виміряний на шосту годину після аварії Р6 =70 рад/ годину. Розрахувати тривалість перебування на об’єкті, щоб доза не перевищила допустиму.
Розв’язування:
1 Рівень радіації на одну годину після аварії Р1 = Рt / Кt = 70 / 0.49 = 143 рад/годину.
2 Величина а = Р1 / (КПОС. * ДДОП.)= 143 /(20* 10) = 0.71
3 В таблиці 2.4 в першому стовпці находимо значення 0.7 а зверху 12 - час початку опромінення. На перехресті число 4 години – тривалість опромінення.