Завдання 4.2.4 Визначення часу початку вводу населення (формувань
ЦО) в зону радіоактивного зараження по допустимій дозі опромінення
Вихідні дані:
1. Рівень радіації у визначеному місці на час t після аварії - Рt.
2. Тривалість перебування(роботи у зоні) – Т
3. Допустима доза опромінення - Д ДОП.
4. Умови перебування населення у зоні зараження.
Порядок вирішення
Час вводу населення в зону радіоактивного зараження (час початку роботи у зоні) може бути також визначений або за графіком або за таблицею 2.4 з допомогою коефіцієнта а.
Визначаємо коефіцієнт послаблення - КПОС. Рівень радіації приводимо до одної години і розраховуємо величину а. Далі за таблицею 4.3 або по графіку(рис. 4.2) находимо час початку опромінення (початку робіт в зоні).
Приклад 4.2.4Визначити припустимий час початку робіт на об’єкті чергової зміни, якщо тривалість робіт Т = 3 години, допустима доза опромінення – 10 рад, умови перебування в зоні – працівники будуть робити в одно поверхових виробничих будинках, рівень радіації на 5 годин після аварії – 30 рад /годину.
Розв’язування: 1. Р1 = 30 / 0.525 = 57 рад /год.
2. а = 57 / (10 * 7) = 0.82
3. За таблицею 4.3 або графіку час початку опромінення tпоч = 8 годин.
Завдання 4.2.5 Визначення часу початку подолання населенням (формуваннями ЦО) зон радіоактивного зараження по допустимій дозі опромінення
Вихідні дані:
1. Рівні радіації, які виміряні в різних точках маршруту подолання (як правило рівновіддалених) на час t після аварії - Р(1)t, P(2)t, …….P(n)t , або максимальний рівень на маршруті;