На відміну від традиційних способів зрошення, коли зволожують всю площу, відведену рослині певною схемою висіву, особливостями краплинно-го способу поливу є локальний характер зволоження, можливість подачі води безпосередньо в зону інтенсивного водоспоживання рослин відповідно до біологічних особливостей її формування за фазами розвитку. Розміри та фо-рма смуги зволоження (ширина та глибина) визначаються схемою висіву, ве-личиною поливної норми, водно – фізичними властивостями ґрунту, перед-поливною вологістю ґрунту, типом поливних трубопроводів та їхнім розмі-щенням відносно рядків рослин, фазою їхнього розвитку.
Тому для забезпечення формування зони зволоження необхідно розгля-дати у взаємозв'язку ґрунтові (водоутримуюча здатність, потужність шару ґрунту, що підлягає зволоженню), агробіологічні (розвиток кореневої систе-ми на певній фазі розвитку, оптимальний діапазон вологості ґрунту), технічні (витрата водовипусків та їхнє взаємне розміщення), режимні ( поливна та зрошувальна норми, тривалість поливу та міжполивного періоду) характери-стики.
Режим зрошення сільськогосподарських культур при краплинному спо-собі зрошення розраховують аналогічно традиційним способам поливу. Від-мінність полягає якраз в тому, що поливають не всю ділянку, а тільки осере-док навколо рослин.