Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Продукти із знежиреного молока

Знежирене молоко відрізняється від незбираного незначним вмістом жиру, кількість якого не перевищує 0,05%. Інші хімічні компоненти в знежиреного молоці практично містяться в такій самій кількості, що і в незбираному: білки – 3-3,5%, цукор – 4-4,5%, мінеральні речовини – 0,6-0,8 %. Вміст сухих речовин у знежиреному молоці становить від 8,7 до 8,8% або 2/3 початкової кількості. Енергетична цінність його є в межах 1362-1467 кДж/кг, що в два рази менше ніж незбираного.

Шляхом переробки знежиреного молока отримують сухе і згущене молоко, харчовий казеїн, концентрат харчового казеїну, харчові казеїнати і казеціти, копреципітати.

Сухе знежирене молоко. Його виготовляють розпильним і плівковим сушінням. Продукт пакують у герметичну і негерметичну тару. Вміст вологи в першому випадку не повинен перевищувати 5%, в другому – 7%. Продукт має широке використання в молочній промисловості. З нього виготовляють відновлене молоко з додаванням молочного жиру (свіжі вершки). У великих кількостях сухе знежирене молоко використовується в хлібопекарній, кондитерській та інших галузях харчової промисловості.

Згущене знежирене молоко. Для виготовлення цього продукту використовують знежирене молоко і цукор. Згущений продукт використовують у кондитерській, хлібопекарній та інших галузях харчової промисловості. Його споживають також безпосередньо. Вміст вологи в продукті становить не більше 30%, знежирених сухих речовин – не менше 26% і цукру (цукрози) – не менше 44%. Кислотність продукту не повинна перевищувати 60 0Т.

Казеїн харчовий одержують із знежиреного молока шляхом його видалення (коогуляції) і концентрування. Використовують такі способи виготовлення харчового казеїну: кислотною коогуляцією, згортанням під дією сичужного ферменту, осадженням хлоридом кальцію при нагріванні, а також їх комбінації. Вологість казеїну становить 11,1%. Казеїн, отриманий кислотним способом, має в своєму складі 85% білку, а сичужним - 80%. Зольність сичужного казеїну становить 7,8%, кислотного –1,8%.

Концентрат харчового казеїну має у своєму складі всі основні компоненти молока – білки, вуглеводи, мінеральні речовини. У харчовій промисловості цей продукт використовують як джерело повноцінного білка, емульгатора і стабілізатора колоїдних систем. На основі цього концентрату розроблена технологія сметани низької жирності і кисломолочних напоїв.

Казеїнати харчові виготовляють шляхом розчинення кислотного або знежиреного сиру в гідраті оксиду натрію або солях натрію і подальшим сушіння. Розрізняють два види харчових казеїнатів: казеїнат натрію звичайний, казеїнат натрію ферментативний. При виробництві ферментативного казеїнату натрію розчинений кислотний казеїн піддається ферментації. Казеїн натрію використовується в м’ясній і молочній промисловості як білкова, емульгіруюча і зв’язуюча добавка.

Казецити. Розрізняють звичайний і спеціальний казецити. Для виготовлення звичайного казециту харчовий казеїн розчиняють у суміші солей натрію двовуглекислого, натрію лимонокислого тризаміщеного, калію лимонокислого з подальшою сушкою розчину. Технологія виготовлення спеціального казецину близька до технології виготовлення звичайного. Різниця та, що з іншими солями додают сіль магнію тризаміщеного. Готові казецити використовують для виготовлення продуктів дитячого і дієтичного харчування.

Сухий розчинний молочно-білковий концентрат. Його отримують шляхом згортання білка хлористим кальцієм. Сироватку відокремлюють центрифугуванням. Білок з вмістом сухих речовин 50-55% розчиняють триполіфосфатом натрію. Продукт пресують у вигляді блоків або висушують. Вологість продукту в блоках не вища 55%, сухого – 12%.

Копреципітат харчовий виготовляють із знежиреного молока шляхом спільного осадження казеїну і сироваточних білків розчинами хлористого кальцію, соляної кислоти або кислою сироваткою. Розрізняють копреципітати розчинні і нерозчинні. Розчинні копреципітати одержують пресуванням згустка, розчиненням розчинами триполіфосфату і гідроокису натрію і висушуванням. Копреципітат розчинний випускають висококальцієвий і низькокальцієвий. Він має емульгуючі, піноутворюючі і водозв’язуючі властивості: використовують в молочній, м’ясній та інших галузях харчової промисловості.

Нерозчинний копреципітат є висококальцієвим продуктом. Він буває двох видів: білок молочний харчовий вологий, білок молочний харчовий сухий. Вологість цих продуктів не повинна перевищувати відповідно 75 і 10%. Використовують нерозчинний копреципітат у м’ясній, хлібопекарній та інших галузях харчової промисловості.

 


Читайте також:

  1. I. Теорія граничної продуктивності і попит на ресурси
  2. II. Ріст репродуктивних бруньок
  3. АКТУАЛЬНI ПРОБЛЕМИ І ЗАВДАННЯ КУРСУ РОЗМIЩЕННЯ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
  4. Аналіз продуктивності праці
  5. Аналіз продуктивності праці й заробітної плати
  6. Аналіз продуктивності праці.
  7. Білки молока
  8. Біологічні особливості, продуктивність та породи коней
  9. Будівельна продукція. Кадри, нормування і продуктивність праці
  10. Визначення продуктивності
  11. Визначення собівартості продукції переробки молока.
  12. Виробіток – показник рівня продуктивності праці, який характеризує кількість продукції, що виготовлено на одиницю часу або приходиться на одного середньооблікового працівника.




Переглядів: 2304

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Продукти з молочної сироватки | Продукти з маслянки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.