Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Продукти із суміші вторинної молочної сировини

До молочних продуктів із суміші знежиреного молока, молочної сироватки і маслянки належать напої, сири, сирки, морозиво, напівфабрикати та ін.

Напій “Травневий” (“Майський”). Для виготовлення цього напою використовують знежирене молоко і підсирну сироватку. Суміш сквашують чистими культурами молочнокислих бактерій. Випускають напій “Травневий” солодкий (з цукром) і без цукру. Продукт фасують у скляну тару місткістю 0,25, 0,5 і 1,0 л. За узгодженням з споживачем для санітарно-лікувальних установ допускається розлив у металеві фляги. Продукт має однорідну консистенцію з порушенням (при резервуарному способі) або (при термостатному способі) злегка тягучим згустком без газоутворень. Смак продукту чистий кисломолочний, солодкого – помірно – солодкий. Масова частка сухих речовин напою “Травневий” – не менше 10,5%, напою “Травневий солодкий” – 3,5%, кислотність 90-200 0Т.

Кумис з коров’ячого молока. Продукт виготовляють з молочної сироватки, знежиреного та незбираного молока, вершків. У ньому накопичуються речовини з антибіотичними властивостями. Кумис має дієтичні і лікувальні властивості. Його випускають жирним (1,5%) і знежиреним.

Сир клинковий виготовляють з пастеризованого знежиреного або незбираного молока і маслянки. Готовий продукт пакують у пергамент або целофан. Зберігають продукт у холодильній камері. Термін зберігання сиру не повинен перевищувати 36 год. з моменту виготовлення.

Сиркові вироби виготовляють із сиру який отримують з маслянки і знежиреного молока. Сир змішують з різними смаковими і ароматичними добавками (цукром, горіхами, сиропом шипшини, фруктовими соками, варенням, вітаміном С та ін.).

Концентрат альбумінно-казеїновий виготовляють із суміші молочної сироватки та знежиреного молока шляхом термостатного осадження казеїну та сироваткових білків. Промитий та роздріблений білок висушують в розпилювальних сушарках до вологості не більше 8% білків. Концентратом збагачують продукти для дітей грудного та раннього віку. За зовнішнім виглядом продукт являє собою сухий дрібнодисперсний порошок білого кольору, з кремовим відтінком. Смак і запах продукту слабковиражений молочний. В концентраті знаходиться не менше 85% білків. Вміст жиру не менше 1,5%, лактози – не більше 1,5%. Енергетична цінність продукту – 359 ккал/100 г. Фасують концентрат у пакети з поліетиленової плівки по 100 г або паперові багатошарові мішки з вкладишами з поліетиленової плівки по 10 кг. Термін зберігання продукту за температури до 10 0С не більше 6 міс. З моменту виготовлення, в тому числі на підприємстві-виготовлювачі – не більше 60 днів.

Сирну масу для плавлення виготовляють з кисломолочної знежиреної сироватки та знежиреного молока. Її використовують у виробництві плавлених сирів та ковбасних виробів як білкову добавку. Фасують сирну масу в дерев’яні бочки з поліетиленовими мішками вкладишами по 50 кг або фляги – по 30 кг. Продукт зберігають за температури від 0 до +8 0С не більше 72 год. з моменту випуску. На базах і холодильниках за температури від 12 до 18 0С сирну масу можна зберігати до 1 міс.

Напівфабрикат УК-1 – дрібнодисперсний порошок, який отримують висушування згущеної суміші із знежиреного молока та молочної сироватки. Для виготовлення цього напівфабрикату можуть використовуватись жири молочного проходження (кондитерські, кулінарні, хлібопекарні). Напівфабрикат використовують при виробництві молочних, кондитерських та інших харчових продуктів. Випускають напівфабрикат розпилювальним та плівковим способами висушування. За вмістом жиру він буває знежирений і жирний. Вологість продукту до 5%.

Напівфабрикат УК-2 – відрізняється від напівфабрикату УК – 1 тим, що для його виготовлення використовується молочна сироватка та розчин казеїну натрію (замість знежиреного молока). Напівфабрикат буває знежиреним і жирним (з містом жиру не менше 20%). Вологість продукту до 5%.

Сухий молочний продукт (СМП) виготовляють із суміші знежиреного молока і підсирної сироватки у співвідношенні 76,5 і 23,5%. Використовується продукт у молочній, м’ясній, харчовій та харчоконцентратній промисловості. Він входить у рецептуру деяких видів плавлених сирів, морозива, кумису, маргарину, майонезу, вершкового крему, сухого картопляного пюре, хлібобулочних та кондитерських виробів.

 


Читайте також:

  1. I. Теорія граничної продуктивності і попит на ресурси
  2. II. Ріст репродуктивних бруньок
  3. АКТУАЛЬНI ПРОБЛЕМИ І ЗАВДАННЯ КУРСУ РОЗМIЩЕННЯ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
  4. Аналіз продуктивності праці
  5. Аналіз продуктивності праці й заробітної плати
  6. Аналіз продуктивності праці.
  7. Аналітичний огляд використання вторинної сировини і відходів
  8. Біологічна безпека харчової сировини і продуктів
  9. Біологічні особливості, продуктивність та породи коней
  10. Будівельна продукція. Кадри, нормування і продуктивність праці
  11. Вивіз давальницької сировини українського замовника за межі митної території україни і ввіз в україну готової продукції
  12. Вивчення ринку сировини й матеріалів




Переглядів: 1209

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Продукти з маслянки | Класифікація вражаючних факторів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.068 сек.