Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Судово-психіатрична експертиза маніакально-депресивного психозу.

П Л А Н:

1. Загальні відомості.

2. Маніакальна фаза.

3. Депресивна фаза.

4. Судово-психіатрична експертиза маніакально-депресивного психозу

 

Ключові поняття: розлади настрою, манія, депресія, фази психозу, судово-психіатрична експертиза.

 

Маніакально-депресивний психоз - це хронічне психічне захворювання, при якому спостерігається розлади настрою.

Маніакально-депресивний психоз (інші назви: циркулярний психоз, циклофрения) проявляється періодично виникаючими маніакальними й депресивними фазами. Ці фази захворювання звичайно розділені періодами повного психічного здоров'я (интермиссии). Вважають, що у жінок захворювання виникає дещо частіше, ніж у чоловіків.

Причини виникнення маніакально-депресивного психозу та механізм його розвитку вивчені недостатньо. Але вважають що це також, як і шизофренія, спадкове захворювання.

Захворювання часто починається саме з депресивної фази. Періодичність фаз дуже різноманітна. Але у більшості хворих переважає частота депресивної фази, і лише у 10-20% хворих із МДП переважає маніакальна фаза. Тривалість фаз коливається від декількох місяців (1-2) до року і більше. У міру того, як захворювання прогресує, спостерігається зменшення проміжку часу між фазами, в середньому період між фазами складає 6-9 місяців.

 

Маніакальна фаза психозу характеризується трьома симптомами: підвищеним настроєм, прискоренням темпу мислення і руховим збудженням.

У хворих постійне безпричинне радісний настрій. Виникає бажання діяльності, любові, спілкування, з'являється наплив думок, непосидючість, безсоння. Хворі не можуть всидіти на одному місці, постійно звертаються до тих, що оточують з різними пропозиціями, питаннями, дуже настирливі. Життя здається їм прекрасною, все що оточує сприймається в рожевому світлі. Характерно, що такі хворі беруться за будь-яку справу, кожному пропонують свої послуги, але нічого не в змозі довести до кінця. Дотепні, винахідливі, все швидко помічають, на всі негайно реагують. При цьому у хворих з'являються перебільшені уявлення про свої можливості, здібності, підвищена самооцінка, аж до утворення маячних ідей величі. Хворі, переживаючи підвищене почуття власної гідності, можуть відповідати спалахами гніву і люті на незначні зауваження тих, що оточують.

Маніакальний стан супроводжується розгальмуванням і посиленням потягів (харчового, сексуального). Виникає статева розбещеність, яка особливо посилюється після прийому алкоголю. Приблизно 75% маніакальних хворих здійснюють протиправні дії на сексуальному грунті.

 

Депресивна фаза як би протилежна за клінічними проявами маніакальній фазі і характеризується тужливим, зниженим настроєм, сповільненістю розумових (інтелектуальних) процесів і психомоторної загальмованістю. Хворий пригнічений, відчуває повну безнадійність, все що оточує його втрачає для нього цінність. Для депресивної фази характерні маячні ідеї самозвинувачення, самознищення, гріховності. Приблизно дві третини таких хворих думають про самогубство, а від 10 до 15% здійснюють його. Можливо також розширене самогубство - убивство членів своєї сім'ї і потім самогубство, щоб, як вони вважають, «позбавити всіх і себе від майбутніх великих мук або ганьби», у невідворотності яких вони відчувають непохитну хворобливу впевненість. Хворі наполегливо відмовляються від їжі. Описані розлади у хворих в депресивній фазі мають максимальну вираженість в ранкові години, до вечора стан хворих поліпшується.

Прогноз при маніакально-депресивному психозі сприятливий, оскільки напади хвороби в більшості випадків закінчуються практичним одужанням, а хвороба в цілому, навіть при великому числі нападів і тривалому їх перебігу не призводить до значних і необоротних змін особистості. У період між нападами хворі є психічно повноцінними людьми, зберігають працездатність і соціальну активність.

 

Судово-психіатрична експертиза хворих маніакально-депресивним вчинили протиправні діяння відрізняються рядом особливостей. Хворі в стані маніакального порушення можуть бути агресивними, наносити образи іншим, здійснювати різні протиправні дії і вбивства. У зв'язку з підвищеною сексуальною збудливістю хворі здійснюють розпусні дії і згвалтування.

У депресивній фазі психозу хворі дають менше приводів для направлення на судово-психіатричну експертизу. Тут найбільше значення набувають спроби розширеного самогубства, або здійснення діянь, обумовлених загальною загальмованістю, зниженням рухової активності (звідси, недбалість, не надання допомоги тощо).

Посмертна експертиза у зв'язку з самогубством показує, що в осіб, які закінчують життя самогубством без будь-якого зовнішнього приводу, нерідко буває своєчасно не розпізнана депресивна фаза маніакально-депресивного психозу. Якщо хворий маніакально-депресивним психозом вчинив суспільно небезпечне діяння під час психічного нападу (незалежно від того, яка була фаза - маніакальна або депресивна), то питання про неосудність не викликає сумнівів. Якщо ж злочин здійснено в період між фазами, то такі хворі, як правило, визнаються осудними. Однак, при частому повторенні таких фаз обстежуваний може бути визнаний неосудним, а значить і неосудним, як особа яка страждає хронічною душевною хворобою.

У цивільному процесі різні майнові угоди та інші юридичні акти, здійснені в стані МДП, визнаються недійсними, а хворі недієздатними.

 


Читайте також:

  1. Акт експертизи підписується кожним експертом і засвідчується печаткою медичної установи, на базі якої проводилася судово-психіатрична експертиза.
  2. Громадська екологічна експертиза проекту: План дій.
  3. Державна експертиза у сфері ТЗІ
  4. Державна експертиза у сфері цивільного захисту.
  5. Державне регулювання інвестицій в будівництво. Державна експертиза інвестиційних проектів.
  6. Екологічна експертиза
  7. Екологічна експертиза
  8. Екологічна експертиза
  9. Екологічна експертиза водяних джерел підприємства
  10. Екологічна експертиза діючих об’єктів і комплексів
  11. Екологічна експертиза матеріалів впливу діяльності, що планується на навколишнє середовище
  12. Екологічна експертиза по впровадженню нових матеріалів і речовин




Переглядів: 1710

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СУДОВО-ПСИХІАТРИЧНА ЕКСПЕРТИЗА ШИЗОФРЕНІЇ. | Судово-психіатрична експертиза епілепсії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.