Перебудуйте речення так, щоб між підметом і присудком стояло тире.
А. Дієприкметник і дієприслівник вважаються особливими формами дієслова. Б. Другорядні члени речення належать до таких слів, що поширюють головні члени речення.
Спишіть і розставте розділові знаки: а) кому; б) двокрапку; в) тире. Чи всі цифри вказують на місце пунктуації?
А. Спить озеро ' і ліс 2 і очерет. (Леся Українка.) Б. Біга Катря боса лісом ' біга 2 та голосить 3 то проклина свого Ивана 4 то плаче 5 то просить. (Т. Шевченко.) В. Папери ' були скрізь 2 і на столі 3 і на полицях. (М. Коцюбинський.) Г. І над водою ' і над гаєм 2 кругом 3 як в усі 4 все мовчить. (Т. Шевченко.) Ґ. Усе ' і це повітря 2 і покручені лози 3 і зів'яла трава 4 все це 5 мимохіть б нагадує їй щасливі хвилини її життя. (М. Коцюбинський.)
20. Визначте, які розділові знаки пропущено: а) кому; б) двокрапку; в) тире. Чи всі цифри вказують на місце пунктуації?
А. Жити ' Вітчизні служити. (Нар. творчість.) Б. І зелений гай ' і Лаврін 2 і його очі 3 все разом щезло. (І. Нечуй-Левицький.) В. Батько сидів з веслом ' на кормі 2 веселий 3 і дужий. (О. Довженко.)
Спишіть і розставте розділові знаки: а) кому; б) двокрапку; в) тире. Чи всі цифри вказують на місце пунктуації?
А. Похлипавши ' гармошка починає снувати 2 й прясти розлогу мелодію. (Є. Гуцало.) Б. Зацвіла ' весна 2 молода 3 ясна. (А. Малишко.) В. Теплі ' й ніжні 2 вони ховали у собі 3 позолочену сонцем 4 воду літніх дощів. (М. Коцюбинський.) Г. Маленькі вікна ' завжди без шибок 2 були над самою землею. (Петро Панч.) Ґ. Це було літом ' саме 2 в жнива. (М. Коцюбинський.) Д. Аліна ' незважаючи на свій веселий характер 2 читала серйозні книжки. (О. Іваненко.)