Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контроль розподілу та використання чистого прибутку.

Перевіряючи юридичний статус акціонерного товариства, варто визначити своєчасність і повноту ведення реєстру акціонерів (для ВАТ). Ревізору слід з’ясувати, чи був він відкритий протягом одного місяця з моменту державної реєстрації ВАТ. Застосовуючи методи візуальної нормативної перевірки та обстеження, контролюється правильність оформлення реєстру акціонерів щодо внесення обов’язкових реквізитів (даних про АТ; відомостей про величину статутного капіталу, кількість, номінальну вартість, види акцій; інформацію про кожного акціонера; даних про акції, викуплені АТ за рахунок власних коштів, їхня кількість, номінальну вартість, види; про виплату дивідендів тощо). Перевіряючи правильність розміру внесеного вкладу щодо кожного акціонера, потрібно також перевірити правильність документального оформлення таких операцій і відповідність сум статутного капіталу АТ величині, зазначеній у реєстрі акціонерів, та розміру, визначеному чинним законодавством про господарські товариства.

У процесі перевірки АТ, СП і ТОВ важливого значення надають контролю правомірності розподілу чистого прибутку між акціонерами, засновниками (учасниками) у вигляді дивіден­дів. Ревізор перевіряє наявність рішень керівництва товариств про розподіл чистого прибутку, вивчає протоколи загальних зборів акціонерів за результатами року. Методами порівняння та нормативно-правової перевірки сум розрахунково-платіжних документів і даних Книги головних рахунків за дебетом рахунків 44 і 43 та журналу № 3 за кредитом субрахунку 671 «Розрахунки за нарахованими дивідендами» контролюється правильність нарахування дивідендів та своєчасність їхнього отримання засновниками (учасниками) ревізованого товариства. Обов’яз­ково перевіряється, чи не занижений розмір нарахованих доходів від участі в статутному капіталі, якщо серед акціонерів (засновників, учасників) ревізованого підприємства є державні підприємства чи організації.

Перевірка обґрунтованості змін величини статутного капіталу здійснюється на підставі аналізу даних обліку за кредитом рахунку 40 та візуального контролю про наявність змін у засновницьких документах, документів про перереєстрацію розміру статутного капіталу в разі нового додаткового випуску акцій, підвищення їхньої номінальної вартості або зменшення (викупу акцій у власників акцій) чи зниження номінальної вартості акцій. В акціонерних товариствах перевірці підлягає обов’язковість відображення всіх операцій зі зміни величини статутного капіталу в протоколах загальних зборів акціонерів та в засновницьких документах. Під час перевірки спільних підприємств ревізор звертає увагу на наявність рішень правління таких підприємств про зміни величини статутного капіталу (за рахунок додаткових внесків засновників чи відрахувань частини чистого прибутку), а отже, і частки прибутку кожного із засновників.

При перевірці акціонерного товариства ревізор повинен з’ясувати, чи передбачене його установчими документами створення резервного капіталу у визначеному розмірі, але не менше ніж 50 % від розміру статутного капіталу. Під час перевірки застосовуються методи порівняння, візуального нормативного та логічного документального контролю.

Питання для самоконтролю:

1. Назвіть джерела інформації для контролю статутної діяльності підприємств.

2. Поясніть напрями перевірки стану власного капіталу підприємства.

3. Назвіть етапи перевірки правомірності розподілу чистого прибутку.

4. Які особливості перевірки фінансового стану акціонерних товариств?

 


Читайте також:

  1. I. Доповнення до параграфу про точкову оцінку параметрів розподілу
  2. III. Контроль знань
  3. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  4. POS -Інтелект - відеоконтроль касових операцій
  5. VII Контроль постачальника
  6. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  7. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
  8. Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням
  9. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  10. Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами
  11. Автоматизація водорозподілу регулюванням з перетікаючими об’ємами
  12. Автоматизація водорозподілу регулюванням за верхнім б'єфом




Переглядів: 955

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Перевірка стану власного капіталу. | Тема 14. Контроль стану обліку, внутрішньогосподарського контролю та звітності.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.