МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Організаційні типи виробництв.Тип виробництва – це класифікаційна категорія виробництва, яка враховує такі його властивості як широта номенклатури, регулярність, стабільність і обсяг випуску продукції. Є три типи виробництва: одиничне, серійне, масове.. Одиничне виробництво – характеризується широкою номенклатурою продукції, малим обсягом випуску однакових виробів, повторне виготовлення яких здебільшого не передбачається. Серійне виробництво – має обмежену номенклатуру продукції, виготовлення окремих виробів періодично повторюється певними партіями (серіями) і загальний їх випуск може бути досить великим. Масове виробництво – характеризується вузькою номенклатурою продукції, великим обсягом безперервного і тривалого виготовлення окремих виробів. Окремо виділяють дослідне виробництво, у якому виготовляються зразки (або партії) виробів для проведення дослідних робіт і випробувань. На їх основі йде підготовка до серійного або масового виробництва. Тип виробництва впливає на його організацію, технологічні процеси, структуру підприємства і його підрозділів, обладнання, організацію управління. Найбільш ефективним є масове виробництво. Найменш ефективне, технічно та організаційно складне є одиничне виробництво.
3. Виробничий цикл, його поняття та структура. Виробничий цикл – це інтервал часу від початку до закінчення процесу виготовлення продукції, тобто час протягом якого запущені у виробництво предмети праці перетворюються на готову продукцію. Виробничий цикл складається з часу виробництва і часу перерв. Час виробництва включає тривалість технологічних операцій, допоміжних операцій і тривалість природних процесів. До допоміжних операцій відносять підготовчо – заключні, транспортні, контрольні і складські. Час перерв містить перерви у робочий час (коли підприємство працює) і неробочий час, який визначається режимом роботи підприємства (вихідні, святкові дні, перерви між робочими змінами, на обід). Основною складовою виробничого циклу є тривалість теологічних операцій, яка називається технологічним циклом. Існує три способи поєднання операцій технологічного процесу: послідовне, паралельне, паралельно-послідовне. Послідовне поєднання операцій полягає в тому, що наступна операція починається тільки після закінчення обробки всіх предметів партії на попередній операції. Партія предметів передається з операції на операцію повністю. Технологічний цикл тут тривалий; таке поєднання використовується в одиничному і серійному виробництві. Паралельне поєднання операцій характеризується тим. що предмети однієї партії виготовляються паралельно на всіх операціях. Технологічний цикл тут скорочений; цей спосіб поєднання операцій застосовується у масовому і великосерійному виробництві. Паралельно-послідовне поєднання операцій (змішане) є комбінацією двох попередніх.
4. Методи організації виробництва. Є два методи організації виробництва: не потоковий і потоковий. Непотокове виробництво має такі ознаки : Ø на робочих місцях обробляються різні за конструкцією і технологією виготовлення предмети праці; Ø робочі місця розташовуються однотипними технологічними групами без певного зв’язку з послідовністю виконання операцій, Ø предмети праці, переміщуються у процесі обробки складними маршрутами, внаслідок чого є великі перерви між операціями. Непотоковий метод використовується в одиничному і серійному виробництвах. Потокове виробництво є високоефективним методом організації виробничого процесу. Його основні ознаки такі: Ø робочі місця розташовані послідовно за ходом технологічних операцій; Ø за групою робочих місць закріплена обробка предметів одного найменування, або обмеженої кількості подібних предметів, Ø предмети праці передаються з операції на операцію невеликими транспортними партіями згідно з ритмом роботи. Ø широко використовується міжопераційний транспорт – конвеєр. Потокові методи застосовуються при виготовленні продукції у значних обсягах і тривалий час; перевжно у масовому та великосерійному виробництвах . Переваги потокового виробництва: Високий рівень продуктивності праці, механізації та автоматизації робіт, чітка організація виробництва. При такій організації виробництва значно скорочується виробничий цикл, зростає коефіцієнт використання потужностей, зменшуються витрати на виробництво. Недоліки потокового виробництва: Праця монотонна, одноманітна, така, що не зацікавлює працівників у підвищенні кваліфікації, зводиться, по суті, до виконання елементарних механічних операцій; на потокових лініях жорсткий ритм роботи, не можна часто оновлювати випуск продукції тощо. Однак, попри все, потокове виробництво є високоефективне, широко застосовується у різних галузях промисловості, дозволяє використовувати новітні наукові досягнення: → автоматизацію виробництва; → застосування верстатів з числовим програмним управлінням; → впровадження багатофункціональних роботів -- маніпуляторів, гнучких автоматизованих систем. Примітка: Такт потокової лінії – це інтервал часу, за який з лінії зходять вироби, що пересуваються один за одним (r). де R – такт потокової лінії; Ф – дійсний час роботи лінії за період, квартал. N – обсяг виробництва продукції за період у натуральному виражені.
Читайте також:
|
||||||||
|