Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні завдання експлуатації

Експлуатаційна надійність систем автоматизації

Обслуговування й ремонт засобів і систем автоматизації

Організація служби контролю вимірювальних приладів і автоматики

Основні завдання експлуатації

 

На підприємствах різних галузей промисловості перебуває значна кількість контрольно-вимірювальних, регулюючих приладів і засобів автоматизації. У поточному п'ятилітті передбачається значно підвищити ступінь автоматизації виробничих процесів, що збільшити насиченість промисловості контрольно-вимірювальними приладами та засобами автоматизації. Максимальну ефективність автоматизації можна одержати тільки в тому випадку, якщо вона безвідмовно працює й відповідає експлуатаційним вимогам.

Експлуатацією засобів і систем автоматизації називається обслуговування автоматичних пристроїв, що перебувають у роботі. Правильна організація експлуатації встановлених засобів і систем автоматизації має винятково важливе значення для виробництва. Вихід з ладу окремих приладів і систем автоматики, розташованих у цехах, позбавляє черговий персонал можливості правильно вести технологічний процес, приводить до зниження продуктивності агрегатів, передчасному спрацюванню устаткування, до різним неполадкам і навіть аваріям. Тому надто важливо забезпечити безперебійну роботу приладів і систем автоматизації, правильно організувавши обслуговування працюючих приладів, їх своєчасний якісний ремонт і перевірку.

Для забезпечення нормальної експлуатації засобів і систем автоматизації варто знати основні причини, що викликають їхні порушення: конструктивні недоробки деяких типів засобів автоматизації (застосування засобів автоматизації загальнопромислового призначення, не пристосованих для роботи в умовах даної галузі промисловості; низька ремонтопридатність - недопустимість огляду, заміни або ремонту окремих блоків без демонтажу; недостатня герметичність блоків та апаратів); неякісне виготовлення засобів автоматизації на заводах; неякісний монтаж систем автоматизації; низький рівень експлуатації; недотримання порядку, обсягу й методів профілактичних і ремонтних робіт; нерівноцінна заміна заводських деталей засобів автоматизації деталями власного виготовлення; застосування нестандартних запобіжників; відключення засобів автоматизації на тривалий час при дрібних несправностях; неточна установка напруги живлення; порушення правил включення й відключення; перемикання ланцюгів під струмом; довільне регулювання засобів автоматизації; природне зношування, старіння, окислювання й інші зміни в засобах автоматизації.

У зв'язку із цим при обслуговуванні засобів і систем автоматизації варто виконувати: ретельне приймання засобів, що вводяться в експлуатацію, та систем автоматизації; чітку організацію поточного нагляду й обслуговування діючих систем автоматики; періодичне визначення правильності показань вимірювальних приладів; спостереження за якістю роботи пристроїв автоматичного керування й регулювання й аналіз їхньої роботи; спостереження за дією пристроїв автоматичного контролю й проведення періодичної перевірки їхньої дії; поточний, середній і капітальний ремонт засобів автоматизація; підвищення точності вимірів, поліпшення якості роботи й удосконалювання засобів автоматизації; періодичну перевірку засобів автоматизації.

Крім того, на підприємствах повинні бути організовані систематизація й поширення досвідів експлуатації засобів і систем автоматизації; систематична робота з підвищення технічної кваліфікації обслуговуючого персоналу й ділянці в складанні й обговоренні нових проектів автоматизації, а також спостереження за якістю виконання монтажних робіт.

Як установлено практикою, більшість вимірювальних приладів, що перебувають в експлуатації, потребує тільки дрібного ремонта й лише у незначній частині вимагає капітального ремонту. Розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 27 квітня 1966 року при Комітеті стандартів, мір і вимірювальних приладів організоване Всесоюзне об'єднання з ремонту та гостуванні контрольно-вимірювальних приладів. З огляду на невеликий обсяг робіт по капітальному ремонті приладів, також його складність та необхідність спеціальних умов, доцільно, як правило, капітального ремонту на підприємствах не робити, а здавати прилади на приладоремонтні підприємства Всесоюзного об'єднання з ремонту і гостуванні контрольно-вимірювальних приладів.

Постачання приладами й запасними частинами до них здійснюється через територіальні органи матеріально-технічного постачання Державного комітету Ради Міністрів по матеріально-технічному постачанню.

 

 


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. V. Завдання.
  3. VІ. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.
  4. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  5. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
  6. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  7. АКТУАЛЬНI ПРОБЛЕМИ І ЗАВДАННЯ КУРСУ РОЗМIЩЕННЯ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
  8. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.
  9. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  10. Аналіз програм на етапі їх експлуатації
  11. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.
  12. Артеріальний пульс, основні параметри




Переглядів: 1444

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фактори, що впливають на прибуток. Планування прибутку. | Організація служби контролю вимірювальних приладів і автоматики

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.