Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лекція №2

Структура та склад інформаційної системи.

Інформаційна система включає певний набір компонентів незалежно від сфери застосування: функціональні компоненти, організаційні компоненти та компоненти системи обробки даних.

Функціональні компоненти реалізуються через сиcтему функцій, тобто через взаємозв’язок конкретних видів управлінських робіт. Оскільки функції – це відносно самостійні управлінські ланки в межах функціональних компонентів, виділяють фкнкціональні підсистеми.

Функціональні підсистеми різняться за сферами діяльності і залежать від предметної області інформаційної системи. Реалізація функціональних підсистем здійснюється через функціональні завдання, для реалізації яких застосовуються різноманітні моделі і алгоритми.

Системи обробки даних (СОД) призначені для інформаційного обслуговування спеціалістів різних органів управління підприємством, які приймають управлінські рішення. Компоненти СОД включають: такі види забезпечення:

- інформаційне (від якого залежить якість та достовірність управлінських рішень) ;

- програмне (забезпечує створення та експлуатацію систем обробки даних засобами комп’ютерної техніки) ;

- технічне (застосовується для функціонування СОД);

- правове (регламентує створення і функціонування інформаційних систем);

- лінгвістичне (забезпечує спілкування користувача і обчислювальної техніки).

Автоматизована інформаційна система (АІС) – це взаємозв’язана сукупність даних, обладнання., програмних засобів, персоналу, стандартів процедур, призначених для збору, опрацювання, розподілу, зберігання, видачі інформації відповідно до вимог, що випливають з діяльності організації.

Автоматизована інформаційна система призначена для використання комп’ютерних інформаційних технологій з метою підтримки прийняття рішень і виробництва інформаційного продукту. Впровадження таких систем може позитивно вплинути на досягнення конкурентних переваг за рахунок збільшення швидкості виконання замовлень, покращення узгодженості в роботі з віддаленими агентами, полегшення виконання рутинних операцій та систематизації інформації.

 

Тем: «Міжнародні інформаційні системи»

 

Інформаційні системи, що використовуються в міжнародній економіці (Міжнародні ІС), класифікують за різними ознаками. Запропоновано наступну ієрархічну класифікацію міжнародних ІС:

1) відповідно до носія інформації;

2) відповідно до функціонального призначення (професійної орієнтації);

3) відповідно до основних технологічних операцій обробки інформації;

4) відповідно до роботи в реальному часі.

Універсальною системою класифікації є перша категорія, яка визначає поділ МІС на групи відповідно до типу носія інформації (рис. 1). Природа (тип) носія інформації відіграє основну роль при розподілі МІС на групи, підгрупи і т.д.

Природно, що на самому верхньому рівні ієрархії першої класифікації знаходиться розподіл на паперові та електронні (безпаперові) системи. Під паперовими системами розуміють такі системи, де носієм інформації виступає папір, або подібний йому носій інформації: кіноплівка, відеоплівка, слайди й та ін.

До електронних (безпаперових) систем належать такі системи, де основним носієм інформації виступає електронний (електричний) сигнал, який генерується та передається за допомогою спеціальних технічних засобів.

У свою чергу, паперові інформаційні системи розподіляються на три групи: виключно паперові; кіно-відеосистемні та оглядові інформаційні системи. До переважно паперових систем, де основним носієм інформації є папір у різних формах його подання, відносяться такі МІС: бібліотечні, архівні, грошові та видавничі.

Бібліотечні та архівні системи – це інформаційні системи різних міжнародних організацій (ООН, ЮНЕСКО та ін.), послугами бібліотек та архівів яких користується міжнародна спільнота.

Видавничі системи забезпечують видання міжнародних газет, журналів, каталогів, енциклопедій тощо, які користуються значним попитом.

Окремий вигляд мають грошові інформаційні системи, які забезпечують реальний паперовий (грошовий) процес функціонування міжнародних банків, фінансово-кредитних структур та інших економічних систем.

Кіно-відео інформаційні системи забезпечують міжнародний інформаційний простір кіно та відеопродукції. До них належать відомі міжнародні корпорації: Голлівуд (США), Мосфільм (Росія) та ін.

За своїм призначенням та характером носіїв інформації до паперових систем можна віднести і оглядові інформаційні системи. До носіїв інформації в таких системах належать експонати музеїв та виставок, а також реальні наглядні об'єкти шоу-ігрових видовищ (музикальних, театральних та спортивних). Міжнародні інформаційні системи оглядового характеру (світові авіаційні виставки), музеї із світовим ім'ям: Лувр (Франція), Ермітаж (Росія) та інші складають невід'ємну частину міжнародних комунікацій земної цивілізації.

 




Читайте також:

  1. Вид заняття: лекція
  2. Вид заняття: лекція
  3. Вид заняття: лекція
  4. Вид заняття: лекція
  5. Вид заняття: лекція
  6. Вступна лекція
  7. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
  8. Клітинна селекція рослин.
  9. Колекція фонограм з голосами осіб, які анонімно повідомляли про загрозу вибуху
  10. ЛЕКЦІЯ (4): Мануфактурний період світової економіки
  11. Лекція - Геополітика держави на міжнародній арені
  12. Лекція 02.04.2013




Переглядів: 564

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація інформаційних систем. | Міжнародні інформаційні агентства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.