Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СПІЛЬНЕ ДЛЯ АКУЛ

Чому акули не тонуть?

Щоб не опуститися на дно, акула повинна увесь час уда­ряти хвостом. Але поштовх хвоста веде до перевантажу­вання голови і від цього тва­рина може «спікірувати».

Але цього не відбувається зав­дяки грудним плавникам, які працюють, як стабілізатори і завжди тримають акулу на плаву. Ці плавники практично не згинаються, акула не може різко їх розвернути і викори­стати як гальма.

Акула, що нападає, не здатна зупинитися. Вона тільки може повернути у бік

Не може акула і рухатися на­зад, зависати, оскільки на відмі­ну від костистої риби не здатна гребти грудними плавниками.

Змінюючи кут нахилу грудних плавників, акула здатна розвер­татися вгору, униз та ліворуч, праворуч.

БІЛА АКУЛА

Одним з найжахливіших душо­губів, які населяють нашу планету, вважається біла акула — кархарадон. її ще називають людожеркою.

Ця акула за розмірами перевищує усіх інших людожерів. Роз­мір її тіла понад 6 м, а вага біль­ше 2 тонн.

Хоча кархарадона називають бі­лою акулою, ця тварина грязнобурого кольору і тільки її черево має чисто білий колір.

Біла акула широко розповсю­джена у Світовому океані. Її можна зустріти у відкритому водному просторі біля берегів Австралії, Каліфорнії, рики, Куби та ін. Під час полювання швидкість білої акули перевищує 40 км/год. Саме тому важко знайти тварину, здатну стримати напад цієї хи­жачки.

Ця акула живиться рибою, своїми родичами, морськими птахами та ссав­цями. Інколи її жертвами стають і люди. Зголодніла біла хижачка ковтає усе підряд, навіть неїстівні предмети, а голодними вони бувають, коли вода і морі тепла — більше +20°.

У періоди, коли вода холодна, ці тварини не живляться зовсім. Вони за­гасають їжу у спеціальний мішок, схожий на запасний шлунок, де їжа збе­рігається протягом місяця. Вчені не можуть пояснити, як відбувається цей процес.

Біла акула відноситься до яйцеживород­них акул і народжує 1, рідко 2 дитинчат. Цікаво, що паща новонароджених озброє­на численними трикутними маленькими, але гострими, наче леза, зубами. Тому не­мовлята акули здатні захистити себе.

У дорослих акул зуби широкі, висотою до 5 см. Завдяки міцним щелепам кархарадон наносить своїй жертві страшні ушко­дження і без зусиль перекушує кістки.

 

 


 

РИБА - МОЛОТ

Найдивовижніший вигляд з усіх акул має риба-молот. Вона розповсюджена у тропічних водах Тихого, Атлантичного та Індійського океанів.

Розмір тіла риби-молота може досяга­ти 6 м, а вага перевищує 500 кг. Ці аку­ли швидкі і потужні плавці. їх можна зу­стріти не тільки у відкритих водах, а й І близько берегів.

Живиться риба-молот креветками, мо­люсками, кальмарами, зграйними риба­ми. Але найчастіше у їх шлунках знахо­дять величезну кількість скатів. Крім того, ці акули можуть нападати на своїх родичів.

Відчувши запах здобичі, риба-молот починає крутити головою у різні боки, щоб виявити напрям, звідки надходить запах. Справа в тому, що її ніз­дрі розташовані на кінцях двох виростів, які відходять у боки від голови. Якщо ліворуч і праворуч запах однаково міцний, риба-молот швидко прямує уперед. Тому нерідко першою з хижаків з'являється на місці поживи.

Поверхня голови цієї акули усіяна особливими клітинами, які допомага­ють приймати слабкі електромагнітні сигнали жертви. Рухаючись, риба-молот хитає головою в усі боки, завдяки чому отримує чудовий огляд, адже її очі знаходяться на кінцях виростів біля ніздрів.

Цих тварин можна побачити близько біля поверхні води, коли вони збира­ються у великі зграї. Цілими днями сотні акул можуть кружляти у воді, ніби займаються синхронним плаванням. Увечері вони вирушають на полювання, а зі сходом сонця знову збираються у зграї. Акули-молоти розмножуються двома способа­ми. Одні яйцеживородні, інші — живородні. Як правило, у самки-молота з'являється від 6 до 10 малюків і тільки у деяких видів цих акул водночас може бути до 40 акуленят.

Цікаво, що немовлята молота мають вигляд зменшеної копії своїх батьків. їх розмір не пе­ревищує 50 см.

Ці акули небезпечні для людини. Відомо багато випадків, коли молоти нападали на людей близько від берега, завдаючи їм важ­ких поранень. Та іноді зустріч з акулою-молотом закінчувалася для людини трагічно.


Морський «зоопарк»



 


Читайте також:

  1. Влада як суспільне відношення і як системоутворюючий чинник.
  2. Власність як економічна категорія втілена в реальне економічне життя. Інтеграція виробництва — форма існування в реальному економічному житті усуспільнення виробництва.
  3. Найбільший спільний дільник та найменше спільне кратне у цілісному кільці.
  4. Найменше спільне кратне
  5. Особливості, провідні форми та суспільне значення фізичної культури стародавнього світу
  6. Політика як суспільне явище
  7. Політика як суспільне явище.
  8. Політика – як суспільне явище.
  9. Політична влада як суспільне явище
  10. Праця, як суспільне явище, розглядається на всіх рівнях соціологічної науки.
  11. Прийомна сім'я (добровільне спільне проживання і виховання у сім'ї (від 1 до 4) дітей-сиріт і дітей, позбав­лених батьківського піклування).
  12. Розділ VІ. СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ.




Переглядів: 774

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
МОЛЮСКИ- ЛІХТАРИКИ | Дослідження Світового океану в різні епохи.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.567 сек.