Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ремонт роз’єднувачів і вимикачів навантаження

Роз’єднувачі служать для відключення і включення окремих ділянок високовольтної електроустановки при відсутності в них струмів навантаження, а також для створення видимого розриву електричного кола, що дозволяє персоналу впевнитися у безпечності виконання робіт на відключеній ділянці. По кількості ножів роз’єднувачі поділяють на однополюсні і трьохполюсні, а по місцю установки – на роз’єднувачі для внутрішньої і зовнішньої установки. Трьохполюсні роз’єднувачі складаються з трьох однополюсних, змонтованих на загальній рамі і з’єднаних загальним валом управління.

При ремонті таких роз’єднувачів звертають увагу на цілість механічних запірних пристроїв та міцність кріплення стальних пластин електромагнітних замків. Виявлені дефекти усувають.

В роз’єднувачах всіх типів нерідко з-за змінних температурних впливів і частих електродинамічних зусиль руйнується армування фланців або ковпаків опорних ізоляторів. При несвоєчасному ремонті це може призвести до аварійного виходу роз’єднувача з ладу. Якщо армування ізолятора пошкоджене на ділянці, яка не перевищує 1/3 кола фланця або ковпака, то виконують відновлення. При руйнуванні армування на ділянці, більшій 1/3 кола фланця або ковпака, ізолятор переармують повністю.

З-за частих включень і відключень роз’єднувачів РЛНД і РЛНЗ може пошкодитися їх гнучкі зв’язки, тому при ремонті звертають увагу на їх цілість і надійність з’єднання з рухомими і нерухомими контактами. При ослабленні кріплень гнучких зв’язків підтягують кріпильні болти і гайки, а при тріщинах або інших пошкодженнях гнучкі зв’язки замінюють. Всі шарнірні з’єднання роз’єднувачів очищають від іржі та бруду і змащують солідолом (влітку) або морозостійкою змазкою (зимою). Контактні поверхні після очистки від окислів покривають тонким шаром технічного вазеліну.

Після ремонту деталей роз’єднувачів виконують їх регулювання. При цьому досягають точності входження рухомих контактних ножів в контактні губки і створення необхідного тиску в контактах. Рухомі і нерухомі контакти повинні бути розташовані на одній осі, а ножі – входити в губки без ударів і з визначеним зусиллям. Допускається неспіввісність контактів в межах ±0,5 мм. Щільність прилягання контактів перевіряють щупом розміром 10 х 0,05 мм, який не повинен входити у міжконтактний простір на глибину більше 6 мм. Тиск в контактах роз’єднувача вважають нормальним, якщо зусилля витягування для кожного полюса не нижче наступних значень.

 

Номінальний струм зусилля витягування, Н

роз’єднувача, А

400 100

600 200

1000 400

2000 800

3000 1000

Відрегульований роз’єднувач перевіряють шляхом 10-кратного включення та відключення. У відрегульованому роз’єднувачі не повинно бути відзнак порушення регулювання, ослаблення кріплень або інших дефектів.

 


Читайте також:

  1. Агрегати для приготування, навантаження та внесення добрив.
  2. Агрегати для приготування, навантаження та внесення добрив.
  3. Безпека під час обслуговування і ремонту автомобілей.
  4. Важкість праці: Динамічні, статичні навантаження. Напруженість праці. Увага, напруженість аналізаторних функцій, емоційна та інтелектуальна напруженість, монотонність праці.
  5. Варіанти навантаження ВТА і АА
  6. Верхове обстеження, регулювання і ремонт контактної підвіски
  7. Верхове обстеження, регулювання і ремонт контактної підвіски
  8. Вибір перерізу провідників у мережах напругою до 1000В з урахуванням автоматичних вимикачів і теплових реле
  9. Види і методи проведення ремонтів автомобілів
  10. Види ремонту
  11. Види технічного обслуговування і ремонту автомобілів
  12. Види технічного обслуговування і ремонту вагонів.




Переглядів: 2664

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ремонт низьковольтних запобіжників | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.