Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Спостереження за напором у мережі

Тема 6. Контроль за режимом роботи мереж і водоводів

Порядок розслідування аварій і браку

1. Кожна аварія або брак у роботі незалежно від їх розмірів має бути зареєстрована, докладно вивчена, описана, розслідувана. У подальшому потрібно провадити заходи щодо запобігання повторенню таких випадків.

2. Розслідуючи аварію або брак, потрібно визначити:

а) причини виникнення та розвитку аварії та браку в роботі, а також причини пошкодження споруд і устаткування;

б) конкретних винуватців виникнення та розвитку аварії або браку;

в) дії персоналу;

г) роботу автоматичних, захисних і регулювальних пристроїв та причини їх неправильної роботи, якщо це мало місце;

д) конкретні дефекти споруд і устаткування, а також неправильну їх експлуатацію, що виявилися у зв’язку з аварією або з браком у роботі;

е) заходи щодо відновлення пошкоджених споруд і устаткування та запобігання аналогічним аваріям і браку в подальшій роботі.

3. Аварії та брак у роботі потрібно розслідувати негайно після отримання відповідного повідомлення від чергового персоналу та закінчити в термін не більше трьох днів.

4. Порядок розслідування аварій та браку в роботі такий:

§ великі аварії (з пошкодженням споруд і устаткування) розслідує комісія в складі начальника управління водопровідно-каналізаційного господарства або директора міськводопроводу, головного інженера (технічного керівника) та начальника цеху або ділянки, де сталася аварії;

§ інші аварії та брак розслідує комісія у складі головного інженера водопроводу або особи, ним уповноваженої, і начальника цеху або ділянки;

§ якщо під час аварії чи браку в роботі стався нещасний випадок, то його розслідують незалежно від розмірів аварії або браку в порядку передбаченому Правилами техніки безпеки та охорони праці;

§ у разі виникнення тяжких аварій на об’єкті, що інспектується Держміськтехнаглядом, адміністрація зобов’язана крім повідомлення технічного інспектора забезпечити до його прибуття цілісність усієї обстановки вибуху або аварії, якщо це не становить небезпеки для життя та здоров’я людей і не порушує порядку роботи підприємства.

5. Аварії та брак реєструють у спеціальному журналі. Журнал з печаткою має бути прошнуровано, його сторінки – пронумеровано.

 

Для забезпечення нормальної експлуатації міського водопроводу потрібно систематично вивчати величини вільних напорів у розподільних і магістральних мережах, спостерігаючи за ними. Вільні напори істотно змінюються залежно від водоспоживання, стану мережі та характеру розподілу в ній води. Дані про стан напорів у мережі потрібні:

- для контролю за правильним розподілом води та підтриманням оптимальних напорів у мережі;

- для виявлення причин зниження напорів і керування ними;

- для коригування меж зон живлення;

- для розробки та провадження заходів щодо посилення подавання води та регулювання напорів;

- для використання як підстави при виданні висновків на приєднання нових споживачів і зазначення величини гарантійних напорів.

У процесі експлуатації на мережі міста постійно переключають засувки при планових та аварійних ремонтах. Виконуються безперервне зведення нових і заміна існуючих мереж і вводів, реконструкція інших підземних комунікацій, у результаті чого безперервно змінюється напрям потоків вода, порушується кільцювання мереж, змінюється стан трубопроводів, засувок, арматури та ін.

Постійне вимірювання напорів дає змогу своєчасно виявити несправності мереж: закриті та прикриті засувки, їх пропускання на межах районів живлення тощо.

Дані про напори в мережі слід діставати систематично або епізодично у міру потреби.

Для вимірювання напорів застосовують:

пожежні гідранти, на які встановлюють стендер, обладнаний переходом з гайки Ротт на вентиль діаметром 13 мм для вкручування манометра;.

вільні фланці патрубків у колодязях і камерах або спеціально встановлені для вимірювань вентилі;

водомірні вузли вводів з незначною витратою в разі наявності пристроїв для встановлення манометра.

Позначки місць для манометрів у пунктах вимірювання встановлюють нівелюванням.

Кількість пунктів вимірювання беруть з розрахунку одна-дві точки на 1 км2 території міста.

Доцільно також встановлювати манометри на вводах промислових підприємств, пожежних команд та інших організацій, де є постійний черговий персонал і телефонний зв’язок (на вводах або на водомірних мережах манометри слід приєднувати між водомірним вузлом і першим водорозбором, щоб виключити вплив останнього на показ манометра). Із цих точок Управління водопроводу може діставати інформацію на підставі щодобового запису тиску.

Якщо напори потрібно вимірювати цілодобово, у колодязях і камерах встановлюють самопишучі манометри з добовою дисковою діаграмою.

У містах з розгалуженою водопровідною мережею для вимірювання напорів при експлуатаційній службі доцільно організувати невелику групу з вимірювання напорів, поклавши на неї також обов'язки з опрацювання матеріалів вимірювань. Група повинна складатись з інженера, техніка, трьох слюсарів, мати автомашину з вентилятором, насосом для відкачування води, стендером з манометром та відповідним устаткуванням з техніки безпеки.

Окрім вимірювання напорів на зазначену групу покладають також роботи з вимірювання швидкості руху води в магістральних мережах і потенціалів блукаючих струмів у водопровідних мережах.

Група щоденно вимірює напори в мережі за наперед розробленим планом і результати реєструє в спеціальному журналі.

За даними вимірювань щоквартально складають карту вільних напорів, для чого на план або на схему міської мережі наносять усі вимірювальні пункти та позначають у кожного з них виміряний напір. Пункти з однаковими напорами (з інтервалом 5 м вод.ст.) з’єднують лініями, що складають карту напорів. Зони з однаковими напорами позначань на карті одним кольором.

Як основу для складання щоквартальних карт вільних напорів зручно виготовити на кальці планшетну сітку міста (М 1:2000), на яку слід нанести пункти вимірювань і для орієнтування – основні проїзди та магістральні мережі. На виготовлені з кальки світлокопії наносять дані чергових вимірювань і складають карти вільних напорів, які дають наочно уявлення про стан напорів протягом року та використовуються під час розв’язання різних питань експлуатації мережі.

Окрім журналу реєстрації напорів результати вимірювань записують у спеціальні картки обліку напорів окремо за кожним пунктом вимірювання. Подібна картотека використовується для визначення гарантійних напорів у процесі складання висновків на приєднання нових абонентів до водопровідних мереж і для коригування меж районів живлення мережі.

Для одноразового вимірювання тиску під час перевірки водопостачання дворових мереж і мереж, розміщених усередині домів, а також для швидкого вимірювання напорів можна використовувати водорозбірні крани. Для вимірювання напору штуцер звичайного манометра за допомогою гумової прокладки з отвором притискують рукою до вихідного отвору крана.

Заходи щодо раціонального використання води та зниження її втрат:

дотримання графіків профілактичних оглядів санітарно-технічної арматури;

пропаганда за допомогою засобів масової інформації заходів щодо економного витрачання води та боротьби з витоками;

забезпечення в процесі проектування систем комунального водопостачання ретельної розробки технічних рішень, спрямованих на зменшення нераціонального використання та втрат води шляхом оптимального зонування, створення регулюючих ємкостей на мережі, у першу чергу на промислових підприємствах, регулювання режимів роботи насосних станцій щоб зменшити надлишкові напори, проектування з урахуванням чергової будівництва та техніко-економічного обґрунтування розрахункових витрат питної води, що відпускається на технічні потреби промислових підприємств;

розробка положення про впровадження нової форми експлуатації систем водопроводу та каналізації всередині домів спеціалізованими підприємствами;

підготовка пропозицій про створення у великих містах України технічних інспекцій з контролю витрати вода в промисловості, житлово-комунальному господарстві з правом встановлення лімітів та застосування санкцій за перевитрати води;

поширення передового досвіду житлових і водопровідних господарств з експлуатації всередині домів санітарно-технічних пристроїв, водопровідних мереж і ліквідації аварій, а також досвіду окремих новаторів;

встановлення регуляторів тиску на вводах у будівлі, розміщених у зонах підвищених вільних напорів, і поповерхових регуляторів тисків.

 


Читайте також:

  1. Абонентський стик ISDN мережі
  2. Аналіз вузьких місць у мережі
  3. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу
  4. Базові топології мережі
  5. Бальна оцінка стану контактної мережі
  6. Бездротові мережі
  7. Біомаса - Кількість живої речовини на одиниці площі чи об'єму місцеперебування в момент спостереження. Визначається сумою біомаси усіх популяцій, що населяють дану екосистему.
  8. Взаємодія контактної мережі і струмоприймача
  9. Вибір кількості та розміщення складської мережі
  10. Вибір раціональної напруги розподільчої мережі підприємства.
  11. Вибіркове спостереження населення.
  12. Види і способи вибіркового спостереження.




Переглядів: 594

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення причин аварій і браку | Регулювання напорів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.102 сек.