Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Технічний огляд мережі

При цьому виді огляду водовідвідної мережі виявляють дефекти технічного стану та гідравлічні умови роботи каналізаційної мережі, які не можна виявити під час зовнішнього огляду. У процесі технічного огляду окрім операцій, що виконуються під час зовнішнього обходу, ретельно обстежують усередині всі колодязі, вустя трубопроводів, прохідні канали, перевіряють дію устаткування й арматури, а також ліквідують дрібні несправності силами бригади.

Технічний огляд споруд мережі виконують за спеціальним графіком робіт щонайменше раз на рік переважно весною чи восени, огляд прохідних каналів – щонайменше раз на два-три роки.

Окремі спеціальні пристрої мережі каналізації – дюкери, аварійні випуски, колодязі із засувками на переключеннях або на напірних трубопроводах – оглядають у планові терміни, що гарантують безперебійну роботу мережі.

Бригада для виконання технічного огляду оглядових колодязів складається щонайменше з трьох осіб: бригадира та двох робітників. Бажано, щоб бригада працювала під керівництвом інженерно-технічного працівника.

Відкривання кришок колодязів, перевірка наявності в них газу, спускання робочих у колодязь і робота в ньому відбуваються суворо за правилами техніки безпеки.

Робочий, який спускається в колодязь, ретельно обстежує стан стінок, перекрить і лотків, вустя трубопроводів. При цьому він звертає увагу на наявність тріщин у місцях прилягання трубопроводів до стінок колодязя, на появу в лотках уступів або порогів, що утруднюють рух стічної води. Одночасно з цим стінки колодязя та лотки очищуються від відкладів, що нагромадились, сміття та бруду.

Технічний огляд спеціальних колодязів на мережі (на аварійних випусках, дюкерах, напірних трубопроводах тощо) виконують у терміни, що встановлюються особливим графіком. При цьому перевіряють легкість відкривання засувок і шиберів, змащуючи тертьові частини. У колодязях з аварійними випусками перевіряють цілісність накладених пломб і герметичність закривання засувок.

Результати технічного огляду водовідвідної мережі оформлюють у журналах або особливими актами. Записи про огляд мають бути точними, детальними та вичерпними. У них необхідно відобразити особливості окремих конструкцій і деталей споруд. Слід пам’ятати, що на підставі даних огляду служба експлуатації мережі складає технічну документацію на виконання поточного капітального ремонту мережі та споруд на ній або дає розпорядження на прочищення або промивання окремих трубопроводів, а також на позаплановий ремонт.

Окремі результати технічних оглядів, таких як перевірка аварійних випусків, дюкерів, інших споруд, оформлюють спеціальними актами. Якщо виконують технічний огляд мережі, конструктивно ув’язаної з іншими спорудами (переходи через залізниці, мости), підписують двосторонній акт за участю представника організації, яка експлуатує ці споруди.

Такі самі акти оформлюють, якщо виявлено дефекти в дворових і виробничих мережах або якщо порушено правила використання каналізаційної мережі (скидаються талі води та сніг весною, спускаються небезпечні виробничі стоки, дренажні води тощо).

Перед виходом на технічний огляд водовідвідної мережі бригаді видають наряд-замовлення на обхід. Про результати виконаної роботи бригадир окрім запису в журналі особисто докладає диспетчеру або керівнику, які зобов’язані систематично перевіряти правильність ведення журналу та контролювати роботу бригади.

Для посилення відповідальності персоналу за забезпечення нормальної роботи водовідвідну мережу поділяють на ділянки, які закріплюють за окремими обхідниками або за певною бригадою з технічного огляду. Розміри ділянок мають бути такими, щоб обхідник або бригада за робочий день могли оглянути певний район і опрацювати результати обходу.

 


Читайте також:

  1. II. Відкриття і подолання схоластичного світогляду
  2. Абонентський стик ISDN мережі
  3. АгротехнІЧНИЙ метод
  4. Аналіз вузьких місць у мережі
  5. Аналітичний огляд
  6. Аналітичний огляд використання вторинної сировини і відходів
  7. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу
  8. Базові топології мережі
  9. Бальна оцінка стану контактної мережі
  10. Бездротові мережі
  11. Взаємодія контактної мережі і струмоприймача
  12. Вибір кількості та розміщення складської мережі




Переглядів: 633

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зовнішній огляд мережі | Тема 9. Профілактичне прочищення мережі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.