Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 1. Основи фінансів підприємств

ІІ. Методичні рекомендації для засвоєння матеріалу

Тема 11. Фінансова санація та банкрутство підприємств

Фінансова санація підприємства, її економічний зміст та порядок проведення. Фінансова криза на підприємстві: симптоми і фактори, що її спричиняють. Економічна сутність санації підприємств. Прийняття рішень про фінансове оздоровлення підприємства. Порядок проведення фінансової санації. Планування й фінансування санації підприємства. План санації. Санаційна спроможність підприємства та її оцінка. Внутрішні фінансові джерела санації підприємств. Санація із залученням коштів власників підприємства. Участь кредиторів у фінансовому оздоровленні боржника. Фінансова участь персоналу в санації підприємства. Державна фінансова підтримка санації підприємств. Економіко-правові аспекти санації та банкрутства підприємств. Необхідність, функції й завдання інституту банкрутства підприємств. Порядок оголошення підприємства банкрутом. Задоволення претензій кредиторів. Фінансова санація на ухвалу господарського суду. Мирова угода. Санація через реорганізацію (реструктуризацію). Приховане, фіктивне та навмисне банкрутство.

 

 

Вивчення даної теми необхідно розпочати зі з’ясування сутності і функцій фінансів підприємств. При цьому слід звернути увагу на те, що на підприємствах відбуваються основні господарські процеси, які формують фундамент економічної структури суспільства. Тому фінансові відносини у матеріальному виробництві впливають на всю систему взаємозв’язків у суспільстві. Завдяки фінансам підприємств здійснюється як процес виробництва на самому підприємстві, так і створюються бюджетні й позабюджетні фонди, проводяться різні види страхувань. Сутність фінансів підприємств проявляється в тому, що вони пов’язані з формуванням та розподілом грошових доходів і накопичень та їх використанням для виконання зобов’язань перед фінансовою й банківською системою, фінансуванням витрат щодо розширеного відтворення виробництва, соціального обслуговування і матеріального стимулювання працівників та засновників господарюючих суб’єктів.

Вивчаючи функції фінансів, слід усвідомити, що вони є похідними від сутності, котру вони виражають, і показують, яким чином реалізується суспільне призначення даної економічної категорії. Питання щодо кількості й змісту функцій фінансів підприємств є дискусійним. Учені-економісти визначають поряд із розподільною та контрольною функціями фінансів підприємств і такі, як забезпечення підприємства грошовими коштами, підтримання заданої структури капіталу, раціональне використання фінансових ресурсів тощо.

Для фінансового забезпечення функціонування підприємства та досягнення ним поставлених цілей на рівні господарюючих суб’єктів створюється спеціальна організаційна підсистема. Її структура і чисельність залежать від організаційно-правової форми підприємства, характеру господарської діяльності, обсягів виробництва та кількості працівників. На невеликих підприємствах фінансову роботу виконує сектор у складі бухгалтерії, на великих – фінансовий відділ, структура якого відповідає змісту фінансової роботи, а саме:

- фінансове прогнозування і планування;

- аналіз та контроль виробничо-господарської діяльності;

- оперативна фінансово-економічна робота.

При вивченні цього питання необхідно звернути увагу на основні завдання фінансової діяльності підприємств в умовах ринкових перетворень, зокрема такі, як фінансове забезпечення поточної виробничо-господарської діяльності, пошук резервів збільшення доходів, прибутку, підвищення рентабельності й платоспроможності; виконання фінансових зобов’язань перед бюджетом, іншими господарюючими суб’єктами; мобілізація фінансових ресурсів в обсязі, необхідному для фінансування виробництва і соціальних програм, збільшення власного капіталу; контроль за ефективним цільовим розподілом та використанням фінансових ресурсів.

Реалізація завдань фінансової стратегії й тактики підприємства здійснюється через фінансовий механізм як сукупність методів і форм, інструментів та важелів впливу на економічний і соціальний розвиток господарюючого суб’єкта. Основним методом господарювання підприємства в умовах ринкової економіки є комерційний розрахунок, який полягає в зіставленні в грошовій формі витрат та результатів діяльності.

Головним об’єктом дослідження фінансиста є фінансові ресурси. Їх формування здійснюється за рахунок власних і прирівняних до них коштів, мобілізації ресурсів на фінансовому ринку й надходження коштів від фінансово-банківської системи в порядку перерозподілу.

В організаційній та управлінській роботі підприємства особливе місце займає фінансова діяльність. Від неї багато в чому залежить вчасність і повнота фінансового забезпечення виробничо-господарської діяльності та розвитку підприємства, виконання фінансових зобов’язань перед державою й іншими суб’єктами господарювання.

Необхідно розглянути основні завдання фінансової діяльності підприємства, а саме: фінансове забезпечення поточної виробничо-господарської діяльності; пошук резервів збільшення доходів, прибутку, підвищення рентабельності та платоспроможності; виконання фінансових зобов’язань перед суб’єктами господарювання, бюджетом, банками; мобілізація фінансових ресурсів в обсязі, необхідному для фінансування виробництва і соціальних програм, збільшення власного капіталу; контроль за ефективним цільовим розподілом та використанням фінансових ресурсів.


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  3. IV група- показники надійності підприємства
  4. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  5. R – розрахунковий опір грунту основи, це такий тиск, при якому глибина зон пластичних деформацій (t) рівна 1/4b.
  6. WEB - сайт підприємства в Інтернет
  7. Або продукція підприємств, що знаходяться за кордоном.
  8. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  9. Автопідприємства вантажних автомобілів
  10. Автопідприємство пасажирських автомобілів
  11. Адміністративно-правовий статус торговельного підприємства
  12. Активами торговельного підприємства




Переглядів: 324

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 10. Фінансове планування на підприємствах | Тема 2. Організація грошових розрахунків підприємств

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.