Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Суть аграрного менеджменту

Тема 1. Суть менеджменту АПК та його місце в системі економіки і менеджменту

М. Ірпінь, вул. Гагаріна, 9.

Петер М.В.

Іванова Г.С.

Михайлов С. І.

Укладачі: Гогуля О.П.

Для контролю рівня знань

Короткий конспект лекцій

Навчальне видання

М.В.Петер, асистент

Г.С.Іванова, асистент

КИЇВ – 2012

Для контролю рівня знань

КОРОТКИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ

І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БІОРЕСУРСІВ

Навчально-науковий інститут бізнесу

Кафедра менеджменту ім. професора Й.С.Завадського

 

з дисципліни «Менеджмент АПК»

студентів напряму

6.030601 «Менеджмент»

 

 

 

УДК 65.012.32. (75)

Викладено тестові завдання з дисципліни «Менеджмент АПК» для самостійного контролю знань студентів.

Рекомендовано Вченою радою Навчально-наукового інституту бізнесу Національного університету біоресурсів і природокористування України. Протокол №2 від 17 жовтня 2012р.

Укладачі: О.П.Гогуля, к.е.н., доцент

С.І.Михайлов, к.е.н., доцент

 

 

Рецензенти: д.е.н., проф. НУБіП України Гудзинський О.Д.

к.е.н., доц. НУБіП України Рудий М.М.

 

 

з дисципліни «Менеджмент АПК»

студентів напряму

6.030601 «Менеджмент»,

 

 

Видавничий центр ВП НУБіП України «ІЕК»

 


1.Суть та принципи менеджменту в АПК

2.Особливості функціонування ринкової економіки в сільському господарстві

3.Основні функції менеджера

4. Розподіл виробничих ресурсів та управлінські рішення

5.Особливості аграрного менеджменту за різних організаційно-правових форм сільськогосподарських підприємств

Аграрний менеджмент може бути визначений як діяльність з організації й координації виробництва на сільськогосподарських підприємствах з метою одержання зростаючого прибутку в довгостроковому періоді, а також досягнення інших специфічних для кожного власника підприємства чи менеджера цілей. Він може розглядатися і як комбінація окремих складових діяльності підприємства — виробництва, комерційної діяльності, фінансів, маркетингу, управління трудовими ресурсами.

Загалом менеджмент — це процес організації певної діяльності групи людей для досягнення поставлених перед нею цілей. Він потребує координації та стимулювання дій його учасників, що, у свою чергу, викликає необхідність існування певної влади в цій групі людей, яка може виступати як в офіційній, так і в неофіційній формах. Тому Менеджмент — це також певна система, метод, підхід визначення і добору специфічних цілей, делегування та контроль певних виробничих і управлінських функцій, оцінка діяльності, згідно з якою можуть відбуватися певні зміни в планах і виробничій діяльності.

Об'єктом менеджменту є окремі підприємці, а також трудові колективи підприємств. Його предмет — це організаційні, управлінські та міжособистісні (міжсистемні) відносини. Загальною метою менеджменту є оптимізація функціонування суб'єктів господарювання і створення умов, за яких найбільш імовірно і з якнайменшим ризиком реалізуються їхні стратегічні й оперативні цілі.

Одна з найважливіших функцій менеджменту — створювати умови, необхідні для подальшого успішного функціонування підприємства. Тому на підприємствах західних країн основним принципом і орієнтиром менеджменту є не максимізація прибутку на даний момент, а успішне елімінування впливу ризикованих ситуацій у довгостроковому періоді. Діяльність підприємства повинна приносити такий прибуток, який дозволив би акумулювати достатню кількість коштів, що утворюють реальну можливість долати імовірні ризики у майбутньому.

Принципи функціонування аграрного менеджменту

Функціонування менеджменту зводиться до визначення цілей виробництва та забезпечення їх досягнення, тобто вміння так організувати працівників і всю виробничу систему, щоб ці цілі були досягнуті. Можна виокремити п'ять основних функцій аграрного менеджменту: планування, організація, робота з персоналом, управління й контроль. На рис. 1.1 схематично зображено основні функції аграрного менеджменту, які перебувають у певній взаємодії між собою та цілями підприємства і спрямовані на виконання поставлених управлінських цілей


Основне завдання планування як функції менеджменту полягає у визначенні того, що, коли, де і хто повинен виконувати. Тому планування посідає перше місце серед усіх інших функцій менеджменту.

Планування не означає, що менеджер розробляє певні плани напередодні наступного року і на цьому функція планування вичерпується. Планування в менеджменті — це безперервний процес, що передбачає аналіз та прогнозування, безпосередню розробку планів (кількісних і якісних показників), виконання планів, контроль і оцінку їх виконання, коригування планів відповідно до тих відхилень, що виявляються в процесі виконання планів.

Організація у менеджменті є об'єднанням виробничих ресурсів для виконання певної роботи, причому з максимальною ефективністю.

— Така функція менеджменту, як робота з персоналом, або менеджмент персоналу, теж є дуже важливою. Це пояснюється особливістю виявів цієї функції на аграрному підприємстві. По-перше, аграрне підприємство, як правило, не може обійтися без залучення додаткової робочої сили в напружені періоди сільськогосподарських робіт.

Управління як функція менеджменту — це насамперед процес делегування влади, що вважається найскладнішою частиною менеджменту, особливо на невеликих аграрних підприємствах. Усі працівники повинні знати свою відповідальність, тобто коли вони можуть приймати виробничі рішення самостійно, а коли ці рішення має приймати хтось інший. Від знань, уміння й мистецтва менеджера в побудові управління на підприємстві залежить успіх будь-якої роботи.

Мотивація діяльності працівників є частиною управління. При цьому її не слід ототожнювати з матеріальним стимулюванням, що відноситься до менеджменту персоналу. Перше поняття є ширшим і передбачає як матеріальне, так і моральне стимулювання. Контроль також належить до основних функцій менеджменту Основне його завдання — визначити, чи мають місце відхиленні від визначених планом завдань і розробка корективів усуненні цих відхилень, або коригування плану. Контроль повинен забезпечувати дотримання запланованих заходів та давати менеджеру щоденну інформацію про їх виконання.


Читайте також:

  1. Адміністративна відповідальність за порушення аграрного законодавства
  2. Активи як об’єкт фінансового менеджменту
  3. Аналіз зарубіжних концепцій менеджменту
  4. Базові засади менеджменту
  5. БУДІВНИЦТВО В ПЕРСПЕКТИВІ ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ
  6. Види ефективності менеджменту
  7. Види ефектів виробництва, пов’язаних з удосконаленням менеджменту організації
  8. Види менеджменту
  9. Види та принципи менеджменту.
  10. Використання можливостей текстового редактора WORD у торговельному менеджменті. Формування документів та звітів для торговельного менеджменту
  11. Витоки формування інформаційного менеджменту
  12. Відмінності виробничого та операційного менеджменту.




Переглядів: 2059

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
УКРАЇНА | Особливості функціонування ринкової економіки в сільському господарстві та їхній вплив на прийняття управлінських рішень

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.