МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
ТЕХНОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОРОШКІВ
До основних технологічних властивостей відносяться: насипна маса, об’єм і маса утряски, плинність порошку. Насипна масає об’ємною характеристикою і являє собою масу одиниці об’єму вільно насипаного порошку. Вона виражає щільність укладки частин порошку і визначається всім комплексом фізичних властивостей порошку. Знання насипної маси необхідне при конструюванні прес-форм для формування порошкових виробів. Дозування порошку при пресуванні найчастіше здійснюється об’ємним методом, і дотримання постійності насипної маси при цьому є необхідною умовою. З насипною масою порошку тісно пов'язана усадка при спіканні, оскільки вона відображає гранулометричній склад порошку. Чим менша насипна маса, тим більша усадка. Насипна маса, як одна з найважливіших характеристик, враховується у всіх технічних умовах на порошки. Для визначення насипної маси використовують волюмометр(рисунок 6.1). Рисунок 6.1 – Волюмометр 1 - приймальна лійка; 2 - мала лійка; З - перехідник; 4 - штатив; 5 - перегородка; 6 - спрямовуюча лійка; 7 - мірна посудина Об’єм і маса утряскиє об’ємними характеристиками порошку. Об’єм утряски визначається шляхом утряски для сталого об’єму наважки порошку (10-50 г). Визначення проводиться безпосереднім вимірюванням зайнятого порошком об’єму за поділками на спеціальній мензурці. Для утряски порошку мензурку постукують по столі до встановлення сталого об’єму, тобто до припинення усадки порошку. Як правило, об’єм утряски менший на 20-25 % об’єму вільно насипаного порошку. Знаючи насипну масу, об’єм утряски і питому масу матеріалу порошку, можна розрахувати інші його об’ємні характеристики:
- відносний об’єм b = Vнас/ Vком = gком / gнас, (6.1)
- пористість П = Vпор / Vнас = (Vнас - Vком)/Vнас= = -Vком / Vнас = (1 - gнас/gком) 100 %, (6.2)
- відносна щільність gв = gнас/gком=1/b. (6.3)
Плинність порошку. За своїми властивостями порошкоподібні матеріали займають проміжне місце між рідинами і твердими тілами. Як і рідина порошок легко заповнює об’єм, займаючи форму відповідної посудини. Однак, плинність у порошків виражена набагато слабше, ніж у рідин. Плинність порошку (здатність заповнювати визначену форму) дуже важлива з виробничої точки зору для здійснення швидкої і безперервної подачі наважки в прес-форми і для хорошого заповнення прес-форми складної форми. Особливо важливу роль відіграє плинність при автоматичному пресуванні, коли швидкість заповнення прес-форми (об’ємне дозування) визначає продуктивність преса. Плинність порошку - складна комплексна характеристика, що залежить від багатьох факторів ( питома маса, гранулометричний склад, форма, стан частин і т.п.). Основним фактором, що визначає плинність порошку, є тертя і взаємне зчеплення частин, які перешкоджають їх переміщенню. Решта властивостей порошків впливають на плинність, зменшуючи або збільшуючи це механічне тертя. Плинність, у більшості випадків, зменшується зі зменшенням розміру частин, що зумовлено збільшенням питомої поверхні (збільшенням поверхонь контакту і підвищенням тертя). Збільшення шорсткості, ускладнення форми частин також зменшують плинність. Окислення порошків, як правило, підвищують плинність через зниження коефіцієнта тертя і згладжування рельєфу поверхні частин. Значно знижує плинність вологість порошку. Плинність порошків змінюється приблизно паралельно зміні їх насипної маси. Визначення плинності порошку проводиться за допомогою спеціального приладу (рисунок 6.2).
Рисунок 6.2 – Прилад для визначення плинності порошку 1 - штатив; 2 - лійка; 3- посудина
Достовірність оцінювання властивостей порошків залежить від правильності вибору і підготовки представницької проби, яку можна вважати такою, що відображає властивості порошку з одиниці упаковки (контейнер, мішок, банка) у цілому. Для отримання такої проби з контрольованої партії порошку відбирають загальну пробу – сукупність всіх разових проб (до 3 % від маси порошку з одиниці упаковки). Представницька проба являє собою частину ретельно перемішаної загальної проби у кількості, достатній для визначення тієї чи іншої характеристики контрольованої партії порошку. Частина представницької проби повинна зберігатись окремо на випадок повторних або арбітражних випробувань.
Читайте також:
|
||||||||
|