Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фінанси України у ХVІІ-ХІХ ст.

 

У 1796 р. на території колишньої Гетьманщини Росія утворила Малоросійську губернію. Поступово українські землі потрапляли під владу Росії і вже наприкінці ХVІІІ ст. більшість українських земель увійшли до складу Російської імперії. Внаслідок цього українці були позбавлені будь-якої можливості творити свою долю. Це поширювалося на всі сфери господарського життя зокрема на фінансово-кредитні відносини.

 

 

Монопольним правом на регулювання фінансових потоків на території всієї новоствореної держави володів царський уряд на чолі з самодержавцем. Тому будь-яка економічна реформа, яку здійснював російський уряд, поширювалося безпосередньо на ту територію українських земель, що перебувала в складі Російської імперії. Така ситуація тривала до Першої світової війни. Поза російським кордоном залишилися тільки західні землі – Галичина, Буковина й Закарпаття, що належали монархії Гасбургів.

 

       
 
 
   

 


Петро І є засновником системи колегій як структур управління державними справами. Ним були створені камер-колегія (орган управління, який відповідав за надходження грошових коштів до державної казни) та штатс-контор-колегія (орган управління, що відповідав за здійснення видатків з державної казни).

 

 

Петро І ввійшов в історію російської держави як великий реформатор. За його правління значних змін зазнала фінансова система в державі, проведена податкова реформа, здійснений новий територіально-адміністративний поділ.

 

 
 

 


У 1769 р. Вперше в історії Росії було введено паперові асигнації. У 1775 р. У губернських містах було створено казенні палати для збору та зберігання грошових коштів, призначених для державної казни. Крім того, було введено посаду казначея як хранителя державних грошей та інших цінностей.

 

 

У росії регулярне складання державного бюджету почалося з 1803 р. На початку ХІХ ст. стан державних фінансів був нестабільним. Державні видатки щорічно в середньому на третину перевищували державні доходи. Джерелом покриття бюджетного дефіциту були емісія грошей та позики державних кредитних установ.

 

Бюджетне право Росії базувалося на двох основних принципах – секретність і безконтрольність, що породжувало неефективне використання державних коштів. До 1862 р. Державний бюджет не публікувався і затверджувався царем у секретному порядку.

 

За часів правління Олександра І міністром фінансів С.Ю. вітте були проведені радикальні бюджетна та грошова реформи.

 

Основні напрями бюджетної реформи С.Ю. Вітте
·     ·     ·     ·     ·    

 

 

В результаті грошової реформи, проведеної С.Ю. Вітте у 1895-1897 рр. Було введено вільний обмін паперових асигнацій на золото.

 


Читайте також:

  1. А/. Верховна Рада України.
  2. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  3. Аграрні закони України
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  7. Адміністрація Президента України
  8. Адреси бібліотек України
  9. Акти Верховної Ради України
  10. Акти Кабінету Міністрів України
  11. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.
  12. Акти Конституційного суду України в системі національного законодавства.




Переглядів: 746

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Адміністративний поділ, площа і населення українських земель у складі Речі Посполитої в першій воловині ХVІІ ст. | Фінансова система та фінансова політика України у ХХ ст.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.