Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Диспетчерська система керівництва пристроями електрифікації і енергетики

 

Енергодиспетчерська система керівництва призначена для цілодобового оперативного управління пристроями електропостачання залізниць. Вона необхідна для організації забезпечення надійного електропостачання електричною енергією електрорухомого складу, пристроїв сигналізації, централізації і блокування (СЦБ), зв'язку і обчислювальної техніки, останніх споживачів залізничного транспорту; організації управління відновленням при порушенні нормальної роботи пристроїв електропостачання, організації безпечних умов виробництва робіт в пристроях електропостачання. Окремий диспетчерський круг обслуговує електрифіковану ділянку протяжністю 120-200 км.

Енергодиспетчерв період чергування є одноосібним оперативним керівником і несе повну відповідальність за здійснюване їм управління дистанцією електропостачання. У його веденні знаходяться всі пристрої електропостачання, обслуговувані ЕЧ; у оперативному підпорядкуванні енергодиспетчера (ЕЧЦ) знаходиться весь оперативний і оперативно-ремонтний персонал, обслуговуючий пристрої електрифікації і енергетики, а також персонал, що виконує будівельні, монтажні, ремонтні і налагоджувальні роботи в цих пристроях і моторно-рейковий транспорт. Енергодиспетчер має селекторний зв'язок з лінійним оперативним і оперативно-ремонтним персоналом, а також прямий телефонний зв'язок з поїздовим диспетчером і диспетчерським персоналом енергосистеми (РДП). Накази енергодиспетчера або його розпорядження може відмінити лише старший енергодиспетчер дистанції електропостачання залізниці або начальник дистанції електропостачання - записом в оперативному журналі енергодиспетчера (форма ЕУ-82).

На посаду енергодиспетчера можуть призначатися особи, що мають вищу або середню професійну освіту; практичний досвід роботи по обслуговуванню пристроїв електропостачання має бути не менше двох років. Енергодиспетчер повинен мати V кваліфікаційну групу по електробезпеці. Його допускають до самостійних чергувань лише після ознайомлення з персоналом лінійних підрозділів дистанції електропостачання, з пристроями електропостачання, аварійно-відновними засобами, нормативними актами, оперативно-технічною документацією, схемами живлення і секціонування контактної мережі, електропостачання пристроїв СЦБ, схемами тягових підстанцій, енергетики, а також після проходження виробничого вчення на робочому місці (енергодиспетчерському пункті), перевірки знань відповідною комісією і стажування на робочому місці не менше семи змін як дублера-енергодиспетчера. При перерві в роботі більше трьох місяців енергодиспетчер повинен пройти позачергову перевірку знань, а більш за одне роки-додатково пройти виробниче вчення на робочому місці.

Енергодиспетчер зобов'язаний не рідше за 1 раз в 2 роки бувати у всіх лінійних підрозділах дистанції електропостачання в межах диспетчерського круга і не рідше за 1 раз в 3 роки - в лінійних підрозділах останніх кругів енергодиспетчерського пункту.

Основні обов'язки енергодиспетчера і старшого енергодиспетчера викладені в Інструкції енергодиспетчерові [1]. Енергодиспетчер зобов'язаний забезпечувати нормальну роботу і організацію технічного обслуговування і ремонту пристроїв електропостачання, організовувати усунення порушень нормальної роботи пристроїв електропостачання, приймати заявки на виробництво робіт від керівника робіт або чергових лінійних підрозділів дистанції електропостачання і забезпечувати виконання ним робіт, крім того, забезпечувати виконання планових робіт. Одним з головних критеріїв роботи енергодиспетчера є забезпечення виконання робіт по заявках лінійних підрозділів дистанції електропостачання і надання технологічних «вікон» для проведення ремонтних робіт. При неможливості виконання заявок енергодиспетчер повідомляє про це керівника лінійного підрозділу і погоджує нову дату.

Особливе місце в роботі енергодиспетчера займають його дії при порушенні нормальної роботи пристроїв електропостачання. При здобутті повідомлення про порушення енергодиспетчер з'ясовує місце, характер, об'єм і особливості пошкодження, приймає заходи до відключення пошкодженої ділянки, видачі необхідних заборон або попереджень для руху поїздів, організовує збір, виїзд працівників і аварійно-відновних засобів дистанції електропостачання, визначає черговість відновлення нормальної роботи пристроїв електропостачання.

При пошкодженнях, що порушують рух поїздів, енергодиспетчер спільно з поїздовим диспетчером встановлює найбільш раціональний порядок пропуску поїздів, а при необхідності закриває для руху поїздів окремі перегони, станції або дороги станції.

В разі пошкодження контактної мережі, при якому можливий пропуск поїздів на електротязі з опущеними струмоприймачами або із зменшеною швидкістю, енергодиспетчер передає в установленому порядку заявку про видачу попередження всім поїздам на електротязі про опускання струмоприймачів або зниження швидкості і дає вказівки працівникам району контактної мережі про розставляння сигнальних знаків або сигналістів для подачі сигналів про опускання і підйом струмоприймачів.

Залежно від об'єму пошкодження пристроїв енергопостачання енергодиспетчер направляє відновні автомотриси, дрезини і автолетучки з бригадами або організовує проїзд персоналу з попутними поїздами, дає поїздовому диспетчерові заявку і стежить за своєчасним відправленням відновних засобів дистанції електропостачання, а у разі потреби - відновного поїзда. При необхідності спільний з черговим по відділенню залізниці повідомляє диспетчера дистанції сигналізації і зв'язку про організацію телефонного зв'язку на місці пошкодження для зв'язку керівника відновних робіт з поїздовим диспетчером і енергодиспетчером.

Енергодиспетчер постійно підтримує зв'язок з керівником робіт відновної бригади і приймає заходи до прискорення відновних робіт, відкриття руху поїздів. На вимогу керівника робіт енергодиспетчер направляє додаткові відновні засоби і бригади з інших підрозділів дистанції електропостачання, а при значних об'ємах пошкоджень дає заявку енергодиспетчерові служби електропостачання залізниці на залучення до відновних робіт персоналу і техніки інших дистанцій електропостачання залізниці і, при необхідності, дає заявку черговому по відділенню залізниці про залучення до відновних робіт відновних поїздів, а також на установку телефонного зв'язку з местомом робіт.

В разі пошкодження живлячих ліній електропередачі (падіння повітряного переходу на контактну мережу або дроти автоблокування, подовжнього електропостачання) і порушення нормального електропостачання з боку енергосистеми, поїздів, що впливають на рух, енергодиспетчерові необхідно:

встановити зв'язок з диспетчером енергосистеми;

прийняти заходи по виявленню місця і характеру пошкоджень;

погоджувати з диспетчером енергосистеми спільний план дій з проведеню відновних робіт і подачі напруги;

залучити для надання необхідній допомозі і виконання відновних робіт персонал і аварійно-відновні засоби дистанції електропостачання;

дати заявку поїздовому диспетчерові (при необхідності виїзду відновної бригади енергосистеми залізничним транспортом) про видачу наказу черговим по станціям на посадку бригади в проходящий поїзд і на зупинку цього поїзда для її висадки;

реєструвати випадки зняття напруги на стороні зовнішнього електропостачання і повідомлення про пониження або підвищення рівня напруги в пристроях електропостачання.

При аварійних відключеннях електропостачання контактної мережі, СЦБ і неможливості подачі напруги енергодиспетчер повинен негайно повідомити про це поїздового диспетчера, а при відключенні електропостачання автоблокування - диспетчера дистанції сигналізації і зв'язку.

Загальне керівництво роботою зміни чергових енергодиспетчерів, складання графіків чергувань і виїздів енергодиспетчерів на лінійні об'єкти енергодиспетчерського пункту здійснює старший енергодиспетчер. Крім того, він погоджує графіки виробництва робіт на всіх лінійних підрозділах дистанції електропостачання; графіки виділення «вікон», забезпечує енергодиспетчерський пункт необхідною оперативно-технічною документацією, проводить інструктажі всіх енергодиспетчерів про зміну схем живлення і секціонування контактної мережі, ліній електропостачання СЦБ і подовжнього електропостачання. Про всі зміни в схемах живлення і секціонування він повідомляє причетних працівників лінійних підрозділів і керівництво дистанції електропостачання. Достовірність цих схем він завіряє своїм підписом щорік (за станом на 1 січня). Як правило, на кожному диспетчерському крузі працюють по графіку чотири енергодиспетчери по 12 ч (Додаток 1). Перелік оперативно-технічної документації на енергодиспетчерському пункті приведений в Додатку 2.

Оперативні перемикання, пов'язані із зміною схем зовнішнього електропостачання, схем живлення і секціонування контактної мережі і електропостачання пристроїв СЦБ, повинні оформлятися наказами і повідомленнями із записом в оперативному журналі форми ЕУ-82. Заздалегідь наказом начальника дистанції електропостачання має бути встановлений перелік устаткування, що знаходиться в оперативному управлінні і веденні енергодиспетчера, перемикання якого оформляється записом в оперативному журналі. За наказом енергодиспетчера можуть вироблятися також перемикання устаткування тягових підстанцій, диспетчера енергосистеми, що знаходиться в оперативному управлінні, проте вони мають бути заздалегідь погоджені з диспетчером енергосистеми .

У аварійних випадках (загроза безпеці людей, безпеці руху поїздів) або за відсутності всіх видів зв'язку вирішується відключення оперативним персоналом роз’єднувачем, перемикачів і вимикачів без наказу енергодиспетчера, але з подальшим його повідомленням. Включення їх у всіх випадках повинно здійснюватися за наказом енергодиспетчера.

При перемиканнях по телекеруванню енергодиспетчер зобов'язаний: записати в оперативному журналі завдання на перемикання, перевірити за свідченнями контрольних приладів на щиті управління вихідне положення вимикача або разъединителя, виробити перемикання і переконатися в цьому за свідченнями контрольних приладів, зробити запис в оперативному журналі про час перемикання.

Робота в пристроях електропостачання виробляється: за наказом енергодиспетчера з оформленням в оперативному журналі і вказівкою номера наказу, прізвища керівника робіт, номери вбрання, місця роботи - коли енергодиспетчер виконує або контролює перемикання, необхідні для забезпечення безпеки виробництва робіт; з повідомленням (дозволом) енергодиспетчера про місце і характер робіт із записом в добовій ведомости роботи по енергодиспетчерському пункту (форма ЕУ-89) - в останніх випадках.

Переданий енергодиспетчером наказ на перемикання разъединителей, вимикачів або виробництво робіт має бути дослівно повторений особою, що прийняла його. Енергодиспетчер, переконавшись в правильності сприйняття наказу, затверджує його словом «Стверджую», називає привласнений ним номер наказу, вказує час твердження і своє прізвище, після чого наказ набирає чинності.. При здобутті повідомлення про виробництво перемикань або про закінчення роботи енергодиспетчер зобов'язаний переконатися, чи відповідає воно наказу і лише після цього він привласнює номер повідомленню, називає цей номер і час здобуття повідомлення. Що дав повідомлення повторює номер і час, названі енергодиспетчером.

При виконанні робіт, пов'язаних з відключенням контактної мережі або пристроїв СЦБ на станціях або на станціях і прилеглих перегонах, зняття напруги і оформлення робіт виробляється:

на ділянках, де є чергові по станціях, енергодиспетчер видає накази на зняття напруги і на роботу лише після здобуття повідомлення від керівника робіт про дозвіл чергового по станції з вказівкою часу і розпису в «Журналі огляду доріг, стрілочних перекладів, пристроїв СЦБ, зв'язку і контактній мережі»;

на ділянках з диспетчерською централізацією (при чергових по станції) енергодиспетчер видає накази на зняття напруги і на роботу лише після здобуття дозволу від поїздового диспетчера із записом в Журналі диспетчерських розпоряджень форми ДУ-58.


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  3. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  4. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  5. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  6. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  7. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  8. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  9. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  10. VI. Узагальнення та систематизація знань
  11. VII. Закріплення нового матеріалу і систематизація знань.
  12. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.




Переглядів: 1191

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методичні рекомендації | Технічна документація і звітність

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.