Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Критерії диференціальної діагностики прихованої депресії

Діагностика прихованої депресії вимагає обережності. Не можна поширювати цей діагноз на всі захворювання з неясним генезом. З діагностичного алгоритму при підозрі на приховану депресію повинна бути виключена дійсна соматична патологія, щоб не виникали випадки направлення до психіатра «іпохондриків» і «істериків» з нерозпізнаною пухлиною мозку й іншими тяжкими захворюваннями.

Навести лікаря на думку про наявність депресії можуть характерний погляд і поза хворого, невиразність рухів, невпевненість, неадекватна сором’язливість і монотонна мова.

Для депресії характерним є підвищення тонусу симпатичної нервової системи, що обумовлює тахікардію, відчуття нестачі повітря, неприємні відчуття за грудиною, порушення функції шлунково-кишкового тракту, ендокринні розлади, порушення циркадного ритму секреції кортизолу знижують імунітет, що сприяє виникненню інфекційних захворювань, а іноді і злоякісних новоутворень.

Крім того, біологічні механізми депресії можуть безпосередньо викликати сомато-вегетативні порушення, що значно ускладнюють картину.

В процесі своєї діяльності лікарі загального профілю часто фіксують атипові депресії. Серед них особливе місце посідають приховані депресії (замасковані) сомато-вегетативними проявами.

Розрізняють такі основні форми прихованої депресії:

1. Алгічно-сенестопатична форма. До найбільш поширених соматичних проявів замаскованої депресії відносяться маски у формі алгій: цефалгії, кардіалгії, абдоміналгії, фіброміалгії, невралгії (трійничного і лицьового нервів, міжреберна невралгія), псевдоревматичні артралгії.

2. Агрипічна форма – проявляється вираженими розладами сну. Хворі звичайно легко засинають, але через 3-5годин раптово пробуджуються, ніби від «внутрішнього поштовху». Відтак до ранку хворі не можуть заснути або через 2-3години впадають в дрімотний стан. Вранці вони прокидаються з відчуттям загальної розбитості, сонливості, несвіжості, тяжкості в голові. Працездатність знижена. Виникає підвищена подразливість. Особливо погане самопочуття в першій половині дня. До середини дня загальний стан покращується, з’являється апетит, відновлюється працездатність.

3. Гіпоталамічна (діенцефальна) форма – характеризується різноманітними вегетативними кризами.

4. Обсесивно-фобічна форма – з нав’язливими думками і страхами.

5. Наркоманічна форма (проявляється псевдозапоями).

6. Порушення сексуальної сфери (імпотенції, порушення менструального циклу).

За деякими даними, у лікарів загального профілю хворих з легкою депресією (прихованою) лікується не менше третини; вони часто впевнені в наявності у них якогось незвичайного захворювання, яке важко діагностувати і наполягають (посилаючись на некомпетентність лікаря) на численних обстеженнях.

· Наявність субдепресивних станів із погіршенням самопочуття і вітального (життєвого) тонусу під кінець ночі й вранці та покращення суб’єктивного стану ввечері.

· Наявність різноманітних сомато-вегетативних поліморфних скарг, які не стосуються певної конкретної хвороби. Характерними є стійкість, тривалість, топографічна атиповість болю та неприємних відчуттів.

· Наявність розладів вітальних (життєвих) функцій (порушення сну, апетиту, схуднення, статеві порушення, менструальні розлади).

· Особливість перебігу захворювання: періодичність і хвилеподібність сомато-вегетативних та психічних розладів, спонтанність їх виникнення і зникнення, схильність до сезонності (осінньо-весняні) проявів захворювання.

· Відсутність ефекту від соматичної терапії і наявність ефекту від антидепресантів.

· Позитивна аміназино-еозинофільна проба. У хворого визначають кількість еозинофілів у периферичній крові натще вранці, а потім – через 30 хвилин після в/м ін’єкції 1мл 2,5% розчину аміназину. Збільшення загальної кількості еозинофілів більш як на 30% із великим ступенем вірогідності свідчить про наявність прихованої депресії.


Читайте також:

  1. Алгебраїчні критерії стійкості
  2. Алгоритм діагностики при травмах живота.
  3. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства як методична основа діагностики його спроможності протидіяти кризовим явищам та ліквідувати їх наслідки
  4. В якості критеріїв для оцінки або вимірювання предмета завдання з надання впевненості не можуть використовуватись очікування, судження або власний досвід аудитора.
  5. ВИДИ ДІАГНОСТИКИ
  6. Види критеріїв оптимальності
  7. Види планів щодо різних критеріїв
  8. Види та критерії вибору заходів медичного характеру
  9. Вимоги до критеріїв прийняття управлінських рішень
  10. Вимоги до критеріїв прийняття управлінських рішень
  11. Встановлення групової належності і діагностики, їх значення.
  12. Групи та критерії відповідності для права перебувати на спрощеній системі




Переглядів: 1188

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вегетативні розлади: закрепи, аменорея, сухість шкіри і слизових, тяжкість у грудях. | Потрібно пам’ятати, що в загальній практиці 8% депресивних хворих не купують призначені ліки, а 25% передчасно припиняють лікування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.