Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПЛАНУВАННЯ ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ

Відповідно до статті 1 Закону України „Про оплату праці” заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконувану ним роботу.

Витрати на оплату праці складаються з:

Ø фонду основної заробітної плати;

Ø фонду додаткової заробітної плати;

Ø інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

При плануванні фонду оплати праці (ФОП) необхідно врахувати засоби державного регулювання рівня оплати праці, які виражаються у встановленні певного мінімуму платні, її індексації, тарифних коефіцієнтів і т. д.

Планування фонду оплати праці має вирішальне значення для забезпечення матеріальної зацікавленості працівників узбільшенні обсягів виробництва, підвищення конкурентоспроможності продукції, поліпшення фінансового стану підприємства.

При плануванні ФОП визначається сума грошових коштів, необхідна і достатня для оплати праці працівників у плановому періоді; забезпечується оптимальне співвідношення в рівні заробітної плати окремих категорій працівників; розраховується середня заробітна плата працюючих відповідно до їх кваліфікації; створюються передумови для управління заробітною платою.

При формуванні планового ФОП на підприємствах зі стабільною структурою продукції, незначними коливаннями обсягів виробництва, незмінним складом кадрів і при стабільному трудовому законодавстві можуть використовуватися такі методи.

І. За нормативом заробітної платні на одиницю продукції (робіт, послуг) у вартісному виразі. Норматив заробітної платні розраховується за результатами роботи підприємства у базовому періоді за формулою:

,

де Ф0Пбаз – фонд оплати праці ПВП у базовому періоді, тис. грн.; ТП6аз – обсяг товарної продукції у базовому періоді, тис. грн.

Звідси плановий ФОП становитиме:

,

де ТПплан обсяг товарної продукції за планом, тис. грн.; ∆ФОП – зміна коштів на оплату праці за рахунок впровадження заходів плану науково-технічного розвитку, тис. грн.

II. За нормативом на кожному відсотку приросту обсягу виробництва(робіт, послуг). При цьому ФОП формується з ФОП базового періоду і суми відхилень цього фонду, підрахованих за нормативом:

,

де ∆ТП – зміна обсягів виробництва продукції, %; ∆Нз/п – норматив приросту заробітної плати за кожний відсоток зміни обсягу виробництва, % (встановлюється підприємством самостійно, а в окремих випадках вищестоячою організацією).

III. За розміром середньорічної заробітної плати одного працюючого у базовому періоді з врахуванням планової чисельності ПВП та змін ФОП за рахунок впровадження заходів науково-технічного розвитку:

ФОП робітників-відрядників розраховується на основі даних про нормативну трудомісткість виробничої програми н-год), годинну тарифну ставку робітників-відрядників відповідного розряду (гтсвідр) з врахуванням чисельності робітників, які виконують дану технологічну операцію Рсп. По всіх операціях технологічного процесу виготовлення продукції, по дільницях (цехах).

ФОП робітників відрядників розраховується за формулою:

ФОП робітників-погодинників розраховується на основі даних про відпрацьований час явк), годинну тарифну ставку робітників-погодинників (гтспогод) з врахуванням їх облікової чисельності на кожній технологічній операції або виду роботи сп) за формулою:

Прямий (тарифний) фонд оплати праці включає оплату працівникам за технічні (ремонтно-профілактичні) та технологічні зупинки. Розмір оплати (0зуп) визначається на основі планової тривалості кожного з виду простоїв та прийнятої на підприємстві системи їх оплати:

Годинний фонд оплати пращі(ФОПгод) складається зтарифного фонду (ФОПтариф), премій (П), доплат до годинного ФОП (Дгод):

Розмір премій зазначається в діючому на підприємствах положенні про преміювання.

Доплати до годинного ФОП передбачаються з метою покриття додаткових витрат робочої сили при існуючих на підприємствах відхиленнях умов праці, виконанні додаткових функцій (доплати за роботу в нічний час, за бригадирство, за навчання учнів, за роботу в шкідливих і важких умовах, оплата браку не з вини робітника).

Денний фонд оплати праці (ФОПден) складається згодинного ФОП і доплат до нього:

Доплати до денного ФОП передбачають оплату за невідпрацьований час впродовж зміни відповідно до чинного трудового законодавства і за простої працівника протягом робочого дня не з його вини (скорочений день підліткам, оплата понадурочної праці, внутрішньозмінних простоїв).

Річний фонд оплати праці (ФОПріч) включає денний ФОП і доплати до річного:

Доплати до річного ФОП передбачають оплату за невідпрацьований час впродовж року відповідно до чинного трудового законодавства і цілодобових простоїв робітника не з його вини (оплата чергових і додаткових відпусток, відпусток по навчанню, виконання державних і громадських обов’язків, винагорода за вислугу років, оплата цілодобових простоїв не з вини робітника).

Середньогодинна заробітна плата (ЗЛс/год) використовується при плануванні величини доплат до денного ФОП і розраховується за формулою:

,

де Тл-год планова кількість відпрацьованих людино-годин у рік.

Середньоденна заробітна плата (ЗПс/ден) використовується при плануванні величини доплат до річного ФОП і розраховується за формулою:

,

де Тл-дн планова кількість відпрацьованих людино-днів у рік.

Середньорічна заробітна плата (ЗПс/річ) виражає номінальну винагороду працівника за свою працю, виконану роботу, надані послуги впродовж року.

Середньорічна заробітна плата одного робітника розраховується за формулою:

де річний ФОП по категорії „робітники”, тис. грн.; Рсп планова спискова чисельність робітників, осіб.

Середньорічна заробітна плата одного працюючого розраховується за формулою:

При плануванні фонду оплати праці підприємства самостійно вибирають форми і системи оплати праці з врахуванням професій, характеру праці та її організації.

 



Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  3. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  4. Адаптація працівників.
  5. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  6. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  7. Акти з охорони праці в організації.
  8. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  9. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  10. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
  11. Алгоритм формування статутного фонду банку
  12. Алкоголізм і безпека праці.




Переглядів: 1614

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПЛАНУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ. | Собівартість продукції та принципи її формування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.