Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Профілактична корекція

Завдання профілактично-корекційної роботи — допомогти деяким батькам переглянути і переосмислити свої уявлення про виховання; поз­бутися невиправданих та химерних очікувань, звичних, але неефективних засобів педагогічного впливу; звільнитись від власних психологічних про­блем, які заважають налагодити добрі стосунки з дитиною.

Форми профілактично-корекційної роботи з батьками

1. Лекції та бесіди, під час яких аналізуються типові труднощі та помилки у спілкуванні з дітьми певного віку і висвітлюється гальмуючий вплив цих помилок на розвиток особистості.

2. Активні форми психологічної освіти, в яких батьки вчаться більш ефективно взаємодіяти одне з одним та зі своєю дитиною (тренінги батьківської ефективності, партнерського спілкування, креативності, групові дискусії, рольові ігри тощо).

3. Індивідуальні бесіди з батьками, під час яких психолог знайомить із результатами психологічного обстеження їхньої дитини, інформує про її потенційні можливості, труднощі та про засоби, які можуть покращити психічний стан дитини.

4. Консультації, метою яких є корекція виховної позиції батьків, створен­ня сприятливих умов для розвитку особистості сина чи дочки.

Орієнтовна тематика профілактично-корекційної роботи з батьками

1) Співпраця з батьками новачків з метою кращої адаптації дітей до умов дитячого садка.

2) Навчання батьків запобігати конфліктам і долати труднощі, які можуть виникати у спілкуванні з дитиною в кризові періоди її розвитку.

3) Залучення сім’ї до активної роботи з профілактики та корекції відста­вань у розвитку певних психологічних функцій дитини. (Відставання можуть бути як абсолютними (порівняно з віковою нормою), так і відносними (відповідно до індивідуальних можливостей дитини). Останнє стосується, зокрема, обдарованих дітей, які не повністю реалі­зують свої здібності.)

4) Налагодження, в разі необхідності, стосунків між батьками або батьків з вихователем з метою запобігання шкідливому впливу конфліктних взаємин дорослих на розвиток особистості сина або дочки.

5) Залучення батьків до участі в житті групи, що надає їм можливість спостерігати свою дитину в різних проявах її активності, в стосунках із дітьми.

Вимоги до профілактично-корекційної роботи з батьками

1. Психолог виступає неупередженим посередником між сім’єю та дошкільним закладом, допомагає узгодити вимоги батьків і вихова­телів таким чином, щоб вони не суперечили одні одним і відповідали потребам розвитку дитини.

2. Коли не вдається залучити батьків до співпраці в інтересах дитини, психолог намагається налагодити з ними доброзичливі стосунки (ней­тральне ставлення сім’ї до роботи психолога краще, ніж негативне).

3. Іноді доводиться проводити профілактичну роботу з батьками безпо­середньо через дитину. Проте не можна допустити, щоб у результаті дій психолога ставлення дитини до своїх батьків погіршилось. Позитивне сприйняття батьків дошкільником є основним фактором його психо­логічного благополуччя.


Читайте також:

  1. Корекція
  2. Корекція
  3. Корекція страхів методами арт-терапії
  4. ПРОГНОЗУВАННЯ ТА КОРЕКЦІЯ МОДЕЛІ ВІДПОВІДНО ДО РЕЗУЛЬТАТІВ.
  5. Психокорекція та гармонізація особистості
  6. Психологічна корекція
  7. Розведення понять «Психологічне консультування», «Психотерапія», «Психокорекція».
  8. Соціальна корекція і терапія
  9. Усунення протидії розслідуванню та профілактична діяльність правоохоронних органів при розслідуванні злочинів у сфері наркобізнесу
  10. ФОРМУВАННЯ ТА КОРЕКЦІЯ ПОСТАВИ В ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО І ШКІЛЬНОГО ВІКУ




Переглядів: 1046

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Психологічна освіта | Психологічне консультування батьків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.