Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



За структурою

· одночастинне електронне видання -електронне видання, що складається з однієї частини (тому, номера, випуску)

· багаточастинне електронне видання - складається з двох або більше нумерованих частин (томів, номерів, випусків).

* Примітка. Багаточастинне електронне видання охоплює багатотомне, серіальне, оновлюване видання

ü Багатотомне електронне видання - неперіодичне електронне видання, що складається з двох або більше нумерованих томів, кожен з яких випущений на окремому електронному носієві, та є єдиним цілим за змістом та оформленням

ü Серіальне електронне видання - електронне видання, що виходить упродовж часу, тривалість якого заздалегідь не встановлено, здебільшого нумерованими і/або датованими випусками (томами, частинами), різними за змістом, з однаковою назвою та однотипним оформленням. *Примітка. Серіальними є періодичне, продовжуване та серійне видання

ü

 

4. Сфера застосування електронних видань. Сучасний стан, тенденції, проблеми та перспективи електронного книговидання в Україні та за кордоном. Українські видавництва електронних видань (приклади).

Сфера застосування електронних видань в Україні

Навчальна сфера найбільш піддається настанню електронного книговидання, причому як шкільне, так і середня та вища освіту впроваджує у свою систему програми навчання, орієнтовані на електронні підручники та комп'ютерні освітні технології. У багатьох випадках частковий або повний перехід на електронне забезпечення навчальними матеріалами цілком виправданий. Ефективність такої заміни тим вище, чим більше розмаїття навчальних посібників і нижчі їх тиражі [4, с. 26-27].
Безсумнівна висока споживча цінність дитячих і навчальних електронних видань, оскільки підвищується інтерес до досліджуваного матеріалу і забезпечується можливість застосування нових технологій.

Довідкові і наукові видання надають можливість більш простими засобами і в більш короткі терміни отримувати необхідну інформацію, тому теж поширені досить широко. Їх перевага полягає в зручних пошукових системах, що дозволяють значно підвищувати продуктивність і економити час.

Сучасний стан, тенденції, проблеми та перспективи електронного книговидання в Україні та за кордоном.


Електронні видання зайняли міцне місце в структурі українського книжкового ринку. Продаж цього виду продукції в книжкових і інтернет-магазинах, обов'язкове експонування на книжкових та тематичних виставках поряд з поліграфічною продукцією стали звичайними явищами. Бібліотеки при комплектуванні фондів приділяють значну увагу не тільки практичним питанням придбання електронних видань, але й розробці критеріїв їх оцінки та відбору, а також профілів комплектування [8, с. 62].

Важливим аспектом дослідження ринку електронного книговидання вчені вважають аналіз видавництв, що виробляють даний вид продукції. Виданням електронної продукції займаються фірми, що спеціалізуються в області комп'ютерних технологій, навчальні та наукові установи, рекламні організації.

Електронні видання відносяться до типу продукції, що динамічно розвивається. Їхня кількість збільшується швидкими темпами, а якість безперервно поліпшується.

Інтеграція поліграфічної продукції з електронними документами приносить чисто практичні вигоди. Так, перехід на цифрову форму дозволяє зберегти багато унікальних видів продукції, таких як древні рукописи. Навіть звичайні фотографії і картини втрачають згодом свої якості. Збереження їхніх електронних копій дозволяє донести до наступних поколінь унікальні культурні шедеври. Нарешті, збереження документів і видань в електронній формі дозволяє організовувати електронні бази даних, чітка структура і розвиті засоби навігації в яких полегшують процес пошуку потрібних матеріалів і їхніх фрагментів.

Надалі широке поширення мультимедіа-технологій і нестримний розвиток електронної комерції накладе тверді обмеження на конкурентноздатність і навіть виживаність підприємств галузі друку, орієнтованих на широкий попит. Переваги в реалізації навіть самої високоякісної продукції одержать ті, хто швидше і ефективніше освоїв електронні способи комерції й обслуговування. Таким чином, мережні електронні видання мають безсумнівні переваги у поширенні перед будь-якими друкованими виданнями.


Дослідники виділили кілька основних тенденційрозвитку електронних видань. Так, Р.С. Гіляревскій відзначає наступні:

 

1. Тенденція зростання електронних видань. Спостерігається відповідність зростання електронних видань загальному закону зростання обсягів інформації. Офіційний приріст періодичних електронних видань в середньому становить 8% і в цілому відповідає загальній світовій тенденції.

2. Тенденція інтерактивності електронних видань. Це проявляється, насамперед, у практиці вільного редагування - спробі стерти межу між фахівцями та аматорами за рахунок можливості вільного взаємодії з вмістом сайтів.

3. Тенденція мультимедійності електронних видань виражається в можливості зв'язати будь-який текст із зображенням, звуком в процесі його виробництва, а також здатності створювати електронний текст методом оцифровки, розпізнавання і т.п.

4. Тенденція мобільності електронних видань. Ця тенденція полягає в тому, що змісту електронних видань все з більшою наполегливістю переміщається з комп'ютерів і ноутбуків в сферу мобільної телефонії.

5. Зрощування первинних електронних видань з вторинними. Технологічне злиття видавничої справи та науково-інформаційного обслуговування, що обумовлено застосуванням новітніх засобів інформаційної техніки (поява електронних версій друкованих видань).

Проблеми

До факторів, які гальмують розвиток електронного книговидання та просування його на ринку, зокрема, вчені відносять проблему відсутності зведеної інформації про випущеної продукції. Інформація про електронних виданнях не має систематичного характеру. Основні джерела відомостей - каталоги видавництв, рекламні матеріали, каталоги бібліотек - містять різнорідні. Важко порівнянні дані, що не відображають властивостей електронних видань. Відомості можна отримати від найбільш активних розповсюджувачів електронних продуктів, що не відбиває всього різноманіття вже сформованого до сьогоднішнього дня ринку електронних видань. За словами Є.І. Козлової, найбільш повно представлені універсальні комерційні видавництва. Вони більш активні на ринку, тому знайти відомості про них і їх продукції не представляє особливої ​​складності. Комерційні видавництва представляють інформацію про своєї продукції на власних сайтах, розміщують відомості в інтернет-магазинах, створюють корпоративні ресурси [8, с. 68].

 


Українські видавництва електронних видань. ПРИКЛАДИ.

Спільне співіснування електронних видань і друкованих книг і досі успішно здійснюється і продовжується.

Про це свідчать і результати дослідження співіснування електронних і книжкових видань у межах українських видавництв. Нами було досліджено, які видавництва України паралельно з друкованими варіантами книжок також пропонують і їхні електронні версії, які формати вони для цього використовують, як відрізняються ціни на різні види видань, яка саме література видається в друкованому і електронному варіантах тощо.

На нашу думку, найбільш рівномірно представлено електронні та друковані варіанти видань у репертуарі видавництва «Клуб сімейного дозвілля» (Харків).

Це видавництво пропонує читачам ліцензійні електронні видання у досить значній кількості в форматах TXT, RTF, FB2, ePUB, PDF. Також є функція попереднього перегляду, яка допомагає краще ознайомитися з книгою. Видавництво пропонує електронні видання на різну тематику: історико-пригодницькі романи, популярна сучасна проза, фантастика, трилери і жахи, детективні історії, історії кохання, твори російської, української та світової класики. Досить корисним є і те, що деякі книги представлені як російською, так і українською мовами. Електронні версії книжок не завжди мають відповідну друковану версію. Аналізуючи цінову політику видавництва, можна простежити, що електронні видання коштують на 5-20 грн дешевше за їхні друковані аналоги, а їхня загальна ціна в основному коливається в межах 20-30 грн [5].

Іще одним видавництвом, яке видає паралельно і друковані, і електронні версії видань є київське видавництво «Нора-Друк». Воно пропонує багато видань різної тематики (переважно художні твори) в електронній версії, яку можна купити в електронному магазині «Bookland» за досить низьку вартість у зручному форматі (на вибір пропонуються TXT, FB2, PDF, DOC, HTML, LRF, PRC, FB), або ж роздрукувати в електронному магазині книгарні «Є» за тією ж ціною, що й друкований варіант. Усі електронні видання є аналогами друкованих книжок [6].

Електронні версії деяких своїх видань у різних форматах за невелику ціну, зазвичай значно меншу, ніж ціна паперового варіанту, пропонують через електронний магазин «Bookland» й видавництва «Кальварія» (Львів) - http://www.calvaria.org/ +www.bookland.com, +є розділ "Читальня" - http://www.calvaria.org/read.php де електронні видання у вільному доступі (викладені авторами на issuu)

Варто звернути увагу на видання «Країна Мрій» (Київ), «Теза» (Вінниця).

Також видає електронні версії книжок київське видавництво «Генеза», яке спеціалізується на випуску навчальної літератури. Видавництво пропонує безкоштовні електронні версії підручників для першого класу у форматі PDF, які мають і друковані аналоги, але вже за певну ціну. Всі інші книжки не мають електронних версій [7].

Видає електронні видання і державне спеціалізоване видавництво «Освіта» (Київ), яке пропонує безкоштовні електронні підручники з трудового навчання, української літератури, російської мови, світової літератури тощо, які подані лише в електронному варіанті у форматі PDF [8].

Видавництво богословської літератури «Колоквіум» (Черкаси) нещодавно також випустило два електронних видання: «Герменевтика» та «Иудейская суббота» у форматах PDF та EPUB. «Герменевтика» існує і в паперовому варіанті, але в електронному коштує у два рази дешевше, а «Иудейская суббота» доступна безкоштовно, до того ж це видання не має паперового відповідника [9].

Також має електронні версії деяких книг (переважно це українська класична література) і харківське видавництво «Фоліо», яке пропонує читачу безкоштовно ознайомитися з твором у форматі PDF, але тільки на сайті видавництва, тобто видання непридатне для скачування [10].

Звичайно ж, не можна не згадати і київське видавництво дитячої літератури «Glowberry Books», яке створює інтерактивні видання для дітей паралельно з паперовими книгами. Електронні видання включають в себе інтерактивну анімацію і озвучку професійними акторами. На даний момент ці книги розповсюджується безкоштовно (друковані аналоги коштують близько 75 грн) і доступні на трьох мовах: українською, російською та англійською. Не всі електронні видання мають друковані відповідники [11].

Можемо простежити, що спеціалістам української видавничої справи ще не розкрилося повне розуміння можливостей електронних видань. Ще остаточно не з`ясовано, як будуть оцифровуватися бібліотечні, архівні фонди, видані книги і хто буде цим займатися; яким буде майбутнє конкурентне середовище, коли вітчизняний контент реально змагатиметься із цифровими продуктами всього світу [12, с. 13)

"Абабагаламага" - інтерактивні мультимедійні електронні видання для дітей ("Снігова королева" для Ipad і т.д.), аудіокниги, озвучені акторами, вбудовані в книги ігри й т.д. Друковані видання + ел.аналоги.


«Снігова Королева (інтерактивна книжка для iPad)»

http://ababahalamaha.com.ua/uk/%D0%A1%D0%BD%D1%96%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B0_%28%D1%96%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B6%D0%BA%D0%B0_%D0%B4%D0%BB%D1%8F_iPad%29

 

· Книга зачаровує з першої сторінки — можна зазирнути в очі Снігової Королеви чи розкуйовдити волосся Кая!

· Якщо легенько зверху постукати по iPad чи подути — піде сніг...

· Можна побачити себе в кривому дзеркалі злого троля!

· А тоді роздмухати (буквально) полум’я в каміні і малювати нагрітою монеткою на вікні!

· Кожна сторінка цієї книги — сюрприз, персонажі і предмети інтерактивні, все рухається, звучить, розважає і зачаровує!

· В книзі 7 ігор — розмальовка (з 5-ма різними режимами малювання), пазли (3-х рівнів складності), пошук предметів, наслідування мелодії та інші

· Книгу озвучено прекрасним жіночим голосом, який імітує голоси всіх героїв казки

· Підсвічування слів сприяє розвитку навичок читання

· Потрясаюча атмосфера Свята на останній сторінці — можна натрусити або надмухати снігу і, засвітивши вікна собору, почути різдвяний орган!

· Книга доступна трьома мовами – українською, російською, англійською

· 
Ґран-прі національного конкурсу «Книга Року-2000»

·  Титул «Людина Книги-2002» московського журналу «Книжное обозрение» для художника В.Єрка

·  «Найкраща дитяча книга-2006» (США), Фонд Андерсона

 

http://abababooks.com.ua/d-d-d-d-d-d-d/100-kazok-tom-1.html


Читайте також:

  1. За структурою Конституція України складається з Преамбули та 15 розділів.
  2. За структурою політична культура складається із політичних знань, політичної ідеології та психології, політичного досвіду, норм, традицій, зразків, установок і стереотипів.
  3. Класифікація рахунків за призначенням і структурою
  4. Класифікація рахунків за призначенням і структурою
  5. Облік фінансування за відомчою структурою
  6. Ознайомлення із структурою управління, технічним оснащенням і технологією підприємств локомотивного господарства.
  7. Ознайомлення із структурою управління, технічним оснащенням і технологією роздільного пункту, його основними нормативними документами.
  8. Ознайомлення із структурою управління, технічним оснащенням та технологією метрополітену.
  9. Програмні рішення IBM Tivoli для інтелектуального управління ІТ - інфраструктурою підприємств і організацій
  10. Структура фінансової системи за внутрішньою будовою та організаційною структурою.
  11. Тема 11. Управління операційною інфраструктурою підприємства




Переглядів: 1183

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ | Казок. Том 1

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.