У залежності від використовуваних довжин хвиль і середовища поширення електромагнітної енергії виділяють п’ять різних режимів передачі.
Статичний режим відноситься до процесів електростатики і магнітостатики, характеризується відсутністю часової залежності поля. Рівняння Максвелла мають вид:
С=Q/U
Стаціонарний режим відноситься до випадку передачі по провідниках постійного струму І=s×Е, що створює магнітне поле. Електричне поле при цьому не індуцирується і рівняння Максвелла мають вид:
Магнітне поле має вихровий характер, а електричне – безвихровий (потенційний). У цьому режимі визначається індуктивність кола L=Ф/І, де Ф – магнітний потік, що пронизує коло. Для аналізу процесів застосовуються закони Ома, Кірхгофа.
Квазістаціонарнийрежим охоплює діапазон до 1010 Гц, у цьому режимі індуцирується вихрове електричне поле, викликане зміною електричного поля. Рівняння Максвелла мають вид:
У цьому режимі l>>D, де D – узагальнений поперечний розмір НС, l - довжина хвилі, струми зсуву ще незначні. Для аналізу процесів використовуються закони Ома, Кірхгофа, телеграфне рівняння, хвильове рівняння.
Електродинамічнийрежим відноситься до області високих частот і коротких хвиль (l £ D, F » 1010¸1012 Гц). При аналізі вирішують хвильові рівняння. Рівняння Максвелла мають вид:
У цьому режимі струмами зсуву зневажати не можна.
Хвильовий і квазіоптичний режими характерні для процесів у діелектрику, коли домінуючими є струми зсуву, а струми провідності незначні. У цьому випадку , , і Гц. При аналізі процесів використовуються закони оптики (Гюйгенса, Френеля) і розв’язуються хвильові рівняння.