Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Первинні і вторинні параметри симетричних кабелів

Основними характеристиками, що визначають величину струму і напруги в кожній крапці симетричного чи коаксіального кола, є чотири первинних параметри передачі: активний електричний опір R, індуктивність L, ємність С и провідність ізоляції G. Ці параметри рівномірно розподілені по всій довжині кола. Отже, кабель зв’язку являє собою однорідну лінію з рівномірно розподіленими параметрами. У техніці кабелів зв’язку прийнято визначати всі параметри на 1 км довжини кола.

Активний електричний опір кабельного кола складається з опорів двох струмопровідних жил і втрат, обумовлених впливом електромагнітного поля кола на сусідні провідники й інші металеві частини конструкції кабелю.

При розрахунку активного опору кабелю його зручно представляти у виді двох доданків: опору постійному струму й опору, викликаного зміною електромагнітного поля перемінного струму.

Електричний опір кола постійному струму, Ом/км, визначається по формулі:

(3.3)

ρ – питомий опір металу провідника, рівний для мідного кабелю 0,0175 Ом·мм2/м, для алюмінію 0,0291 Ом·мм2/м; d - діаметр провідника, мм; l - довжина провідника, км; ,s - площа поперечного переріза провідника, мм2.

Індуктивність кабелю складається з внутрішньої індуктивності кожного провідника і зовнішньої індуктивності, обумовленої зовнішнім магнітним потоком.

Ємність кабелю аналогічна ємності конденсатора, у якого роль обкладинок виконують струмопровідні жили (провідники), а діелектриком служить ізолюючий їхній матеріал.

Ємність кабелю прийнято називати робочою ємністю, на відміну від часткових ємностей, тобто ємностей між будь-якими окремими жилами і жилами й оболонкою кабелю.

Провідність ізоляції кабельного кола складається з провідності ізоляції постійному струму і провідності ізоляції змінному струму. Провідність ізоляції постійному струму дуже мала і складає порядку МСм/км, тому нею звичайно зневажають.

Провідність ізоляції змінному струму залежить від провідності ізоляції постійному струму, діелектричних втрат і частоти струму.

Явище діелектричних втрат у конденсаторі характеризується тим, що струм випереджає напругу не на 90° а на кут (90-). Кут називається кутом діелектричних втрат.

 

Хвильовий опір визначається відношенням напруги до струму в будь-якій точці кола і виражається через первинні параметри за формулою.

Для частот понад 5...10 кГц, хвильовий опір визначається по наступній спрощеній формулі:

Коефіцієнт поширення γ характеризує зміну потужності електромагнітної хвилі при поширенні її по лінії і зміну фази напруги і струми уздовж лінії. Коефіцієнт поширення є комплексною величиною, причому дійсна складова α визначає загасання, тобто зменшення напруги і струму на одиницю довжини кола, а мнима складова β характеризує величину зміни фази напруги і струму на одиницю довжини лінії.

Коефіцієнт загасання α:

- збільшується зі зменшенням діаметра провідників;

- кола з мідними провідниками менше, ніж з алюмінієвими провідниками того самого діаметра;

- тим менше, чим менше еквівалентна величина діелектричної проникності ізоляції еэ; саме тому для сучасних кабелів застосовується поліетиленова і полістирольна ізоляції у виді корделя і тонких стрічок чи пориста;

- збільшується з частотою приблизно в разів;

- збільшується зі збільшенням температури.

 

Залежності первинних параметрів

Первинні параметри і вторинні параметри передачі кола (R,L,C і G) залежать від діаметра і матеріалу провідників, відстані між ними, типу ізоляції, температури і частоти струму.

Від матеріалу провідниківзалежать параметри R, L. Матеріал провідників характеризується питомим електричним опором ρ і магнітною проникністю μ. Електричний опір провідника залежить від ρ.

Від типу ізоляціїзалежать параметри С и G.

Теоретично від температури залежать усі чотири первинних параметри, однак практично варто враховувати тільки вплив на величину активного опору. Температурна залежність активного опору визначається по формулі:

.

де - опір кола (провідника) при температурі t°С; - опір кола (провідника) при температурі 20°С; α - температурний коефіцієнт опору, рівний для мідних провідників 0,004 і для алюмінієвих провідників 0,0037.

Коефіцієнт загасання α, дБ/км, залежить від температури:

де - коефіцієнт загасання при температурі t°С; - коефіцієнт загасання при температурі 20ºС; - температурний коефіцієнт загасання.

 


Читайте також:

  1. Аналітичні параметри
  2. Аналітичні параметри
  3. Артеріальний пульс, основні параметри
  4. Будівельні довжини кабелів
  5. Будова оптичних кабелів
  6. Будова, характеристики і параметри біполярного транзистора
  7. Варіатори та їхні основні параметри
  8. Вибір і перевірка проводів та кабелів за нагріванням
  9. Вибухові речовини поділяють на ініціюючі (первинні), бризантні (вторинні) та піротехнічні.
  10. Види передавальних пристроїв РЛС РТВ та їх параметри
  11. Виміри магістральних кабелів
  12. Вікна та їх основні параметри




Переглядів: 7628

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Електромагнітні процеси в симетричних кабелях | Електромагнітні процеси в коаксіальних парах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.