Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Короткі дані про будову атома

Атом - електронейтральна мікросистема, що складається з позитивно зарядженого ядра і негативно заряджених електронів. Ядра атомів складаються з двох типів мікрочастинок (нуклонів) - протонів і нейтронів , основні характеристики яких представлені в таблиці 1.

Таблиця 1

Основні характеристики елементарних частинок, які входять до складу атома

 

Час- Сим- Маса спокою Заряд
тинка вол абсолют- на, кг відносна, а.о.м електричний, Кл віднос-ний
Протон
Нейтрон
Електрон

 

Основна маса атома зосереджена в ядрі і характеризується масовим числом , яке дорівнює сумі чисел протонів (тобто заряду ядра) і нейтронів : . Властивості ядра визначаються в основному числом протонів і нейтронів, тобто складом ядра.

Атом і ядро характеризуються такими лінійними розмірами: атома - , ядра - нм. Заряд ядра, як головна характеристика атома, визначає число електронів, що обертаються навкруги ядра. Отже, заряд ядра обумовлює приналежність атома до даного виду хімічних елементів і відповідає порядковому номеру елемента в періодичній системі елементів Д.І. Менделєєва.

В позначені елемента відображають масове число і кількість протонів , наприклад , . Атоми з однаковими значеннями , але з різними значеннями і (наприклад, , , ) називаються ізотопами.

Атоми з однаковими значеннями , але з різними значеннями і (наприклад, , , ) називаються ізотонами; з однаковими значеннями , але різними і (наприклад, , , ) - ізобарами.

Сили, що утримують протони і нейтрони в ядрі, називаються ядерними. Це надзвичайно великі сили, які діють на дуже коротких відстанях (порядку 10-15м) і які переважають сили відштовхування. Природу цих сил вивчає ядерна фізика.

Найважливішою особливістю ядерних реакцій є виділення величезної кількості енергії у формі кінетичної енергії частинок, що утворюються, або у формі енергії випромінювання. У хімічних реакціях енергія виділяється в основному у формі теплоти. Енергія ядерних реакцій перевіщує енергію хімічних реакцій в мільйони разів. Якщо стане можливим синтезувати гелій із нейтронів та протонів, то величезна кількість енергії, яка при цьому виділиться, забезпечить потреби людства в енергії. На жаль, поки що така кількість енергії вилучається тільки під час вибуху водневої бомби.

Отже, стає зрозумілим значення дослідження закономірностей ядерних реакцій. Важливо визначити причину особливості реакції поділу ядра, що супроводиться викидом із ядра різних елементарних частинок.

Вивчення закономірностей ядерних перетворень має велике теоретичне значення для встановлення властивостей ядер, природи ядерних сил і створення теорії будови ядер, а також практичне значення для використання ядерної енергії в народному господарстві, для добування нових хімічних елементів, різних радіоактивних ізотопів.

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції стала причиною забруднення квітучого регіону України, наслідки якого ще довго будуть відчутними для людства. Тому використання енергії ядерних реакцій повинно бути науково обґрунтоване, ретельно досліджене і екологічно безпечне.


Читайте також:

  1. Алкени – вуглеводні, в молекулах яких є один подвійний зв’язок між атомами вуглецю . Алкені називають також олефінами або етиленовими вуглеводнями.
  2. Атомарний рівень будови речовини
  3. Багатоманітність і взаємодія культур
  4. Будова атомів та хімічний зв’язок між атомами визначають будову сполук, а отже і їх фізичні та хімічні властивості.
  5. Будову амортизатора
  6. Вбудовування об’єктів
  7. Вибудовування ДС зв’язків зі споживачами як фактор зростання
  8. Виникнення Народного Руху України за перебудову. Роль цієї організації у розвиткові політичних подій в республіці протягом 1989-1991 р.
  9. Вироблення початкових уявлень про речення і його будову
  10. Електронна будова атома
  11. Завдання приватизації: забезпечення підвищення соціально-економічної ефективності виробництва, залучення коштів на структурну перебудову економіки.
  12. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО БУДОВУ ЗЕМЛІ ТА ГІРСЬКІ ПОРОДИ




Переглядів: 888

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Атомарний рівень будови речовини | Квантово-механічний опис будови електронних оболонок атомів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.