Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ У ДОКУМЕНТАЦІЇ ПСИХОЛОГА

Тема 1.5. ДОКУМЕНТАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФАХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ


Література:

1. Наказ МОН України від 19.10.2001 №691«Про затвердження Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів».

2. Наказ МОН України від 28. 12. 2006 №864 «Про планування діяльності та ведення документації соціальних педагогів, соціальних педагогів по роботі з дітьми-інвалідами системи Міністерства освіти і науки України»

3. Наказ МОН України від 27.08.2000 №19-352 «Про планування діяльності, ведення документації і звітності усіх ланок психологічної служби системи освіти України»

4. Лист Міністерства освіти та науки України від 27.08.2000 №1/9-352 "Про планування діяльності і ведення документа­ції практичними психологами (соціальними педагогами) закладів освіти".

5. «Положення про психологічну службу системи освіти України», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 30.12.99 за № 922/4215 та затвер­джене наказом Міністерством освіти України від 03.05.99 № 127.

6. Основи практичної психології / В. Панок, Т. Титаренко, Н. Чепелєва та ін.: Підручник. Вид. 2-ге, стереотип. – К.: Либідь, 2001. – 536 с.

7. Змановская Е. В. Девиантология (психология отклоняющегося поведения) : учеб. пособие для студ. высш. учеб. заведений. – М. : Издат. центр Академия, 2003. – 288 с.

8. Максимова Н. Ю. Виховна робота з соціально дезадаптованими школярами : методичні рекомендації. – К. : ІЗМН, 1997. – 136 с.

1.5.1.КАТЕГОРІЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

Документація практичного психолога, соціального педагога ділиться на п'ять категорій:

1. нормативно-правова документація

Нормативно-правова документація — це тип документації, яка є сукупністю документів, що визначають стандарти і нормативи професійної діяльності психолога в системі освіти.

До переліку нормативно-правової документації входять: закони України, постанови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, накази, розпорядження, Положення Міністерства освіти і науки України, управлінь (відділів) освіти і науки місцевих державних адміністрацій щодо діяльності психологічної служби системи освіти України;

При оформленні працівника на основі договору або контракту психолог та адміністрація закладу обговорюють питання функціональних обов’язків, графіку роботи та заробітної платні в окремих пунктах. В цьому разі договір входить до переліку нормативно-правової документації.

2. навчально-методична документація

(підручники, навчально-методичні посібники, збірники методичних рекомендацій, навчальні програми (плани), фахові періодичні видання тощо) (журнали "Практична психологія та соціальна робота", "Журнал для батьків", "Обдарована дитина" та ін.);

3. довідково-інформаційна документація

(матеріали науково-практичних конференцій, семінарів, нарад, тематичні проспекти (буклети), доповіді, виступи на педрадах, навчально-тематичні плани роботи з учнями (дітьми), педагогічними працівниками, батьками тощо);

4. обліково-статистична документація

§ Річний план роботи за основними видами діяльності практичного психолога.

§ Журнал щоденного обліку роботи (додаток 14 до листа МОН №1/9-352 від 27.08.2000).

§ Тижневий графік роботи (додаток 11 до листа МОН №1/9-352 від 27.08.2000).

§ План роботи на місяць.

§ Нормативи часу на основні види роботи ( додаток 4 до листа МОН України « Щодо планування діяльності, ведення документації і звітності усіх ланок психологічної служби системи освіти України від 27.08.2000 №1/9 – 352)

§ Статистичний звіт практичного психолога (додаток 3 до листа МОН України « Щодо планування діяльності, ведення документації і звітності усіх ланок психологічної служби системи освіти України від 27.08.2000 №1/9 – 352).

§ облік товарно-матеріальних цінностей психологічного кабінету.

5. для службового використання або спеціальна документація

Це особливий вид документації практичного психолога, який забезпечує змістову та процесуальну сторони його професійної діяльності. До спеціальної документації входять: психологічні висновки; корекційні карти; протоколи діагностичних обстежень, корекційні заняття, бесіди, інтерв’ю тощо; карти (історії) психічного розвитку; психологічні характеристики; виписки з психологічних висновків та карти розвитку.

1. Індивідуальні картки психолого-педагогічного діагностування (додаток 9 до листа МОН №1/9-352 від 27.08.2000).

2. Індивідуальні картки обліку роботи з дітьми з поведінковими відхиленнями, з дітьми, що виховуються у кризових сім’ях та їх батьками.

3. Протоколи (журнал) індивідуальних консультацій (додаток 10 до листа МОН №1/9-352 від 27.08.2000).

4. Журнал проведення корекційно-відновлювальної та розвивальної роботи (додаток 12 до листа МОН №1/9-352 від 27.08.2000), який містить відповідні корекційно-розвивальні програми.

5. Журнал психологічного аналізу уроків (додаток 13 до листа МОН №1/9-352 від 27.08.2000).

6. Журнал реєстрації звернень учнів, батьків, вчителів ( додаток 7 до наказу МОН України від 28.12.2006 р. №864).

7. Журнал діагностичної роботи.

8. Документально оформлені аналітичні матеріали (довідки, висновки, рекомендації тощо) для педагогічних працівників, батьків, дітей.

9. Діагностичний інструментарій (тексти (ключі) тестових методик опитувальники, анкети, бланки відповідей тощо)

10. Матеріали психолого – педагогічних консиліумів.

11. Банк даних діагностичних методик та корекційно-розвивальних програм. (Див. Додаток Г.)

· індивідуальні психологічні картки дітей „групи ризику”;

· індивідуальні психологічні картки дітей, що випереджають у розвитку;

· індивідуальні роботи (малюнки, зошити для корекційно-розвивальних занять, тексти (ключі) текстових методик, бланки відповідей та ін.).

· банк даних дітей „групи ризику”, дітей, що випереджають у розвитку;

· матеріали психолого-педагогічних консиліумів;

· протоколи психолого-педагогічного діагностування;

· протоколи структурованих спостережень, опитувань батьків

· протоколи структурованих спостережень, опитувань педагогів;

· протоколи корекційно-відновлювальної та розвивальної роботи;

· журнал психологічного аналізу занять тощо.

Усі вище перераховані документи поділяють на дві групи, це закритого типу та відкритого. До закритого типу спеціальних документів належать висновки, корекційні карти, протоколи.

До вільного або відкритого типу належать документи які не несуть конфіденційної інформації. Їх основною метою є ознайомлення з індивідуальним та психологічними особливостями тої чи іншої дитини чи вікової групи. Це тексти опитувальників, запитання для інтерв’ю тощо.

Окрім того, психолог повинен мати наступну інформацію:

§ список телефонів (адреси) державних установ, що є суб'єктами соціально-педагогічної діяльності в мікрорайоні навчального закладу (додаток 13 до наказу МОН України від 28.12.2006 р. № 864);

§ список телефонів (адреси) місцевих спеціалізованих центрів, служб, консультацій медико-психологічного профілю, громадських організацій, фізичних осіб, які надають соціально-психологічну підтримку тощо;

§ телефони (адреси) районного (міського), обласного центрів практичної психології і соціальної роботи (методистів-психологів);

§ інформація в Інформаційних куточках повинна мати чітке адресне (для учнів, для батьків) та функціональне (інформативно-просвітницька, профілактична, розвивальна тощо) призначення. Різноманітні інформаційні матеріали, оголошення, буклети, соціальна реклама, наочність тощо.

 

Доступ до документів категорій 4 і 5 регулюється працівниками психологічної служби на підставі пунктів 4.3 - 4.6 Етичного кодексу психолога, прийнятого на І Установчому з'їзді Товариства психологів України 20 грудня 1990 року та пунктів 4.4, 4.5 Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів (наказ Міністерства освіти і науки України від 19.10.2001 №691).

Практичний психолог не має права передавати методичні матеріали особам, які не уповноважені здійснювати психологічну діяльність; не має права розкривати зміст конкретної методики (за винятком доступних роз'яснень правоохоронним і судовим органам).

Конфіденційна інформація про учнів надається лише з дозволу директора навчального закладу, керівника районної, міської, обласної психологічної служби (за винятком офіційних звернень правоохоронних і судових органів) у формі витягу, характеристики, висновку.

Витяг є зовнішнім документом і оформляється у відповідності до запиту як приватних осіб (батьків, вихователів, педагогів) так і офіційних державних установ (дитячих установ, шкіл, поліклінік, центрів. спеціалізованих закладів).

Взірець заповнення (ФОРМА)

Витяг

З психологічного висновку діагностичного обстеження від «______»20__р.

Прізвище, ім’я, по батькові дитини

Дата народження (число місяць, рік)

Дата видачі витягу

Підпис психолога, який проводив психодіагностичне обстеження

Підпис керівника закладу

Печатка навчальної установи

Основним текстом витягу є адаптований варіант тої частини психодіагностичного висновку, де відображено основні акценти проведеного обстеження. Індивідуальні особливості обстежуваної особи та проблеми у розвитку, а також загальні та індивідуальні рекомендації. Варто зазначити, що у разі офіційного запиту на вказаному документі повинно бути два підписи: особи яка проводила діагностику і адміністративної особи яка керує закладом (директор, завідувач тощо.)

За умови конкретного (офіційного) запиту у витягу повинна бути визначена мета і засоби психологічного обстеження, а в результаті – або підтвердження або спростування висунутої гіпотези відповідно до факту запиту.

У випадку написання витягу із карти розвитку дитини, вимоги до оформлення документа зберігаються ті ж самі, що і до офіційних запитів. Надаються особам які є компетентні у галузі вікової (дитячої) психології та особам юридично відповідальним за даний документ (психологи школи, спеціального закладу, фахівцям міжвідомчих установ тощо).


Читайте також:

  1. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  2. ВЗАЄМОДІЯ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА З БАТЬКАМИ ШКОЛЯРІВ
  3. Вимоги до психолога-спеціаліста психологічної служби України
  4. Вимоги міжнародних стандартів аудиту до аудиторської документації
  5. Вимоги, які пред’являються до первинної документації.
  6. Відкритість-замкненість, монологічність-діалогічністьу роботі практичного психолога
  7. Головний етичний орієнтир психолога
  8. Державна система страхового фонду документації України.
  9. Державна уніфікована система документації. Основні положення
  10. ДОКУМЕНТАЦІЯ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАКТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПСИХОЛОГА
  11. Еколого-економічна оцінка технічної документації за результатами експертизи
  12. Експертиза проектної документації на пожежну безпеку




Переглядів: 2690

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА В ЮРИДИЧНІЙ ПРАКТИЦІ | Тема 2.4. ПСИХОЛОГІЧНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ ТА ТЕРАПІЯ В СИСТЕМІ РОБОТИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.