Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Державна система страхового фонду документації України.

Державну значимість робіт щодо зберігання найважливішої документації відображено у затвердженій міністром МНС України Програмі дій Державного департаменту СФД щодо реалізації державної політики у сфері захисту населення і територій від НС техногенного та природного характеру, запобігання та оперативного реагування на них на 2006 -2010 роки.

Головною метою Програми діяльності Державного департаменту СФД щодо реалізації державної політики у сфері функціонування системи СФД України на 2006-2010 роки є здійснення державної політики та координації робіт зі створення, формування, ведення і використання СФД України, забезпечення органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та підприємств - постачальників документації документами обласного і галузевого СФД для проведення відбудовчих та аварійно-рятувальних робіт під час ліквідації. НС, а також для збереження об’єктів культурної спадщини, змісту рідкісних книг на випадок втрати або псування оригіналу документа.

Досягнення мети здійснюється шляхом створення СФД на основі галузевих та регіональних програм, який передбачає підготовку та постачання документації для виготовлення мікрофільмів у регіональних центрах СФД в обсязі, необхідному та достатньому для відбудови об’єктів і споруд на підприємствах, об’єктах і спорудах систем життєзабезпечення в разі втрати або неможливості отримання проектної документації, будівництва на них; відтворення об’єктів культурної спадщини та відновлення рідкісних книг у разі втрати оригіналів, а також їх реставрації в разі пошкодження оригіналів, проведення відбудовчих робіт (реставрація та ремонт) на об’єктах культурної спадщини, зруйнованих в умовах НС, а також внаслідок природного старіння конструкцій.

Таким чином, страховий фонд документації України (СФД) являє собою упорядкований банк документів, зафіксованих на мікрографічній плівці чи інших компактних носіях інформації, взятих на державний облік і довгострокове надійне зберігання, до якого належать галузевий і обласний (регіональний) СФД, що формуються міністерствами та іншими органами виконавчої влади.

Відповідно до формування страховий фонд документації України – це комплекс заходів, необхідних для виготовлення документів СФД, обліку і закладення їх на зберігання у визначеному Законодавством порядку, який дозволяє здійснити їх оперативний пошук, а ведення СФД України – комплекс заходів, які забезпечують відповідність документів СФД рівню виробництва, їх довгострокове зберігання, переведення на архівне зберігання або анулювання.

Наявність страхового фонду технічної, проектної та іншої документації дозволяє за її втрати або відсутності основного документа в екстремальній обстановці, спричиненій воєнними діями, регіональними конфліктами, аваріями, катастрофами або природним стихійним лихом, у невеликі строки і з мінімальними затратами відновити виробництво озброєння, військової техніки та найважливішої продукції загально-технічного призначення, організовувати випуск комплектуючих виробів за неможливості їх одержання з окремих регіонів країни, провести невідкладні аварійно-рятувальні та відбудовчі роботи, зберегти для сучасних потреб та прийдешніх поколінь мікрозображення на фотоплівці пам’яток історії культури, архітектури та інших інтелектуальних цінностей. Особливе значення формування СФД визначається відсутністю іншої можливості відтворення втраченої документації у допустимі для воєнного часу та НС терміни.

Міністерства та інші органи виконавчої влади забезпечують формування та утримання страхового фонду, а підприємства, установи й організації безпосередньо формують СФД для забезпечення в особливий період підприємств – виробників комплектами необхідної технічної документації. В сучасних умовах незалежна держава не може не формувати власний СФД, тим більше, що реальна загроза стихійного лиха, пожеж і катастроф техногенного, екологічного та природного характеру посилюється обставинами політичних, економічних та соціальних криз у суспільстві.

Уявимо таку ситуацію. Трапилось стихійне лихо. Як в таких умовах швидко й ефективно налагодити випуск необхідної продукції? Зрозуміло, що на заводах, в конструкторських бюро та лабораторії повинні бути правники усіх креслень. Але спробуємо уявити собі, що їздити по країні і збирати ці правники на підприємствах-суміжниках просто немає ні часу, ні можливості, а вироби необхідні негайно. Що робити? Для подібних ситуацій у кожній промислово розвинутій державі існує спеціальна структура, яка входить до напрямку мобілізаційної підготовки в системі цивільного захисту, головне завдання якої захистити і зберігати документи, все те, що за минулі роки накопичила країна у науково-технічній галузі, результати роботи вчених, конструкторів, технологів. У випадку виникнення особливих умов замовники повинні бути своєчасно забезпечені конструкторською, технологічною та іншою необхідною документацією.

Державна система СФД - організаційно-правова структура, яка здійснює державну політику та координацію робіт зі створення, формування, ведення та використання СФД України і є сукупністю суб'єктів системи СФД, безпосередньо самого СФД України, технічних засобів, їх обслуговуючого персоналу, нормативно-правових актів, організаційно-технічних заходів (мал. 1).


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II Державна дума
  3. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  4. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  5. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  6. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  7. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  8. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  9. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  10. VI. Узагальнення та систематизація знань
  11. VII. Закріплення нового матеріалу і систематизація знань.
  12. А/. Верховна Рада України.




Переглядів: 820

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 1.5. Основи діяльності державної системи страхового фонду документації України. | Мал. 1. Державна система страхового фонду документації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.