Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Залучення до праці осіб, взятих під варту.

Законність наказів, розпоряджень та постанов начальника слідчого ізолятора.

При виявленні наказів та розпоряджень з питань режиму і умов тримання ув’язнених, що суперечать вимогам закону, прокурор повинен опротестувати їх у встановленому порядку, передбаченому ст. 21 Закону України „Про прокуратуру”. Він також зобов’язаний скасувати постанову про незаконне поміщення ув’язненого у карцер, негайно поновити порушені законні права, поставити питання про притягнення винних працівників слідчого ізолятора до відповідальності. Про скасування незаконної постанови прокурором виноситься вмотивована постанова, у якій зазначаються підстави для її скасування. Виходячи із обставин, прокурор також виносить постанову про порушення дисциплінарного провадження відносно особи (осіб) які допустили порушення.

Взяті під варту особи можуть залучатися до роботи лише в межах території місця попереднього ув’язнення за їх згодою і з дозволу слідчого або суду, у провадженні яких перебуває справа. Праця таких осіб оплачується згідно з чинним законодавством. Із заробітку ув’язнених за виконавчими документами проводяться відрахування у порядку, встановленому законодавством. Прибутки, одержані внаслідок використання праці ув’язнених, не підлягають оподаткуванню і використовуються для упорядкування місця попереднього ув’язнення та поліпшення умов тримання під вартою.

Без оплати праці ці особи можуть залучатись лише до робіт, пов’язаних із створенням належних санітарно-побутових умов і упорядкуванням місця попереднього ув’язнення. До таких робіт ув’язнені залучаються почергово у вільний від проведення слідчих дій час і не більш як на дві години протягом дня (стаття 16 Закону України “Про попереднє ув’язнення” та ст. 89 КВК України).

При обході камер і виробничих приміщень, під час бесід і опитування взятих під варту осіб, а також за особовими справами, прокурор з’ясовує дотримання правил при залученні до праці осіб, які тримаються у СІЗО, забезпечення належної їх ізоляції, додержання вимог закону щодо охорони праці та техніки безпеки, встановленого законодавством порядку оплати праці. До перевірки доцільно залучати спеціалістів з питань охорони праці та техніки безпеки територіальних органів Державного департаменту України з питань виконання покарань та Державного комітету України з нагляду за охороною праці.

Наприклад, у Київському слідчому ізоляторі щоденно майже 30 взятих під варту та засуджених осіб, яких не залишено для господарського обслуговування слідчого ізолятора в порядку, встановленому ст.89 КВК України,, протягом 7-8 год. працювали в учбово-виробничих майстернях, швейних цехах та цеху розфасовки миючих засобів.

Вивченням особових справ встановлено, що заяв про залишення зазначених осіб у слідчому ізоляторі для господарського обслуговування та відповідних наказів начальника установи не має, також відсутні дозволи органів досудового слідства та суду у провадженні яких перебувають кримінальні справи, щодо тимчасового використання праці цих осіб.

Перевіркою господарської діяльності учбово-виробничих майстерень встановлено, що, незважаючи на відсутність гігієнічних висновків та сертифікатів якості на продукцію та упаковку, виготовлена продукція реалізовувалась споживачам.


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. IV. Оцінка вигідності залучення короткотермінових кредитів
  3. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  4. Адаптація працівників.
  5. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  6. Адміністративна відповідальність осіб, винних в порушенні податкового законодавства
  7. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  8. Акти з охорони праці в організації.
  9. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  10. Алкоголізм і безпека праці.
  11. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
  12. Аналіз для прийняття рішень стосовно залучення інвестицій




Переглядів: 931

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Додержання закону щодо прав осіб, взятих під варту, їх матеріально-побутового, медичного забезпечення та харчування. | Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.