Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Операції з обслуговування міжнародних розрахунків

 

Розрахунки в міжнародній торгівлі– це регулювання платежів за гро­шовими зобов’язаннями та вимогами, що виникають між юридичними особами та громадянами різних країн на підставі економічних, політичних, науково-технічних, культурних та інших відносин.

Розрахунки здійснюються через банки безготівковим шляхом. Для цьо­го банки використовують свій закордонний апарат та кореспондентські відно­сини з іноземними банками.

Банки здійснюють міжнародні розрахунки за дорученням своїх клієнтів – суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності у трьох загальноприйнятих фор­мах: банківський переказ, інкасо, акредитив.

Банківський переказ – просте доручення банку своєму банку-корес­понденту виплатити певну суму грошей на прохання і за рахунок імпортера (переказо­давця) іно­земному одержувачу (бенефіціару) з визначенням способу від­шко­дування банку-платнику виплаченої ним суми.

Банківські перекази здійснюються в безготівковій формі на підставі платіж­них доручень, що адресуються одним банком іншому. Комерційні або товаро­супроводжувальні документи (ра­хунки-фактури, транспортні, страхові та інші доку­менти) спрямовуються при цій формі розрахунків від експортера імпортеру на­пряму, минаючи банки.

За цією формою розрахунків банки не несуть ніякої відповідальності за платіж: поставка товару, передача документів, а також сам платіж не входять у функції банку до моменту представлення платіжного до­ручення.

Інкасо – доручення експортера своєму банку отримати від імпортера без­посередньо або через інший банк визначену суму чи підтвердження того, що ця сума буде виплачена у встановлені строки. Залежно від видів документів, що підлягають інкасуванню, виокрем­люють документарне та чисте інкасо.

Документарне інкасо – це інкасування через банк суми, що належить от­ри­ма­ти від по­купця проти вручення пакета документів (фінансових докумен­тів, що супроводжуються комер­ційними документами; комерційних докумен­тів, що не супроводжуються фінансовими докумен­тами).

Чисте інкасо – це інкасування через банк суми, що належить отримати від покупця проти вручення пакета фінансових документів, що не супроводжу­ються комерційними документами.

Роз­рахунки з інкасо регулюються Уніфі­кованими правилами з інкасо в редакції 1996 року (публікація Міжнародної торгової палати № 522).

Акредитивна форма рідше використовується в міжнародних розрахунках порівняно з банківським переказом та інкасо, однак саме акредитив найпов­ніше забезпечує своєчасне отримання експортної виручки, тобто максималь­но відповідає інтересам експортера.

Застосування акредитива в міжнародних розрахунках регулюється спе­ціальними документами – Уніфікованими правилами та звичаями для доку­ментарних акредитивів, виданими Міжнародною торговою палатою у 1993 р. (публікація МТП № 500).

Уніфіковані правила визначають документарний акредитивяк угоду, в силу якої банк, що діє на прохання та на підставі інструкцій свого клієнта, повинен здійснити платіж третій особі у встановлений термін, якщо експортером виконані всі умови акредитива.

 


Читайте також:

  1. АГЕНТ З ОРГАНІЗАЦІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ АВІАПЕРЕВЕЗЕНЬ
  2. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  3. Активні операції банків
  4. Активні операції комерційних банків
  5. Алгебраїчні операції
  6. Алгоритм моделювання систем масового обслуговування
  7. Аналіз технічного рівня підприємств побутового обслуговування.
  8. Арифметичні операції
  9. Арифметичні операції в різних системах числення
  10. Арифметичні операції над цілими числами
  11. Аудит використання трудових ресурсів і розрахунків з оплати праці
  12. Аудит розрахунків з бюджетами




Переглядів: 446

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Неторговельні операції в іноземній валюті | Операції банків на міжбанківському валютному ринку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.