Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Операції банків на міжбанківському валютному ринку

 

Здійснювати операції з торгівлі іноземною валютою на міжбанківському ринку України можуть тільки суб’єкти цього ринку [13, 26]. До них належать:

– Національний банк України;

– уповноважені банки – комерційні банки України, які мають ліцензію НБУ на здійснення операцій з валютними цінностями;

– інші фінансово-кредитні установи-резиденти (страхові, інвестиційні, ди­лерські та інші компанії), які мають ліцензію НБУ на здійснення валютних операцій;

– кредитно-фінансові установи-нерезиденти (у тому числі іноземні бан­ки), які одержали індивідуальний дозвіл НБУ;

– валютні біржі, валютні відділення товарних і фондових бірж, які мають відповідний дозвіл на торгівлю іноземною валютою.

Купувати та продавати іноземну валюту, минаючи уповноважені бан­ки, не дозволяється. Для здійснення цих операцій клієнт укладає договір із банком та сплачує йому за надання цієї послуги комісійну вина­городу. В свою чергу, банки проводять такі операції на валютному ринку, де діють певні обмеження.

Для придбання іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України підприємство подає заяву в уповноважений банк, до якої додається копія контракту.

Після передачі заяви підприємство перераховує еквівалент у націо­нальній валюті в банк за аукціонним курсом попередніх торгів з комісій­ною винагородою уповноваженому банку. На оригіналах документів, на підставі яких придбано іноземну валюту, проставляється відмітка банку про суму придбаної валюта. Копії цих до­кументів із зазначеною відміткою завіряються печаткою і підписом керів­ника підприємства або нотаріусом і зберігаються в банку.

Торгівля безготівковою іноземною валютою на міжбанківському валют­ному ринку відповідно до існуючого порядку здійснюється уповноваженими банками за такими основними напрямками:

– продаж валюти за дорученнями клієнтів – юридичних осіб (обов’яз­ковий та вільний). Обов’язковий продаж (діючий відсоток від експортного виторгу) здійснюється уповноваженим банком протягом п’яти банківських днів після надходження коштів на користь клієнта за його дорученням. Якщо до­ручення протягом цього періоду не надійшло – кошти продаються у приму­совому порядку. Гривні, одержані від продажу валюти, зараховуються на основ­ний поточний рахунок клієнта протягом двох робочих днів;

– купівля валюти за дорученнями клієнтів (юридичних і фізичних осіб) для виконання ними зобов’язань перед нерезидентами. Необхідними умовами для придбання клієнтами уповноважених банків іноземної валюти в Україні є відповідним чином оформлені заявка та документи. Фізична особа-резидент може купувати безготівкову валюту на міжбанківському валютному ринку України (в установлених розмірах) згідно до оформленого контракту з нере­зидентом і тільки через посередника – юридичну особу-резидента;

– купівля валюти на виконання власних зобов’язань банку перед нере­зидентами. Як і будь-який суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності, банк пови­нен мати відповідним чином оформлений імпортний контракт, кредитну угоду чи інші документи, що свідчать про правомірність купівлі іноземної валюти;

– купівля-продаж валюти у спекулятивних цілях.

Усі валютні операції та операції з купівлі-продажу безготівкових іноземних валют за гривні здійс­нюються уповнова­женими банками лише на таких умовах:

– «тод» (поставка валюти відбувається сьогодні);

– «том» (поставка валюти відбувається наступного робочо­го дня);

– «спот» (поставка валюти відбувається на другий робочий день з дня укладення угоди).

Проведення валютних операцій на умовах «форвард», а також операцій з валютними деривативами (ф’ючерс, опціон тощо) не дозволяється.

Укладення і підтвердження угод з купівлі-продажу іноземних валют пер­шої групи за гривні між банками проводиться виключ­но у визначений проміжок часу, що називається торговельною сесією.

До початку торговельної сесії банк як за рахунок коштів своїх клієнтів, так і за рахунок власних коштів виконує заявки клієнтів (крім інших уповно­важених банків), а також задовольняє власні потреби на купівлю-продаж іноземних валют першої групи.

Уповноваженому банку забороняється брати участь у торго­вельній сесії без отримання підтвердження НБУ про прийняття заявки. Перевищувати зазна­чений у заяв­ці обсяг купівлі іноземних валют під час торговельної сесії також забороняється.

Іноземна валюта, придбана в установленому порядку через уповноважені банки на міжбанківському валютному ринку України, має бути використана резидентом протягом п’яти робочих днів з часу зарахування її на його по­точний рахунок на цілі, вказані в заяві на купівлю інозем­ної валюти.

У разі порушення резидентами цих строків придбана іноземна валюта продається уповноваженим банком протягом п’яти робо­чих днів на міжбан­ківському валютному ринку України. При цьому позитивна курсова різниця, що може виникнути за такою операцією, щоквартально направляється до Державного бюджету України, а негативна – відноситься на результати гос­подарської діяльності резидента.


Читайте також:

 1. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
 2. Автоматизація банківської діяльності в Україні
 3. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
 4. Активні операції банків
 5. Активні операції комерційних банків
 6. Алгебраїчні операції
 7. Аналіз динаміки та структури банківських доходів
 8. Аналіз достатності банківського капіталу
 9. Аналіз ефективності формування та використання банківських ресурсів
 10. Арифметичні операції
 11. Арифметичні операції в різних системах числення
 12. Арифметичні операції над цілими числами
Переглядів: 779

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Операції з обслуговування міжнародних розрахунків | Операції банків із залучення та розміщення валютних коштів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.