Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Історія Unix

План

ЛЕКЦІЯ 1. ІСТОРІЯ І ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ UNIX

ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 1. ОСНОВИ LINUX

1.1. Історія Unix/Linux

1.2. Архітектура Linux

1.3. Основні команди Linux

 

Unix – це не лише операційна система, це ще і ідеологія роботи з комп'ютером. Ті правила, про які ми з вами говоритимемо зараз лежать в основі вивчення Linux, та і Unix взагалі. Загальний термін для них – Unix Way:

  • одна задача – одна програма . У Unix не прийнято робити комбайни для виконання "відразу всього". Програма робиться так, щоб вона могла виконувати одну просту дію, але виконувала її добре.
  • є багато шляхів рішення. Для рішення тієї або іншої комплексної задачі кожен може вибирати свій набір простих компонентів для її рішення.
  • все є файл . Найчудовіша концепція в Unix. Дійсно, в Unix все представлено у вигляді файлів – програми, налаштування, системні дані і навіть пристрої. І з пристроями можна працювати як з простими файлами.

У 1969 році Кен Томпсон і Денис Рітчи, працівники корпорації AT&T, створили невелику операційну систему (ОС) для комп'ютера PDP-7. Ця ОС отримала назву Unix. Проте в плани компанії AT&T не входило поширення цієї операційної системи, і вона надала її за символічну плату учбовим закладам США, не організувавши при цьому служби технічного супроводу, виправлення помилок і взагалі не давши жодних гарантій.

Внаслідок цього користувачі, що майже всі були представниками університетських обчислювальних центрів, були вимушені співробітничати один з одним. Вони самі усували помилки, створювали корисні програми і утиліти і спільно їх використовували. Результатом їх роботи стала ціла серія версій Unix, поширюваних під егідою компанії Bell Labs аж до 1990 року (Останньою версією була Unix System V Release 4 – SVR4).

Одна з груп користувачів Unix знаходилася в каліфорнійському університеті в Берклі. У 1977 році фахівці цього учбового закладу зробили наступний крок в історії Unix і приступили до поширення магнітних стрічок з операційною системою 2BSD (Berkeley Software Distribution). З тих пір було продано 75 копій.

На підставі Unix SVR4 і BSD були створені всі сучасні різновиди Unix. До найбільш відомих з них відносяться Solaris (раніше SUNOS) корпорації SUN Microsystems, AIX компанії IBM, DEC Unix фірми DEC, SCO UnixWare та інші. Всі вищеназвані системи є комерційними, і багато з них має високу ціну. Вони працюють на різній архітектурі (Intel, Sparc, Alpha, POWERPC і так далі). Проте найбільший інтерес сьогодні в світі Unix отримали операційні системи, побудовані на моделі відкритого коду, такі як Linux.

Linux спочатку була розроблена як вільно поширювана версія Unix. У 1991 році студент університету Хельсінкі Лінус Торвальдс випустив першу версію Linux. Вона була заснована на операційній системі Minix – обмеженому аналогу Unix для ПК. Після випуску першого "майже безпомилкового" релізу в березні 1992 року, багато програмістів світу підключилися до розробки цієї операційної системи, і вона стала зростати.

На сьогоднішній день Linux є повнофункціональним, відкритим і, часто, безкоштовним, аналогом Unix. Але цього б не сталося, не будь програмного забезпечення в рамках проекту GNU (GNU’s not Unix, GNU – це не Unix). Linux містить багато утиліт GNU, включаючи транслятори багатьох мов програмування (C, C++, Fortran, Pascal, LISP, Ada, BASIC, SmallTallk, Perl, PHP, Tcl/Tk і ін.), відладчики, текстові редактори, утиліти друку і багато іншого. Проект GNU розвивається під егідою фонду вільно поширюваного програмного забезпечення – Free Software Foundation (FSF).

Linux є вільно поширюваною багатозадачною операційною системою, схожою на Unix. Linux була розроблена спеціально для платформи ПК (з процесором Intel) і завдяки перевагам архітектури дозволяє досягти продуктивності, порівнянної з потужними робочими станціями Unix. Linux також переносилася і на інші платформи, але всі ці версії схожі з версією для ПК.


Читайте також:

  1. Біблійні теми та історія раннього християнства у драмах Лесі Українки
  2. ВИЗНАЧЕННЯ, ПОНЯТТЯ І КОРОТКА ІСТОРІЯ.
  3. Виникнення і розвиток людських ресурсів, історія розвитку кадрових служб.
  4. Виникнення справочинства. Історія розвитку писемності. Складання документів у Київській Русі
  5. Вступ. Історія розвитку ГДС. Вклад вітчизняної науки при створенні теоретичних та технічних основ каротажу
  6. ЗМ 1. ДАВНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
  7. ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ І. Категорії особливо небезпечних інфекцій. Ознаки. Збудники. Історія вивчення, правила роботи
  8. І. Історія виникнення і тенденції розвитку настільного тенісу в світі, Україні, регіоні.
  9. Історія
  10. Історія
  11. Історія
  12. Історія




Переглядів: 1118

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 16. Операції банків в іноземній валюті на міжбанківському ринку | Архітектура Linux

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.033 сек.