Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Способи оцінки ефективності санаційних заходів

Таблиця 2.

Оцінка ефективності санаційних заходів.

План санації боржника в ході провадження справи про банкрутство

ТАБЛИЦЯ 1.

 

РОЗДІЛИ ЗМІСТ
І. Мета та завдання плану 1. Основна мета плану санації. 2. Реєстр кредиторів.
ІІ. Розвиток підприємства до порушення справи про банкрутство 1.Історична довідка 2. Правові відносини: 2.1. Форма організації бізнесу 2.2. Учасники та засновники підприємства. 2.3. Відносини з податковими органами 2.4. Відносини з кредиторами, кредитне забезпечення 3. Управління фінансами 3. 1. Джерела фінансування та структура капіталу 3. 2. Управління активами 3. 3. Динаміка фінансових результатів 3. 4. Системи звітності та контролінг 4. Виробничо-збутова сфера 4.1. Продуктова та виробнича програми 4.2. Постачання та збут 4.4. Інновації та раціоналізаторство. 5. Організаційна структура та управління 6. Охорона навколишнього середовища
ІІ. Аналіз підприємства 1. Аналіз причин фінансової кризи. 2. Економічний аналіз. 3. Фінансовий аналіз. 4. Оцінка вартості майна підприємства. 5. Висновки санаційного аудиту.
ІІІ. Заходи щодо санації боржника ІІІ.І. Вжиті заходи після порушення справи про банкрутство     1. Організація та управління 2. Виробництво та збут 3. Фінанси
ІІІ.ІІ. План антикризових заходів · Маркетинг та ринки збуту · План виробництва · Організаційний план · Система фінансових планів
ІV. Реалізація плану та задоволення претензій кредиторів 1. Прогнозні показники реалізації плану та ефективність санації 2. Порядок задоволення першочергових претензій; 3. Порядок задоволення інших претензій; 4. Контроль за виконання плану

Невід’ємним елементом плану санації є оцінка ефективності санаційних заходів. Основним якісним критерієм ефективності слід вважати рівень досягнення головної мети антикризового управління. Ця мета набуває конкретики в залежності від цільових функцій ініціаторів антикризових заходів. Для власників, менеджерів та персоналу - це запобігання банкрутства та забезпечення фінансового оздоровлення підприємства в довгостроковому періоді, а отже, отримання відповідних дивідендів, бонусів та заробітної плати; для кредиторів - повернення заборгованості.

В таблиці 2. наведено огляд методичних підходів до оцінки ефективності санаційних заходів. У процесі виконання контрольної роботи слід розрахувати ефективність санації за декількома способами оцінки.

Методичний підхід Коментар
1. Зіставлення показників фінансового стану до і після реалізації антикризових заходів. Розраховуються показники прибутковості (рентабельності); ліквідності та плато-спроможності; структури капіталу; майнового стану; ділової активності. З кожної групи доцільно вибрати один, найбільш виразний показник. Порівнюються фактичні та прогнозні показники.
2. Розрахунок показника ефективності антикризових заходів (Е) Показник розраховується за алгоритмом: Е = Додатковий прибуток - різниця між фінансовими результатами після та до здійснення санації.
3. Розрахунок періоду окупності вкладень на антикризові заходи (Payback метод) Розрахунки здійснюються за використання статичного та динамічного підходів, за усередненою оцінкою доходів та за наростаючим підсумком. Усереднена оцінка періоду окупності (PB) за статичним підходом здійснюється за формулою: PB =   Додатковий CF визначається як сума додаткової амортизації та додаткового прибутку, отриманих в результаті санації.
4. Розрахунок інтегрального показника (ІП) фінансового стану Підбирається модель інтегральної оцінки в залежності від виду економічної діяльності підприємства (див. розділ 2 підручника). Порівнюються значення ІП фінансового стану до, протягом і після впровадження антикризових заходів.
5.Розрахунок показників доданої вартості (EVA та CVA) Економічна додана вартість (EVA): EVAt = NOPATt – (WACCs ∙ IKt); додана вартість чистого грошового потоку: CVAt = BCFt – At - WACCs ∙ BIt   Ефективність забезпечується у разі додатного значення показників.
6. Метод дисконтування Cash-flow (DCF) Передбачає дисконтування очікуваних грошових потоків та порівняння їх з обсягом початкових інвестицій: NPV = + 2 + . . . + n - I0 У разі від’ємного значення NPV інвестиції в антикризові заходи є недоцільними.
7. Порівняння вартості підприємства до та після санації В залежності від наявної інформаційної бази можна використовувати різні методи оцінки: -за ліквідаційною вартістю, -метод дисконтування Cash чи EVA; -метод зіставлення мультиплікаторів чи порівняння продажів.

Читайте також:

  1. Аналіз відхилень – основний інструмент оцінки діяльності центрів відповідальності
  2. Аналіз відхилень — основний інструмент оцінки діяльності центрів відповідальності
  3. Аналіз економічної ефективності капітальних вкладень
  4. Аналіз ефективності використання каналів розподілу
  5. Аналіз ефективності використання оборотних активів
  6. Аналіз ефективності використання основних засобів.
  7. Аналіз ефективності діяльності працівників банку
  8. Аналіз ефективності інвестиційних проектів
  9. Аналіз ефективності кредитних операцій
  10. Аналіз ефективності системи антиризикованих заходів
  11. Аналіз ефективності формування та використання банківських ресурсів
  12. Аналіз забезпеченості підприємства матеріальними ресурсами й ефективності їх ви­користання.




Переглядів: 1367

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Складання і погодження плану фінансової санації підприємства | Діагностика фінансової кризи із застосуванням дискримінантного аналізу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.