Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Поняття трудового стажу

Стаж роботи як трудова діяльність працівника чи інша діяльність прирівняна законом до трудової характеризується двома властивостями – якісною і кількісною. Перша пов’язана з трудовою діяльністю як виконанням будь-якої роботи, роботи за конкретною спеціальністю, на певній посаді, в певних умовах і кліматичних регіонах країни чи діяльністю, в якій зацікавлена держава. Тобто у всіх цих випадках така діяльність пов’язана із здійсненням працівником певних дій. Друга властивість – кількісна , вказує на тривалість цих дій в часі, тобто на тривалість трудової чи прирівняної до неї діяльності. Саме кількісні і якісні властивості, які характеризують трудовий стаж повинні бути покладені в основу його класифікації. Залежно від кількісної та якісної характеристики розрізняють загальний та спеціальний трудовий стаж.

Загальний трудовий стаж – це загальна тривалість трудової або іншої суспільно-корисної діяльності та інших періодів, визначених в законодавстві, незалежно від перерв. Тривалість перерв у трудовій діяльності, причин звільнення і характер праці при визначенні загального трудового стажу значення не мають.

Загальний трудовий стаж є обов’язковою частиною юридичного складу, який спричиняє виникнення чи зміну правовідносин з приводу отримання страхових пенсій та допомог. В загальний трудовий стаж включається робота на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності на підставі трудового договору, а також робота на підставі членства в колгоспах та ін. кооперативах, будь-яка інша робота, на якій особа підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків; служба у Збройних Силах України, Прикордонних військах, в органах державної безпеки, органах внутрішніх справ, перебування в партизанських загонах; творчої діяльності членів творчих спілок, а також інших творчих працівників, які не є членами цих спілок; навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах підготовки кадрів, підвищення кваліфікації і перекваліфікації, а також навчання в аспірантурі, клінічній ординатурі, докторантурі і клінічній ординатурі.

Інші періоди, які включаються у загальний трудовий стаж.

- тимчасова непрацездатність, яка почались в період роботи;

- догляд за інвалідом 1групи або за дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також догляд за особою похилого віку, яка згідно із медичним висновком потребує постійного стороннього догляду;

- час догляду за дитиною до досягнення нею 3 років;

- період отримання допомоги по безробіттю;

- період проживання дружин осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їх працевлаштування за спеціальністю, але не більше 10 років;

- проживання за кордоном дружини (чоловіка) працівника дипломатичних і консульських установ, а також міжнародних організацій.

- тримання під вартою, відбування покарання чи вислання через незаконне притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Спеціальний трудовий стаж

Спеціальний трудовий стаж – це тривалість роботи у певних галузях народного господарства, у певних умовах праці, у визначених місцевостях чи природнокліматичних умовах, за професіями, посадами, а також деяких видів суспільно-корисної діяльності.

Страховий стаж – це період (строк) протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню та сплачуються внески (нею, роботодавцем) на страхування, якщо інше не передбачене законодавством.

Застрахованою є фізична особа, на користь якої здійснюється загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Ними можуть бути громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають на території України. Громадяни України, які працюють за межами території України і не застраховані в системі соціального забезпечення країни, де вони перебувають, мають право на забезпечення по загальнообов’язковому соціальному страхуванню в Україні за умови сплати страхових внесків, якщо інше не передбачено міжнародним договором.

 

 


Читайте також:

 1. II. Поняття соціального процесу.
 2. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
 3. А/. Поняття про судовий процес.
 4. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
 5. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
 6. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
 7. Аналіз основних систем трудового і професійного навчання: предметної, предметно-операційної, операційної, операційно-предметної, системи ЦІП, операційно-комплексної тощо.
 8. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.
 9. Аналіз трудового потенціалу
 10. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ
 11. Аудиторські докази: поняття та процедури отримання
 12. Базове поняття земле оціночної діяльності.
Переглядів: 982

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Медико-соціальна експертна комісія МСЕК | ОСОБЛИВОСТІ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ НЕМОВЛЯТИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.