Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



У розмірі, що за звітний податковий місяць перевищує 10-кратний розмір МЗП 17 % понад 11 470

У розмірі, що за звітний податковий місяць не перевищує 10-кратний розмір МЗП 15 % до 11 470

Базова ставка податку становить 15 % від об'єкта оподаткування.

17% - до доходів, що перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.

2. Податкова соціальна пільга надається соціально незахищеним, хворим, багатодітним та особам, які мають певні заслуги перед Вітчизною та деяким іншим категоріям платників податку. На розмір податкової соціальної пільги зменшується місячний оподатковуваний дохід платника податку. На відміну від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, який віднімався від місячного доходу будь-якого платника податку без усяких обмежень на розмір доходу, при вирішенні питання про застосування податкової соціальної пільги вирішальну роль відіграє розмір місячного доходу платника податку.

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Таким чином, розмір заробітної плати, що дає право на застосування податкової соціальної пільги у 2011 році, становив суму до 1320 грн на місяць.

Перелік податкових соціальних пільг:

1. У розмірі, що дорівнює 100 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, – для будь-якого платника податку.

2. у розмірі, що дорівнює 100 % суми пільги для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, - у розрахунку на кожну таку дитину;

3. у розмірі, що дорівнює 150 % суми пільги, для такого платника податку, який:

а) є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем), або опікуном, піклувальником - у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;

б) утримує дитину-інваліда – у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років;

в) є особою, віднесеною законом до першої або другої категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

г) є учнем, студентом, аспірантом, ординатором;

ґ) є інвалідом I або II групи, у тому числі з дитинства, крім інвалідів;

д) є особою, якій присуджено довічну стипендію як громадянину, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, включаючи журналістів;

е) учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни;

4. у розмірі, що дорівнює 200 % суми пільги, для платника податку, який є:

а) Героєм України, Героєм Радянського Союзу, Героєм Соціалістичної

Праці;

б) учасником бойових дій під час Другої світової війни;

в) колишнім в’язнем концтаборів;

г) особою, яка була насильно вивезена з території колишнього СРСР під час Другої світової війни на територію держав, що перебували у стані війни з колишнім СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною та її союзниками;

ґ) особою, яка перебувала на блокадній території колишнього Ленінграда у період з 8 вересня 1941 року по 27 січня 1944 року.

3. Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, - документально підтверджена сума витрат платника податку - резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації.

Перелік витрат платника податку на доходи фізичних осіб, які дозволено включити до складу податкової знижки звітного періоду :

- частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом;

- суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям (але не більше 4 % суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року);

- суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати;

- суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків, крім:

а) косметичного лікування або косметичної хірургії,;

б) протезування зубів з використанням дорогоцінних металів;

в) абортів;

г) операцій із зміни статі;

ґ) лікування венеричних захворювань;

д) лікування тютюнової чи алкогольної залежності;

е) придбання ліків, медичних засобів та пристосувань, оплати вартості медичних послуг, які не включено до переліку життєво необхідних, затвердженого Кабінетом Міністрів України;

4. Нарахування і сплата податку на доходи фізичних осіб може покладатись не лише на платника, а й на податкового агента.

Податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок та сплачує цю суму до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу.

Платники податку на доходів фізичних осіб" зобов'язані подавати декларацію або мають право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків. Річна декларація про майновий стан і доходи подається платником податку до 1 квітня року, що настає за звітним.

Податковий агент подає до органів ДПІ розрахунок 1-дф.


Читайте також:

  1. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  2. Альфред Маршалл Розмірковуючи таким чином, Маршалл розробив
  3. Безрозмірною характеристикою гідротрансформатора називається залежність коефіцієнтів пропорційності моментів насосного і турбінного коліс від його передаточного відношення.
  4. Бухгалтерський і податковий прибуток
  5. Бухгалтерський та податковий облік розробки ПЗ
  6. Взаємозв’язок розміру наночастинок з їхніми оптичними властивостями
  7. Взаєморозрахунки з контрагентами та податковий облік: основні принципи
  8. Види та розміри цінових знижок
  9. Визначення економічного розміру замовлення
  10. Визначення оптимального розміру партії, що замовляється
  11. Визначення оптимального розміру поставок
  12. Визначення основних розмірів кулачкового механізму




Переглядів: 968

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ставки податку на доходи фізичних осіб з 01.01.2013 року | Актуальність.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.